Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Wszelkie inne gry.
mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

micaj pisze: środa 06 maja 2020, 08:43 Udało mi się zweryfikować i mam w domu u rodziców Portale 1-12, 14
W naszej kolekcji brakuje Portali 1, 2, 3, 10, 11, 12 oraz 16. Jeśli chodzi o ich zeskanowanie, to kilka postów wyżej napisałem, jak ja to robię, albo możesz zrobić tak, jak powyżej napisał @KudrigY, czyli wysłać paczkę mi, ja je zeskanuję i odeślę (chyba, że Ci na nich nie zależy :).

Jakby co, to pisz na privie.


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Ufff, nadszedł ten wiekopomny dzień.

Drodzy, dzięki ofiarności @KudrigY, który zakupił i przesłał mi brakujących 7 numerów MiMa, do kolekcji dołączyły numery: 76 (kwietniowy, a więc primaaprilisowy), 95, 97, 98 (ależ ten był fatalnie złożony...), 99 (choć brakuje kilku stron... ale takich z aktualnościami, a te przez 18 lat zdążyły się pewnie mocno zdezaktualizować ;), numer 100 oraz 101.

Niniejszym oznacza to, że - wybaczcie wielkiego fonta, ale sytuacja chyba to usprawiedliwia -

MAMY WSZYSTKO!!!

W katalogu Dropboksowym - przypomnę: Dropbox - znajdują się teraz WSZYSTKIE NUMERY MAGII I MIECZA EVER.

Cieszę się, że mogłem służyć :)
Ostatnio zmieniony wtorek 22 mar 2022, 22:01 przez mzywiol, łącznie zmieniany 3 razy.


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

:) to jest komplet "starego MiMa", wielkie dzięki za poświęcony czas na przeprocesowanie tych numerów!


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Mały Nemo »

Dzięki! :)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Zaberish »

Wielki szacun - genialna robota! Dziękuję :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Budowniczy Mostów »

mzywiol pisze: środa 13 maja 2020, 14:39 nadszedł ten wiekopomny dzień
Brawo! Ominęło mnie to zjawisko, a mimo to poczułem dreszcz emocji :) Dobrze, że przed nami długi weekend!
:popcorn:

Ukłony dla ciebie
bm


Awatar użytkownika
Pieczara71
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 206
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 22:21
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Pieczara71 »

Super sprawa 👍


MAM WSZYSTKIE GRY WYDANE PRZEZ: ENCORE, SFERA,TALISMAN, FANO, ERTROB, GAMBIT. + DRESZCZ; GOBLIN; BATTLETECH; MECHAWOJOWNIK; KOSMOLOT PODRÓŻNIK; WEHIKUŁ CZASU 1-7; OCEAN STORY; WOJOWNIK AUTOSTRADY 1-4; LOCHY LABIRYNTU; DYREKTORZY; GWIEZDNY INWESTOR.
Algalacorn
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 27 kwie 2018, 11:40
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Algalacorn »

Obrazek
Był jeszcze wydawany kwartalnik Legenda od ISA, zaczęli w 1998.


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Słuchajcie, drodzy!

Myślałem, że w temacie skanów Magii i Miecza (i paru innych czasopism) nie mam nic więcej do dodania, ale... czy znacie stronę thetrove.is ? Takie internetowe repozytorium około-RPGowe? Podręczniki, dodatki, gry planszowe, książki o RPG itd. itp.

Otóż napisałem do nich, czy by nie chceli hostować tej mojej kolekcji MiMów, Labiryntów, Portali, Gwiezdnych Piratów i czego tam jeszcze, i przyjęli!

Oto więc moja kolekcja z Dropboksa przeniesiona do skarbca The Trove:

Magia i Miecz
Labirynt
Portal
Gwiezdny Pirat
Złoty Smok

Pojedyncze numery pozostałych też tam znajdziecie w katalogu Magazines.

Tym samym uprywatniam ponownie mój katalog na Dropboksie (bo to jednak prywatny Dropbox, wicie rozumicie). Cała kolekcja od teraz do pobrania na The Trove pod linkami powyżej.

Pozdrawiam!

--Maciek

EDIT 22.03.2022: The Trove nie żyje i nigdy nie wróci. Czasopisma wróciły na Dropboksa: Dropbox
Ostatnio zmieniony wtorek 22 mar 2022, 22:02 przez mzywiol, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Zaberish »

Świetna sprawa, że Twoje skany trafiły na Trove :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za ogrom pracy włożony w zeskanowanie tego wszystkiego!


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
jamniqu
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 kwie 2021, 01:42
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: jamniqu »

Ja wiem, że to pytanie będzie uznane pewnie za strasznie niestosowne, ale czemu archiwum Magii i Miecza zostało przerzucone z dropboxa na inny serwis?
To chyba nie jest normalne, żeby plik rozmiaru 42 mb wczytywał się półtorej godziny, robiąc to z prędkością 5-6 kb/s. W tym czasie dropboxem zdążyłbym pobrać wszystkie potrzebne mi 5 numerów i przeczytać interesujące mnie artykuły. A tak mam 90% wczytania - BEZ PODGLĄDU - pliku, który może łaskawie się wczyta, a może nie. I to nie jest tak, że mam jakiś problem z łączem. Wszystko śmiga normalnie. To serwer thetrove.is jest do niczego.

Więc ponawiając pytanie: jaka to światła idea kierowała porzuceniem całkiem znośnego i funkcjonalnego dropboxa na rzecz tego gówna, bo inaczej się tego nie da nazwać. Szczególnie irytujący jest fakt, że to w miarę świeża zmiana, sprzed niecałego miesiąca, więc frustruje podwójnie.

PS
Pobieranie właśnie umarło przy 39 mb z 42. Gratuluje fenomenalnego doboru serwera.

PPS
Po wielu próbach i zmaganiach udało się wreszcie otworzyć 1 (słownie: jeden) z potrzebnych numerów. Skany ze strony .eu miały swoje wady: dużo ważyły z racji na brak jakiejkolwiek obróbki plików, a równocześnie skaner był na niewłaściwych opcjach, przez co skanował gramaturę pożółkłego papieru makulaturowego, w kolorze w dodatku. Można też było spokojnie czytać co jest na drugiej stronie skanowanej kartki w przypadku numerów sprzed '98 roku z racji niższej jakości papier i jasność lampy skanera.
Ale chociaż dało się to czytać, bo nikt nie robił skanu na chybcika, pod kątem, na zakrzywionej stronie, gdzie połowa tekstu to rozmazane wężyki, a druga połowa to krzywizna papieru - choć to nie książka, a cieniutki magazyn drukowany na szmatach.
Źle się dzieje, jeśli coś takiego ma być otrąbione jako wielki sukces.
>inb4 to zrób lepiej
Dajcie papierowe oryginały, to zrobię. Z pustego to i Salomon nie naleje. Ale taką amatorszczyznę wrzucać w ramach archiwistyki to zwyczajnie wstyd.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Krzysiek »

Dzięki mzywiol! Z the Trove mogę sobie łatwo zautomatyzować pobieranie więc będzie mi dużo wygodniej.


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Kurde, The Trove leży i nie wiadomo kiedy wstanie.

Wiecie co, przywracam linka do Dropboxa: https://www.dropbox.com/sh/vc7zsi05sv7f ... _BHSa?dl=0


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Doberek! To znowu ja! Słuchajcie, jaka historia...

TL;DR: Do mojej kolekcji na Dropboksie dorzuciłem sześć (spośród siedmiu) brakujących numerów Portala:
  • Portal 1
  • Portal 2
  • Portal 3 (CAVEAT żeby mi ktoś nie marudził na jakość: egzemplarz, który miałem do dystozycji, był w fatalnym stanie)
  • Portal 10
  • Portal 11
  • Portal 12
W ten sposób z Portali brakuje nam jedynie numeru 16-go, który zaczynam wątpić czy w ogóle naprawdę istnieje... ;)

A historia jest następująca: na Facebooku jest taka grupa Drużyna Wiewióry, na której różne nerdy (takie, jak my) wystawiają dla innych nerdów (takich, jak my) różne nerdowskie rzeczy (ale nie tylko) na aukcje charytatywne. Gdy putin najechał Ukrainę, ruszyli na tej grupie z akcją na cele humanitarne właśnie w Ukrainie. Działało to tak, że ktoś wrzuca posta z tym, co oferuje (a są to od typowych rzeczy, jak książki, filmy, gry, czasopisma hobbistyczne, przez mniej typowe jak kolekcjonerskie figurki, ubrania czy rękodzieło, aż po różne ciekawe pomysły czy usługi, jak np. poprowadzenie sesji RPG, nazwanie postaci w książce albo ręcznie malowaną mapkę na sesję), ludzie w komentarzach licytują i ten, kto wygra aukcję, wysyła przelew na jedną z trzech organizacji, a sprzedawca wysyła mu towar (czy jak tam się inaczej umówią).

I ja tam sobie śledziłem, tu coś wystawiłem, tam coś wylicytowałem i tak dalej, aż nagle widzę aukcję: gość sprzedaje 15 pierwszy numerów Portala! Ale, że ja połowę z nich mam, to nie licytowałem. Zamiast tego zaczaiłem się na zwycięzcę aukcji i napadłem go w ciemnym zaułku napisałem do niego na privie, że hej, ja tu jestem takim skanowaczem starych czasopism erpegowych i akurat brakuje nam paru Portali z tej paczki, którą kupiłeś. Może byś tak podesłał tą paczkę mi, ja poskanuję to, czego nie mamy, a potem odeślę?

I wyobraźcie sobie, ten bohater się zgodził! (Pomogło, że mamy wspólnych znajomych, no i może cały ten wątek na tym forum mnie jeszcze ulegitymizował) Dogadał się ze sprzedawcą, tamten podrzucił mi Portale (osobiście! Do samych drzwi! Co za gość!), ja poskanowałem numery 1-3 i 10-12, i zaraz odsyłam prawowitemu właścicielowi.

Smacznego!


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Budowniczy Mostów »

mzywiol pisze: wtorek 05 kwie 2022, 17:13 historia jest następująca
zacnie! :)
Dzięki


Awatar użytkownika
varbamse
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 23:49

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: varbamse »

mzywiol pisze: wtorek 05 kwie 2022, 17:13 Doberek! To znowu ja! Słuchajcie, jaka historia...
:ok_hand: :clap: :clap: :clap:


ODPOWIEDZ