Samotny Wilk - Tom 2: Ogień na Wodzie

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

[ Dodano: Wto Wrz 28, 2010 12:16 pm ]
Już 8 października premierę będzie miał drugi tom przygód Samotnego Wilka - "Ogień na wodzie".


:: Zobacz w katalogu wydawniczym
:: Zobacz w Sklepie Wydawnictwa

Natomiast 22 października wyjdzie trzeci tom - "Jaskinie Kalte"


:: w katalogu wydawniczym
:: Zobacz w Sklepie Wydawnictwa
Ostatnio zmieniony wtorek 28 wrz 2010, 20:26 przez mriswith, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Jakieś opinie na temat II tomu: Ogień na wodzie?

Zmiany jeśli chodzi o wydanie niewielkie: tym razem okładka bez białego tła wygląda o wiele lepiej, karta postaci została poszerzona o 1 Dyscyplinę Kai (jeśli przeszliśmy 1 część), ten sam cienki papier (niestety, już 1 strona mi się naddarła lekko :(), mapa i tabele w tym samym miejscu. Książka zawiera nieco mniej paragrafów niż w części pierwszej: 350 + 71 przygoda dodatkowa. Moim zdaniem jest jednak ciekawsza od 1 tomu. Dla przeciwników Giaków: podczas swej pierwszej próby dotarcia do Hammerdalu nie spotkałem ani jednego:) Ogólnie walki w tym tomie jest chyba mniej, ale za to paragrafy, choć pisane tym samym prostym językiem to bardziej się od siebie róznią, akcja jest urozmaicona. Poruszamy się lądem - pieszo i dostępnymi środkami lokomocji, zwiedzamy morza, pustkowia, lasy, miasta.

Dodatkowej przygody zamieszczonej na końcu jeszcze nie zacząłem. Numery tych 71 paragrafów są wyróżnione inną czcionką niż przygoda podstawowa, dzięki czemu łatwiej je od niej odróżnić, co pomaga przy ciągłym wertowaniu książki. Jest to przygoda nie Samotnego Wilka, ale jednej z postaci napotkanej w trakcie podróży w tomie II, co moim zdaniem jest zaletą: mamy nową kartę Postaci (dla rycerza, nie Kai) i 3 nowe zdolności po 3 poziomy każda, czyli w sumie 9, ogólne zasady gry nie uległy zmianie.

Polecam, a na dniach tom trzeci.

Ciekawe czy wyjdą kolejne. Z tego co widzę na stronie copernicusa, pobrań Karty Postaci było tylko 454 a raczej każdy mający książkę woli sobie taką kartę wydrukować...
Ostatnio zmieniony wtorek 19 paź 2010, 13:46 przez mriswith, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Byłem w dniu premiery 8mego w Empiku chcąc mieć coś do poczytania w podróży do Gdańska, powiedziano mi że u nich będzie 12tego, poszedłem potem 17tego aby mieć pewność że jest i usłyszałem, że sześć sztuk jedzie do Łodzi i mogą być za ok 2 tygodnie :-k Tyle narazie mojej opinii.

Część czwarta i piąta jest tworzona, te pewnie wyjdą, jednak z taką dystrybucją to Copernicus sam się wykończy, a nie brakiem zainteresowania fanów.


Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Ja zawsze zamawiam przez empik.com, z odbiorem osobistym. Przy czym tu też był poślizg, miał być 12 a był 14 dostępny ze strony, po czym w empiku Lublin Plaza był 18 do odbioru. Na opóźnienie tak mi odpisano:
empik pisze:Witam,

Bardzo dziękuję za przesłaną wiadomość i jednocześnie uprzejmie
informuję, że przeważnie wszystkie produkty z przedpremier staramy się
realizować w dniu premiery, jednak w większości jest to uzależnione od
naszych dostawców. Tak się stało w tym przypadku. Niestety dostawca nie
dostarczył nam na czas książki. Nasz katalog jest jednak regularnie
aktualizowany. Proponuję więc zaglądać na stronę.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja zamówiłem w Empiku bezpośrednio dziś właśnie odebrałem, teraz tylko jeszcze znaleźć chwile czasu.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Sporek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 524
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 16:04
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Sporek »

Jak już pisałem w którymś z postów, planuję zakup. Ta część wydaje mi się najlepsza, lecz wiadomo że zacznę od pierwszej, tylko niech zaczną wydawać następne... ale nie ważne. No i mam do was pytanie - ogólnie do serii, ale też o tej części bo wiem że wiele z was ma, a pisze tutaj dlatego że ta część mi się jakoś tak podoba bardziej (po okładce :P). Czy polecacie tą serię/konkretną część, czy tłumaczenie ma jakieś wady, ogólnie wady i zalety ? Z góry dziękuje. A jako ciekawostka, to nie wiem czy już powstała czy nadal powstaje, gra Lone Wolf na PC, z widoku z oczu gracza/pierwszej osoby/fps. Wygląda nawet nawet, na YT gdzieś możecie znaleźć filmiki z gry. Pozdrawiam.


"trzeba przeciwdziałać przegięciom" - chaos
John Titor IBM
Toczys
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 18:37
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Toczys »

Mamy pytanko. Bo albo ja cos przeoczylem albo cos partole podchodze juz po raz 5 do 2 tomu i nie umiem sobie z nim dac rady za kazdym razem umieram w tunelu. :/ Z powodu braku magicznej wloczni. Ktos ma jakas rade?


Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Rozwiązanie jest dokładnie opisane w drugim numerze magazynu Masz Wybór (w recenzji tomu 2 Samotnego Wilka), napisane odwrotnie do pozostałej treści. Niestety ta jedna część posiada takiego buga i w paragrafie 95 i dalej trzeba się zachować trochę nie logicznie, by zdobyć tą włócznię. W innych tomach nie ma takich sytuacji.

masz wybór


ODPOWIEDZ