Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)
Zapraszamy na Zjazd do Kielc w sierpniu!
(Więcej informacji tutaj)

Neuroshima - wolna dyskusja na temat gry

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Misiek » sobota 15 paź 2011, 17:40

Wpadłem sobie na taką rozkminę, że przeglądając Hexa mogę wywnioskować plan wydawniczy Tacticsa. W hexie jest 8 armii, w tacticsie 4 (moloch, borgo, posterunek, hegemonia). Czego się na tej podstawie spodziewać? Raz to Neodżungla, dwa Nowy Jork, trzy i cztery ?, ?

Z punktu widzenia najbardziej interesującego mnie Molocha. Dostałem Obrońców, Łowcę, Pająki, Hybrydy i Annihilatora, do tego Mózg, Mózg Kasparov i Mechanik. Jak to pokrywa się z żetonami dostępnymi w Hexie? Są tam te same jednostki, podobne, czy całkiem co innego?

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » sobota 15 paź 2011, 18:36

Wpadłem sobie na taką rozkminę, że przeglądając Hexa mogę wywnioskować plan wydawniczy Tacticsa. W hexie jest 8 armii, w tacticsie 4 (moloch, borgo, posterunek, hegemonia). Czego się na tej podstawie spodziewać? Raz to Neodżungla, dwa Nowy Jork, trzy i cztery ?, ?

Smart i Vegas? Takie założenie wydaje się dość sensowne w sumie. Mnie się to ogólnie nie podoba bo według wstępnych założeń NST to miały być wojny gangów a tymczasem dostaliśmy wojny mikro armii i to właśnie jeszcze tych znanych z HEXa, poszli trochę na łatwiznę :-"

Z punktu widzenia najbardziej interesującego mnie Molocha. Dostałem Obrońców, Łowcę, Pająki, Hybrydy i Annihilatora, do tego Mózg, Mózg Kasparov i Mechanik. Jak to pokrywa się z żetonami dostępnymi w Hexie? Są tam te same jednostki, podobne, czy całkiem co innego?

O ile pamiętam, w HEXie na pewno są Obrońcy, Łowcy, Pająki i Mózgi, pozostałych chyba nie ma :-k
[tu był obrazek, ale zepsuli forum]

Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Postautor: Terk » niedziela 16 paź 2011, 01:54

A grał ktoś w NST? Możecie coś o niej powiedzieć?

Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Misiek » niedziela 16 paź 2011, 03:23

Narazie się uczę, zresztą chyba nikt jeszcze nie może nazwać się zaawansowanym graczem. Skirmishowa strzelanka gdzie trzeba się dobrze ustawić bo mało ammo. Jak rozegram 50 starć, to będę wiedział z czym to jeść. Mało klarowne zasady, ale Faq szybko się buduje. W Krakowie jest grupa graczy, gorzej u mnie, grałem jedynie ze znajomym, w klubie nikt w to nie gra.

Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Postautor: Terk » niedziela 16 paź 2011, 10:22

A jak dużymi oddziałami się gra (bo raczej armią tego nie można nazwać)? Jaki czas rozgrywki? Jakieś pierwsze wrażenia?

Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Misiek » niedziela 16 paź 2011, 13:55

Można grać i starterem, ale jak zwykle lepiej dołożyć coś by lepiej sobie złożyć rozpiskę. Do 10 figurek na stole mniej więcej. Z wrażeń chyba tyle, że z małą ilością makiet na stole strzelacy mają do przodu. Trzeba jednak ten stół zasłać ruinkami by było grywalnie.

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » czwartek 20 paź 2011, 12:02

Misiek, a jak to jest z tymi graczami w Krakowie? Nie siedzę w środowisku więc się nie orientuję, a chętnie zobaczyłbym tą grę w akcji :wink:

I jak sama gra? Warto było wydać kasę czy jednak teraz trochę żałujesz że nie poczekałeś na nowe modele, dopracowanie zasad itd?

Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Misiek » czwartek 20 paź 2011, 12:33

Zasady wraz z kartami itp druknąłem sobie u Stava za jakieś 20zł więc to nie wydatek.

Modele zakupiłem te, które podobały mi się. Mogę być nieobiektywny, bo mam schorzenie na punkcie DooMa, a te modele są inspirowane nim. Wystarczy popatrzeć na najemnika, który wygląda jak doom marine, albo mózg molocha jako spider mastermind.

Graczy z Krakowa znajdziesz na forum Tacticsa w grupie Kraków :)
http://nstactics.ning.com/groups
Secjalnie daję link nie do samej grupy, bo macie tam całe zagłębie graczy od Tarnowa przez Katowice, Gliwice, Rybnik do Bielska-Białej.

Żałuję jedynie tego, że nie mam zbytnio z kim grać. Na zawiłość zasad się nie nastawiałem, na Tacticsa padł wybór jako "ten drugi" system, dla odpoczynku od Warhammera, wielogodzinnych potyczek, wielomiesięcznego malowania i magicznych klimatów.

Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Misiek » czwartek 20 paź 2011, 12:37

O. Chyba najlepszy sposób na zobaczenie gry w akcji. Macie turniej w sobotę, na podstawowe figurki ze starterów.

http://nstactics.ning.com/group/krakw?c ... e=activity

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » poniedziałek 02 sty 2012, 19:18

Wracając do HEXa...

http://www.wydawnictwoportal.pl/2012/01/2012-rok-neuroshimy-hex/

Wychodzi na to że następne dodatki będą mniejsze, prawdopodobnie złożone tylko z pojedynczych armii. Z jednej strony to dobrze, dodatki będą o wiele tańsze poza tym niektóre pomysły serwowane w dwóch poprzednich były trochę zbyt przekombinowane moim zdaniem i ciężko coś nowego będzie wymyślić. Z drugiej jednak trochę szkoda że braknie innowacji, jakieś nowe elementy terenu, nowe reguły czy scenariusze by nie zaszkodziły. No ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » poniedziałek 02 sty 2012, 19:45

Jestem za, nowa armia to według mnie najlepszy możliwy dodatek :)
Moja kolekcja
Mielecki Klub Fantastyki Lewa Flanka

Aktualnie pracuję nad:
Dodatkowi Poszukiwacze 75%
Dodatkowe Karty Miasta 30%

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » środa 04 sty 2012, 14:29

Teraz do mnie dotarło że Stalowa Policja to fanowski dodatek :-s Czyli zapowiada się taka sama sytuacja jak z Neodżunglą i Mephisto - Portal wykorzysta pomysły fanów, dopracuje, zrobi nową szatę graficzną i wyda w formie dodatku :P Nie żebym uważał to za minus bo skoro fani coś ciekawego wymyślili to czemu by nie skorzystać?

Warto też dodać że w komentarzach pod newsem twórcy uchylili rąbka tajemnicy co do planu wydawniczego i prezentuje się to ciekawie. W skrócie:

- dodatków wprowadzających pojedyncze armie będzie kilka;
- ich ceny nie przekroczą 30zł;
- oprócz małych dodatków, szykowane jest też duże rozszerzenie na wzór Babel 13 i Duela;
- wszystko powinno się ukazać już w tym roku;

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof

Postautor: SPIDIvonMARDER » środa 04 sty 2012, 19:03

Jeśli faktycznie nie przekroczy 30 zł, to będzie to bardzo opłacalne. Niska cena zachęca psychologicznie xD
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » poniedziałek 09 sty 2012, 12:17

Kolejne doniesienia które wcześniej trochę przeoczyłem #-o

Otóż Stalowa Policja we wstępnej wersji została zaprezentowana na konwencie Pionek który z tego co mi wiadomo odbył się parę tygodni temu. Oprócz niej zaprezentowano tam również Lodowych Troglodytów, kolejną armię która prawdopodobnie zostanie wydana jako osobna paczka tak jak Stalowa Policja. Ponadto z wywiadu z głównym pomysłodawcą gry, Michałem Oraczem wynika że w przygotowaniu również dwie kolejne armie: Gas Drinkers i Sharrash. Ponadto oprócz nowych armii tworzonych bezpośrednio przez ekipę z Portala, w formie oficjalnej mają do sprzedaży trafić także wybrane armie fanowskie, te najlepsze i najbardziej dopracowane. Była mowa o Mephisto (wcześniej już chyba wydrukowanym oficjalnie ale dostępnym tylko dla wybrańców) i Dancer (w życiu o tym nie słyszałem :-s ). Jeśli chodzi o duży dodatek ma on zawierać dwie nowe armie (jedną klasyczną, drugą mniej standardową w stylu Neodżungli czy Vegas) oraz jakąś niespodziankę znacznie bardziej rewolucyjną niż to co oferowały dodatki Babel 13 i Duel. Jeśli wszystko wyjdzie tak jak zostało zaplanowane, powyższe rozszerzenia ujrzą światło dzienne już w tym roku.

Także podsumowując, niewykluczone że w 2012 roku otrzymamy co najmniej cztery pojedyncze armie oraz duży dodatek wprowadzający dwie kolejne, a oprócz tego być może kilka armii fanowskich. Zapowiada się nieźle, a to jeszcze nie wszystko :-"

Otóż cały czas rozwija się projekt wersji cyfrowej. Na iOS i Androida ma zostać wprowadzony tryb multiplayer oraz stopniowo dodane kolejne armie, ruszyło też coś w sprawie oficjalnej wersji na PC co w sytuacji kiedy fanowska Neuroshima HEX Online upadła jest świetną wiadomością.

Powyższe informacje pochodzą po części z nowego numeru Gwiezdnego Pirata, po części zaś ze strony http://neuroshimahex.pl/

Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Postautor: Michael » wtorek 10 sty 2012, 21:02

Armia Dancer/Tancerz pojawiła się na BoardGameGeek

http://boardgamegeek.com/filepage/70629 ... the-dancer
Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » środa 11 sty 2012, 08:44

Pozostaje jednie mieć nadzieję, że Portal nie będzie kazał nam czekać zbyt długo na nowe dodatki do Neuro jak ma to w zwyczaju czynić Galakta. Od dłuższego czasu była ostra posucha i co by się teraz nie ukazało, zawsze sprawi radość ;)
Moja kolekcja

Aktualnie pracuję nad:

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » poniedziałek 02 kwie 2012, 14:49

Stalowa Policja zadebiutowała raptem parę dni temu, a Portal już szykuje kolejną niespodziankę. Otóż w kwietniu pojawi się darmowa kampania zatytułowana "Obrona Stonekill". Kampania autorstwa Szymona Zachary nawiązuje fabularnie do jednego z ważnych wydarzeń z uniwersum opisanych w podręczniku do Neuroshimy RPG. Krótki opis znajdziecie na oficjalnej stronie wydawcy.

Takich darmowych kampanii ma być więcej :) Osobiście mam jednak nadzieję, że będą one bardziej dopracowane i wyważone niż oficjalna kampania z dodatku Babel 13, która w moim odczuciu jest niegrywalna :|

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » czwartek 16 sie 2012, 20:59

http://www.wydawnictwoportal.pl/2012/08 ... #more-4639

no to poszli po bandzie... zamiast wznowić jeden dodatek, rozbili go na 2 army packi i jeszcze "weź se chłopie pdfa i tereny sam wydrukuj"
Moja kolekcja

Aktualnie pracuję nad:

Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Postautor: mriswith » piątek 17 sie 2012, 15:14

A zamierzałem zakupić ten dodatek ze względu na tereny :? Teraz same armie wyjdą łącznie w cenie pełnego babel13.

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » wtorek 21 sie 2012, 21:08

dokładnie, a ceny Babela na rynku wtórnym pójdą drastycznie w górę.
Moja kolekcja

Aktualnie pracuję nad:

Wróć do „Inne Gry”