Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

Neuroshima - wolna dyskusja na temat gry

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » piątek 21 cze 2013, 20:51

No właśnie sprawa jest taka, iż jak poszperałem po BGG to wiele z tych armii było dodawanych na targach w Essen. Chyba tylko Mad Bomber był dawany podczas Pionka.
Które armie?
Czy te armie były wydrukowane jako realne pionki, wyglądające jak z oryginalnego hexa, czy też jak proste druki na drukarce?
Mówiąc szczerze nie wiem, nie widziałem tego. Doomsdaya i Mephisto drukowałem sam i jestem zadowolony, podobnie Mad Bombera. Najemników z Alabamy miałem w swoim pudełku z grą, pozostałych żetonów nie mam.

Tak czy siak, opisane przeze mnie powyżej dodatkowe żetony to drobne pierdółki, lepiej zainteresować się oficjalnymi armiami, które obecnie są już wydawane tylko w formie pojedynczych paczek (także dodruki starszych). Każda armia wprowadza coś nowego oferując nowe zdolności i wymuszając opracowanie nowej taktyki grania nimi i przeciwko nim :)

[tu był obrazek, ale zepsuli forum]

Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Akumajou Dracula Exp. Set
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » piątek 21 cze 2013, 21:00

A już piszę:
The Artillery Outpost "THUNDER" is a special double-tile terrain supplement for Neuroshima Hex and Neroshima Hex: Babel13!. It was a promotion piece provided at Spiel 2008 and then added to the Neroshima Hex Babel13 expansion (only preorder).
Extra army for the game Neuroshima Hex! given away as a freebie at Spiel 2007. The Doomsday Machine is.....
The Chain Reaction cards, given out as a freebie at Essen 2009, as well as with preordered copies of the game enhance the effect of Terminals in Neuroshima Hex: Duel.
Może to tylko ja nemo-paranoik, ale jedynie Mephisto nie ma napisanego, iż był rozprowadzany poza gramicami Polski. Reszta miała pierwej premierę poza Polszą, a potem w kraju nadwiślańskim. Swoją drogą przejrzałem kafelki Mephista i też się wesoło prezentuje, a na pewno przyjemniej nim się gra jako Dancerem.

===

I właśnie, czy te armie z Babel 13, które zostały wydane jako pojedyncze armie, to zostały one jakoś ulepszone czy coś? Albo jakiś dodatkowy content? Czy żywcem wyjęte z Babela i nic niezmienione i dodane?

===

Masz Ty może w swoim sklepie możliwości, ażeby załatwić jakieś promo kartoniki do Hexa dla dobrego kolegi? :)

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » piątek 21 cze 2013, 21:11

Thunder to właśnie to działo o którym pisałem, a Chain Reaction cards to karty do Duela. Obie rzeczy były u nas dodawane do zamówień przed premierowych.
Swoją drogą przejrzałem kafelki Mephista i też się wesoło prezentuje, a na pewno przyjemniej nim się gra jako Dancerem.
Zdecydowanie przyjemniej, choć armia jest dość trudna w obsłudze :wink:
I właśnie, czy te armie z Babel 13, które zostały wydane jako pojedyncze armie, to zostały one jakoś ulepszone czy coś? Albo jakiś dodatkowy content? Czy żywcem wyjęte z Babela i nic niezmienione i dodane?
Nic nie zostało dodane, a wręcz wycięte - kafelki terenów do rozgrywania scenariuszy trzeba sobie ściągnąć ze strony i wydrukować. Trzewik już potwierdził, że dodruk Duela też ukaże się w formie pojedynczych armii i planszę dla dwóch osób zapewne trzeba będzie druknąć choć póki co Duel jest jeszcze dostępny w zwykłej wersji. Można się kłócić czy to fajne zagranie wobec fanów, bo duże dodatki kosztują (kosztowały?) ok 60 zł i oferują dwie armie + coś jeszcze (w Babelu były to kafelki terenu, w Duelu nowa plansza, wszystko grubością i jakością porównywalne z armiami). Kupując w paczkach też płacimy ok 60 zł za dwie armie, ale dostajemy je bez bajerów, te trzeba sobie wydrukować (dodatkowe koszta + czas). Z drugiej strony zarówno pierdółki związane ze scenariuszami jak i nowa plansza nie były zbyt porywające więc to niewielka strata, ale faktem jest że teraz płaci się tyle samo a dostaje mniej.
Masz Ty może w swoim sklepie możliwości, ażeby załatwić jakieś promo kartoniki do Hexa dla dobrego kolegi? :)
Nie mamy takich rzeczy, a sam bym chętnie chwycił :-" Szefu jak organizuje jakieś turnieje na które dostaje różne promki to raczej jest to Magic i podobne karcianki.

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » piątek 21 cze 2013, 21:22

Thunder to właśnie to działo o którym pisałem, a Chain Reaction cards to karty do Duela. Obie rzeczy były u nas dodawane do zamówień przed premierowych.
Ano właśnie, niby można sobie to samemu wydrukować, ale lepiej wyglądają oryginały ;).
Zdecydowanie przyjemniej, choć armia jest dość trudna w obsłudze :wink:
Trochę trzeba agresywnie nią grać, chyba nawet agresywniej jak każdą inną armią.
Z drugiej strony zarówno pierdółki związane ze scenariuszami jak i nowa plansza nie były zbyt porywające więc to niewielka strata, ale faktem jest że teraz płaci się tyle samo a dostaje mniej.
Scenariusze sam sobie możesz tworzyć albo w Gwiezdnym Piracie czytać, więc jednak jakiś użytek mają. Dla tych, którzy chcą używać. Ale masz rację, iż głupotą jest zmuszać ludzi, by sobie sami wydrukowali...

===
Jak załatwisz sobie dublety, to może się skuszę na jedną działkę ;).

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » czwartek 26 wrz 2013, 14:05

Greymon, pytałeś jakiś czas temu o te bonusowe dodatki do HEXa i oto pojawiła się okazja na ich zdobycie :) W sklepiku Portalu można zakupić żeton Mad Bombera, żetony Najemników z Alabamy, płytki terenu do Babel 13 oraz karty reakcji do Duela. Szczegóły na stronie sklepu -> CLICK

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » czwartek 26 wrz 2013, 14:49

HunteR pisze:Greymon
Czy ja wyglądam:

Obrazek

jak ta istota?

===

Ale dzięki za info ;).

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
Webmaster
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Uczestnik
Kontakt:

Post autor: abubu » czwartek 26 wrz 2013, 14:51

Kto wie ... może w nocy po osiedlu tak biegasz :P

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » czwartek 26 wrz 2013, 15:01

Czy ja wyglądam:

Obrazek

jak ta istota?
Myślałem, że digimorfowałeś :-"

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Post autor: Rogo » czwartek 26 wrz 2013, 16:46

Poznałem Greya na zywo - potwierdzam, że tak wygląda :D

Jako moderator proszę o zaprzestanie offtopu. Nemo, mógłbyś proszę posprzątać? :)

Czas umierać.

Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów

Post autor: arai » niedziela 28 gru 2014, 07:09

Małe odkopanie tematu. Mam wersję Neuroshimy 2.0 i zastanawiam się czy dodatki do edycji 2.5 będą kompatybilne. Orientuje się ktoś? Znalazłam tylko tyle: "W Polsce dostępne jest polskie wydanie 2.0 oraz 2.5. Ich główna różnica polega na tym, że w większości egzemplarzy 2.0 ilustracje są przesunięte o milimetry względem obrysu żetonu. Dobrze ilustruje to fotka na BGG. W edycji 2.5 problem ten już nie występuje.
Druga różnica to to, że w 2.0 każdy żeton ma na odwrocie symbol danej armii (czy na środku - bywa różnie), natomiast w 2.5 jest taka jednolita sieczka z miniaturowych symboli."

"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » poniedziałek 21 wrz 2015, 17:53

arai pisze:Małe odkopanie tematu. Mam wersję Neuroshimy 2.0 i zastanawiam się czy dodatki do edycji 2.5 będą kompatybilne. Orientuje się ktoś? Znalazłam tylko tyle: "W Polsce dostępne jest polskie wydanie 2.0 oraz 2.5. Ich główna różnica polega na tym, że w większości egzemplarzy 2.0 ilustracje są przesunięte o milimetry względem obrysu żetonu. Dobrze ilustruje to fotka na BGG. W edycji 2.5 problem ten już nie występuje.
Druga różnica to to, że w 2.0 każdy żeton ma na odwrocie symbol danej armii (czy na środku - bywa różnie), natomiast w 2.5 jest taka jednolita sieczka z miniaturowych symboli."
Revive, bo chcę udowodnić, iż digimorfowałem z tamtego Greymonowego maszkarona w młodego, pięknego młodzieńca....

Ekhmm.... pograłem trochę w wersję mobilną N i tam od ostatniego updejta jest jedynie wersja 3.0, ale powiem szczerze że aż tak bardzo nie różni się ona od 2.5 i można bardzo szybko się naumieć.

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » niedziela 25 paź 2015, 18:45

Neuroshima Hex na Androida za 3 zł:

https://play.google.com/store/apps/deta ... com.bdc.nh

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Re: Neuroshima - wolna dyskusja na temat gry

Post autor: Little Nemo » wtorek 17 sty 2017, 10:05

Gdyby jakimś cudem ktoś jeszcze nie posiadał Doomsday Machine, to dzisiaj Portal udostępnił tę armię do druku. Osobiście polecam, jest to dosyć przyjemna i wesoła do grania armia: http://portalgames.pl/pl/pliki-doomsday ... -pobrania/

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

ODPOWIEDZ