Neuroshima - wolna dyskusja na temat gry

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Neuroshimie Hex i Monolith Arenie, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jak się dobrze poszpera po sklepach to można te blisterki kupić taniej, ja za Stalową Policję dałem 23zł z odbiorem na miejscu więc bez dopłat za przesyłkę :) Ale fakt faktem, że trochę niefajny ruch ze strony Portalu. Winę za słabą popularność scenariuszy ponoszą oni sami, bo kampania Babel 13 była beznadziejna i praktycznie niegrywalna, nie dziwota że ludzi to zraziło. Jakby wymyślili coś sensowniejszego i bardziej dopracowanego, a potem co jakiś czas serwowali by nowe kampanie w pdf'ie to może by coś z tego było. Tak mamy tylko ten nieszczęsny Babel 13, kampanię Michallusa z Mephistem i ostatnio coś tam Portal opublikował, tyle.

Podejrzewam, że podobny los spotka też Duela kiedy wyprzedzą ostatnie sztuki i przyjdzie pora na dodruk. Smart i Vegas w osobnych blisterach, plansza do wydrukowania na stronie.

Z innej beczki, ktoś ma może jakieś przecieki co do dalszych planów rozwoju HEXa? Może coś z konwentów, jakieś zakulisowe plotki Obrazek Z jednego numeru Gwiezdnego Pirata, facebooka i paru innych materiałów wynika, że w planach są Gas Drinkers, Lodowi Troglodyci, Łowcy Niewolników, Mephisto i coś tam jeszcze oraz że oprócz pojedynczych armii w przygotowaniu też większy dodatek na wzór Babelu 13 i Duela tj. dwie armie i jakieś nowe reguły/dodatkowe elementy. No i odwieczne pytanie: co z oficjalną wersją HEXa na PC? Niby Portal potwierdza, że jest w przygotowaniu, ale coś takiego to słyszę od dawna. Ktoś wie coś więcej?

Zawsze lubiłem HEXa, ale ostatnio znowu się nakręciłem jak na początku kiedy zaczynałem swoją przygodę z tą grą. Kupiłem Stalową Policję, uzupełniłem też (w końcu!) kolekcję o Duela i przymierzam się do Dancera, dużo gram w wersję Online (idealna rzecz w robocie \:D/ ), bombardują mnie zwiastuny dodatków do wersji iOSowej i chcę więcej :mrgreen:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

HunteR pisze:dużo gram w wersję Online (idealna rzecz w robocie \:D/ ), bombardują mnie zwiastuny dodatków do wersji iOSowej i chcę więcej :mrgreen:
maniak :P Ostatnio właśnie nie mam czasu grać w pracy...cóż za nie fart :roll:
HunteR pisze:Gas Drinkers, Lodowi Troglodyci, Łowcy Niewolników, Mephisto
Zgadza się, z tym że nie mam pojęcia jak zamierzają wydać Mephisto. Generalnie, armia ta już się ukazała jakiś czas temu na zasadzie "dla wybrańców Portalu", czyli jest gotowa i filozofii z wprowadzeniem do szerszego obiegu raczej nie ma, wystarczy wydrukować ;)
HunteR pisze:No i odwieczne pytanie: co z oficjalną wersją HEXa na PC? Niby Portal potwierdza, że jest w przygotowaniu, ale coś takiego to słyszę od dawna. Ktoś wie coś więcej?
Nic się ponoć nie ruszyło w tej kwestii. Czyli zdaje się, że na planach się na razie ostało.

Zdecydowanie bardziej lukratywne są wersje mobilne, w tym kierunku ma iść rozwój póki co elektronicznego hexa, a PC może kiedyś.
Swoją drogą, czekam na jakieś zmiany/dodatki/multi na androida bo wersja podstawowa ssie okropnie.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

W kwestii Mephista słyszałem tylko tyle, że ponoć miał zostać wydany jako drugi dodatek po Stalowej Policji, ale że autor chciał to jeszcze dopracować więc zdecydowali się na Dancera. O co dokładnie chodziło, nie wiem, a Michallus chyba już tu nie zagląda żeby podpytać :?

Zastanawia mnie co jeszcze mogą wymyślić do tego dużego dodatku. Nic mi nie przychodzi do głowy :-k

Szkoda tej wersji na PC. Fanowska wersja Online nie jest doskonała, serwer ciągle zdycha, nie będzie też już raczej rozbudowywana o nowe armie, wolałbym więc zapłacić i mieć porządnego HEXa online. iPada czy nowej komórki nie będę kupował dla jednej gry...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

HunteR pisze:nowej komórki nie będę kupował dla jednej gry...
Z tym to się zastanów :mrgreen: Bo sprzęty na androidzie to bajka, sam dopiero 2 miesiąc sie tym bawię ale mając takiego smartfona + pakiet danych, masz praktycznie kompa w kieszeni. To tak offtopem.
HunteR pisze:Zastanawia mnie co jeszcze mogą wymyślić do tego dużego dodatku. Nic mi nie przychodzi do głowy :-k
A może coś na zasadzie nowej, większej planszy, na której jeden gracz zajmuje jakąś pozycję i ma za zadanie się umocnić, a drugi przeprowadzić szturm? Coś ala nowość Portalu Konwój? Wszystko jest wykonalne, a Trzewik nie raz już pokazywał, że ma pozytywnie "napsute" w głowie i nowych pomysłów mu nie brakuje :mrgreen:


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Może coś a la Stronghold. Jakaś baza ze sztabem w środku. Żetony ruchu służyły by do zmiany stanowisk ogniowych.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

mriswith pisze:Może coś a la Stronghold. Jakaś baza ze sztabem w środku. Żetony ruchu służyły by do zmiany stanowisk ogniowych.
Może nie wyraziłem się zbyt jasno ale dokładnie o coś takiego mi chodziło.


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

Mam pytanko, na BGG wyczytałem,że 4 najemnicy z Alabamy to rzadki dodatek dodawany tylko do niektórych pudełek z grą. Czy to prawda czy są w każdym pudełku?


Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W każdym z nowej edycji.


Obrazek
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Dowiedziałem się od pana Ignacego Trzewiczka, że dodruk Babel13 ma wyjść jutro, na Rebelu można już zamawiać.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

O jakiś nowościach pewnie przecieków nie ma? :-k

A co do pomysłu dodatku w stylu Strongholda o którym pisali Kaktus i Mriswith, w którym jeden gracz broni placówki, a drugi naciera, mogłoby być ciekawe. Tak się zastanawiam czy faktycznie następnym dodatkiem będzie kolejna armia czy może jednak zdecydują się na ten większy? W końcu to będzie już okolica świąt, idealna okazja żeby wcisnąć ludziom coś większego na prezent \:D/
Z tym to się zastanów :mrgreen:
Niestety nie mam kopalni złota :P

PS. Jeszcze mi przyszedł do głowy pomysł odnośnie nowych mechanizmów w większym dodatku. Może jakieś karty zdarzeń? Po turze każdego gracza by się ciągnęło i wprowadzało by to różne modyfikacje typu "Burza piaskowa - nie można strzelać w najbliższej turze" albo "Silne opady deszczu - nie działa zaopatrzenie (moduły)" itp. :P Niby większa jeszcze losowość, a co za tym idzie mniej taktyki, ale jako urozmaicenie od tradycyjnych rozgrywek mogłoby być.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

O nowości nie pytałem, więc nie wiem.
Z tymi kartami zdarzeń to ciekawy pomysł, aczkolwiek myślę, że większość fanów woli strategię, niż losowość w Neuroshimie i Portal nie zaryzykuje z wydaniem dodatku zwiększającego tą losowość.

Przewiduję, że jeszcze pojawi się dodatek z samymi żetonami terenu, skoro z Babela zostały teraz same armie. Mimo możliwości wydrukowania ich we własnym zakresie.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To by było słabe strasznie :| Najpierw wydają same armie z Babela w cenie Babela, a potem osobno tereny co łącznie da kwotę dużo wyższą niż dodatek w wersji premierowej.

Generalnie z wywiadu z twórcą gry wynikało, że trzeci duży dodatek ma oferować coś znacznie bardziej rewolucyjnego niż tereny z Babelu i specjalne obszary z Duela. Tereny i reguły do tworzenia kampanii faktycznie były dość oryginalne, ale to co oferował Duel było już takie na siłę moim zdaniem. Pojawia się więc pytanie co też mogą nam jeszcze zaoferować i czy faktycznie będzie to coś nowego?

O nowe armie raczej się nie boję, bo jak na razie każda kolejna frakcja oferowała coś nowego. Nową zdolność sztabu, 2-3 nowe oznaczenia na żetonach itd. Wśród fanowskich armii wciąż są jeszcze jakieś oryginalne pomysły, nic tylko dopieszczać i wydawać :) Ciekaw jestem natomiast czym będą się charakteryzować Łowcy Niewolników (którzy mają być chyba w trzecim blisterze). Dużo sieciarzy + przejmowanie wrogich jednostek jak Vegas? :-s


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy się dowiedzieć czegoś o nowej armii do Neuroshimy HEX, a kto wie, może nawet za niedługo trafi już do sklepów?

16 lutego w Gliwicach odbędzie się Portalkon - mała, jednodniowa impreza organizowana przez Portal. Wśród planowanych atrakcji jest pokaz prototypu nowej armii. Cóż to będzie? Łowcy Niewolników? Troglodyci Lodu? Gas Drinkers? Sharrash? Tego nie wiadomo. Podpytałem na Facebooku kiedy można się spodziewać nowej armii, odpowiedź niczego nie potwierdzała, ale padła sugestia żeby wyciągnąć wnioski z premier armypacków z zeszłego roku. Stalowa Policja ukazała się w marcu, w aktualnym planie wydawniczym w marcu figurują dwie premiery oznaczone jako projekty X. Czyżby zatem nowa armia miała trafić do sprzedaży już za niecałe dwa miesiące?

Na Facebooku pojawiła się też taka zabawna fotka z testów nowych gier, jednym z projektów na stole jest zapewne armia do HEXa :)

Obrazek


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Sarna
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 sty 2008, 12:16
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Sarna »

Portalkon zakończony, a oto informacja o nowej armii, która ukazała się na stronie wydawcy.
Sharash
Do Neuroshimy Hex wkraczają inteligentne szczury, znane z podręcznika Neuroshima RPG oraz z 51. Stanu. Sharrash to tajemnicza i świetnie zorganizowana społeczność zmutowanych, obdarzonych nieludzką inteligencją szczurów Autorem nowej armii jest Michał Oracz, a jej cechą szczególną jest jej duża mobilność, nastawienie na walkę wręcz oraz nowy rodzaj strzału (moździerz!).
Premiera: marzec 2013


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Dzisiaj miałem pierwszą rozgrywkę w tą grę (na razie podstawka zakupiona dla klubu)... i jestem bardzo zadowolony. Fajna gierka. Ci co grali to wiedzą, ci co nie grali to niech zagrają :) Do 3 ostatnich tur miałem 20pkt wytrzymałości ... ale jak się zebrali na mnie (graliśmy w 3kę) to mi spadło na końcu do 11-12 (?) ... grałem tą żółtą armią przeciwko zielonej i czerwonej. Nazw nie pamiętam.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Witamy w gronie HEXowiczów :D Koniecznie zainteresuj się też fanowską wersją Online. Oparta na Javie, nic nie trzeba instalować, a oferuje też armie z pierwszego dodatku: Nowy Jork i Neodżunglę. Zawsze chętnie zagram, szczególnie jak się nudzę w pracy :mrgreen:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

w pracy ostatnio czasu brak (do środy muszę zrobić stronę doładowań EKM - Ci z Elbląga powinni wiedzieć o co kaman) więc raczej nie pogramy wówczas... w środę się spotykam w klubie na 2gą partyjkę hexa w celu poćwiczenia. Mój współgracz tak samo zielony jak ja, więc nie ma spięć przy "zamulaniu" kolejki :P


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zagrałem sobie wczoraj byłem pierwej raz w Hexa i muszę powiedzieć, iż w miarę ciekawa jest to gra. Grałem Molochem przeciwko 3 innym graczom, bez sojuszu.

Trochę za dużo symboli tam jest, ale jak człowiek pogra, to może i się ich naumie. Razem z kolegą straciliśmy wsio pozostałe życia na turę przed bitwą ostateczną. W ostatniej turze dziewczyna kolegi miała bodaj 15 życia, a jej przeciwnik znacznie mniej. Tenże przeciwnik wyciągnął 2 swoje żetony i tak je rozłożył, iż podczas bitwy ostatecznej zadał dziewczynie tyle obrażeń, iż miał o 1 punkt więcej niż ona. I wygrał. Mimo, iż od co najmniej połowy gry ona była zwyciężczynią (a grała Borgo, a jej przeciwnik Posterunkiem). Przejrzałem także Dancera i faktycznie ta armia jest taka... dziwna.

Anyway, po tej rozgrywce trochę poszperałem na BGG i zauważyłem, iż dosyć sporo promocyjnych armii i żetonów wyszło do Hexa. Problem taki, iż spora część tego wyszła poza granicami Polski. Dziwna polityka marketingowa Portala - promocyjne materiały do polskiej gry zostają rozprowadzane tylko poza Polską...

Więc takie pytanie, jakie de facto materiały promocyjne istnieją do Hexa w formie empirycznej (nie do drukowania) i czy gdzieś można je jeszcze dostać/otrzymać?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A jakież to materiały? Z tych które na pewno były u nas dostępne:

1) Doomsday Machine - półoficjalna armia, którą swojego czasu można było zakupić za gamble w sklepiku Portalu, a także do wygrania tu i ówdzie.
2) Najemnicy z Alabamy - cztery dodatkowe żetony jednostek dodawane do premierowych wydań podstawki w edycji 2.5.
3) Mad Bomber - dodatkowy żeton, który eksploduje jak bomba Molocha po tym jak w niego strzelimy. Nie pamiętam gdzie był dodawany, ale chyba można go było wyrwać na konwentach itp.
4) Działo - dwuobszarowy żeton neutralny, który w trakcie gry można sobie przejąć. O ile pamiętam, był dorzucany do zamówień przedpremierowych pierwszego dużego dodatku (Babel 13).
5) Karty reakcji - bonus do zamówień przedpremierowych drugiego dużego dodatku (Duel) oferujący dodatkowe możliwości spożytkowania punktów na planszy (czy coś takiego, w akcji tego nie widziałem).
6) Mephisto - armia autorstwa Michallusa rozprowadzana na podobnej zasadzie jak Doomsday tj. do wygrania na konwentach itp. Prawdopodobnie zostanie wydana jako armia oficjalna tak jak Dancer.

I to w sumie tyle co kojarzę. Sęk w tym że wszystkie powyższe były wydane na zasadzie limitowanych bonusów dodawanych do pre orderów, niektórych wydań lub jako nagrody. W sklepie tego nie kupisz choć zawsze jest szansa że ktoś będzie sprzedawał na allegro.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

No właśnie sprawa jest taka, iż jak poszperałem po BGG to wiele z tych armii było dodawanych na targach w Essen. Chyba tylko Mad Bomber był dawany podczas Pionka.

Czy te armie były wydrukowane jako realne pionki, wyglądające jak z oryginalnego hexa, czy też jak proste druki na drukarce?

Na Allegro nie ma, patrzyłem.. :(.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No właśnie sprawa jest taka, iż jak poszperałem po BGG to wiele z tych armii było dodawanych na targach w Essen. Chyba tylko Mad Bomber był dawany podczas Pionka.
Które armie?
Czy te armie były wydrukowane jako realne pionki, wyglądające jak z oryginalnego hexa, czy też jak proste druki na drukarce?
Mówiąc szczerze nie wiem, nie widziałem tego. Doomsdaya i Mephisto drukowałem sam i jestem zadowolony, podobnie Mad Bombera. Najemników z Alabamy miałem w swoim pudełku z grą, pozostałych żetonów nie mam.

Tak czy siak, opisane przeze mnie powyżej dodatkowe żetony to drobne pierdółki, lepiej zainteresować się oficjalnymi armiami, które obecnie są już wydawane tylko w formie pojedynczych paczek (także dodruki starszych). Każda armia wprowadza coś nowego oferując nowe zdolności i wymuszając opracowanie nowej taktyki grania nimi i przeciwko nim :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A już piszę:
The Artillery Outpost "THUNDER" is a special double-tile terrain supplement for Neuroshima Hex and Neroshima Hex: Babel13!. It was a promotion piece provided at Spiel 2008 and then added to the Neroshima Hex Babel13 expansion (only preorder).
Extra army for the game Neuroshima Hex! given away as a freebie at Spiel 2007. The Doomsday Machine is.....
The Chain Reaction cards, given out as a freebie at Essen 2009, as well as with preordered copies of the game enhance the effect of Terminals in Neuroshima Hex: Duel.
Może to tylko ja nemo-paranoik, ale jedynie Mephisto nie ma napisanego, iż był rozprowadzany poza gramicami Polski. Reszta miała pierwej premierę poza Polszą, a potem w kraju nadwiślańskim. Swoją drogą przejrzałem kafelki Mephista i też się wesoło prezentuje, a na pewno przyjemniej nim się gra jako Dancerem.

===

I właśnie, czy te armie z Babel 13, które zostały wydane jako pojedyncze armie, to zostały one jakoś ulepszone czy coś? Albo jakiś dodatkowy content? Czy żywcem wyjęte z Babela i nic niezmienione i dodane?

===

Masz Ty może w swoim sklepie możliwości, ażeby załatwić jakieś promo kartoniki do Hexa dla dobrego kolegi? :)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Thunder to właśnie to działo o którym pisałem, a Chain Reaction cards to karty do Duela. Obie rzeczy były u nas dodawane do zamówień przed premierowych.
Swoją drogą przejrzałem kafelki Mephista i też się wesoło prezentuje, a na pewno przyjemniej nim się gra jako Dancerem.
Zdecydowanie przyjemniej, choć armia jest dość trudna w obsłudze :wink:
I właśnie, czy te armie z Babel 13, które zostały wydane jako pojedyncze armie, to zostały one jakoś ulepszone czy coś? Albo jakiś dodatkowy content? Czy żywcem wyjęte z Babela i nic niezmienione i dodane?
Nic nie zostało dodane, a wręcz wycięte - kafelki terenów do rozgrywania scenariuszy trzeba sobie ściągnąć ze strony i wydrukować. Trzewik już potwierdził, że dodruk Duela też ukaże się w formie pojedynczych armii i planszę dla dwóch osób zapewne trzeba będzie druknąć choć póki co Duel jest jeszcze dostępny w zwykłej wersji. Można się kłócić czy to fajne zagranie wobec fanów, bo duże dodatki kosztują (kosztowały?) ok 60 zł i oferują dwie armie + coś jeszcze (w Babelu były to kafelki terenu, w Duelu nowa plansza, wszystko grubością i jakością porównywalne z armiami). Kupując w paczkach też płacimy ok 60 zł za dwie armie, ale dostajemy je bez bajerów, te trzeba sobie wydrukować (dodatkowe koszta + czas). Z drugiej strony zarówno pierdółki związane ze scenariuszami jak i nowa plansza nie były zbyt porywające więc to niewielka strata, ale faktem jest że teraz płaci się tyle samo a dostaje mniej.
Masz Ty może w swoim sklepie możliwości, ażeby załatwić jakieś promo kartoniki do Hexa dla dobrego kolegi? :)
Nie mamy takich rzeczy, a sam bym chętnie chwycił :-" Szefu jak organizuje jakieś turnieje na które dostaje różne promki to raczej jest to Magic i podobne karcianki.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Thunder to właśnie to działo o którym pisałem, a Chain Reaction cards to karty do Duela. Obie rzeczy były u nas dodawane do zamówień przed premierowych.
Ano właśnie, niby można sobie to samemu wydrukować, ale lepiej wyglądają oryginały ;).
Zdecydowanie przyjemniej, choć armia jest dość trudna w obsłudze :wink:
Trochę trzeba agresywnie nią grać, chyba nawet agresywniej jak każdą inną armią.
Z drugiej strony zarówno pierdółki związane ze scenariuszami jak i nowa plansza nie były zbyt porywające więc to niewielka strata, ale faktem jest że teraz płaci się tyle samo a dostaje mniej.
Scenariusze sam sobie możesz tworzyć albo w Gwiezdnym Piracie czytać, więc jednak jakiś użytek mają. Dla tych, którzy chcą używać. Ale masz rację, iż głupotą jest zmuszać ludzi, by sobie sami wydrukowali...

===
Jak załatwisz sobie dublety, to może się skuszę na jedną działkę ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Greymon, pytałeś jakiś czas temu o te bonusowe dodatki do HEXa i oto pojawiła się okazja na ich zdobycie :) W sklepiku Portalu można zakupić żeton Mad Bombera, żetony Najemników z Alabamy, płytki terenu do Babel 13 oraz karty reakcji do Duela. Szczegóły na stronie sklepu -> CLICK


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ