Battletech

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

Zasiądź za sterami ostatecznego systemu bojowego przyszłości: BattleMecha. Mierząca do dziesięciu metrów wysokości i ważąca do stu ton, humanoidalna maszyna jest chodzącym arsenałem z wystarczającą siłą ognia do zrównania z ziemią mieszkalnego bloku. Gra BattleTech przeniesie Cię do świata XXXI wieku, gdzie wojna stała się sposobem na życie. Zostań MechaWojownikiem. Przejmij dowodzenie nad jedną z najpotężniejszych maszyn na polu bitwy, i chwyć los imperiów w Twoich rękach!

Jeśli chcecie spróbować swoich sił jako MechaWojownicy i MechaWojowniczki serdecznie zapraszam na kolejny Łódzki Port Gier w sobotę 26.05.2012 od 11.00 do sali D203 Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ (Banacha 22), gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił, po krótkim zapoznaniu się z zasadami. Proponujemy rozgrywkę według klasycznych zasad BattleTecha, oraz uproszczonej rozgrywki w wersji Quick-Strike. Przedstawię także krótką prezentację ponad 25-letniej historii gry, jej aktualnego stanu i najbliższej przyszłości.


Obrazek
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Pogrywałem swego czasu w Mechawojownika RPG, oraz w samego Battletecha. Problemem pierwszej z tych gier było to, że nie sposób było rozegrać podczas sesji żadnej bitwy mechów, bo te zżerały tyle czasu, że potrzebna była to na oddzielna sesja, z kolei mechanika testów, czy walki mano a mano, mocno zasysała (też była mocno powolna). Samo skreślanie kółeczek pancerza na kartach mechów mnie mocno irytowało. Granie w samego battletecha było nawet przyjemne, ale na dłuższą metę nużące, więc za wiele nie pograliśmy, a RPGowy Mechwarrior szybko poszedł w odstawkę i wróciłem na kolejne kilka lat do Warhammera.

Świat Battletecha jest fajny (chętnie bym zobaczył film w nim osadzony - najbliżej był Robot Jox, ale to jeszcze nie to), ale w grach z którymi się zapoznałem szwankowało niestety wszystko inne.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

Niestety czas rozgrywki jest jedną z wad systemu. Zatem mógłby Ci się spodobać Quick-Strike. Ma uproszczone zasady przeznaczone do rozgrywania także stać na makiecie. Tam gra jest zdecydowanie szybsza.


Obrazek
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

Po ostatnim ŁPGu naszła mnie taka refleksja. W Łodzi da się już zebrać w porywach do 6 graczy. A to oznacza możliwość rozegrania kampanii. I właśnie coś takiego chciałbym Wam zaproponować.

Kampania będzie dotyczyć oddziału najemników w okresie Jihadu Słowa Blake'a (3067- 3081) i będzie oparta o zasady Chaos Campaign (do pobrania STĄD). Idealnie byłoby aby każdy, z powiedzmy 6 graczy (obecnie zainteresowanych 3) wybrał sobie po 2 Mechy i razem złożylibyście sobie kompanię. Nie widzę też problemu by grała większa ilość osób. Sądzę że raz na miesiąc/półtora możnaby się było spotkać i rozegrać jakąś bitewkę. Scenariusze nie zawsze zakładają obecność 100% wybranych przez Was sił, więc obecność wszystkich graczy nie jest zawsze obowiązkowa. Zasady Chaos Campaign zakładają możliwość rozwoju Mechawojowników, modyfikacji Mechów, najmowania nowych pilotów etc. Scenariusze są różne, od szybkich rajdów, przez obronę pozycji do oblężeń baz wojskowych, a co najważniejsze dają możliwość uczestniczenia w wielkich wydarzeniach z Jihadu, z odbiciem Terry z rąk WoBistów włącznie. Gralibyśmy zapewne w ŁDKu i w Stagrafie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do WĄTKU KAMPANII. Zebranie wszystkich w jednym miejscu ułatwi mi organizację.

Pozdr.
Brathac


Obrazek
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

W sobotę 04.08.12 o 10.00 w Stagrafie w Łodzi odbędzie się pierwsza odsłona kampanii. Zapraszam wszystkich serdecznie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Gieferg pisze:Świat Battletecha jest fajny (chętnie bym zobaczył film w nim osadzony - najbliżej był Robot Jox, ale to jeszcze nie to), ale w grach z którymi się zapoznałem szwankowało niestety wszystko inne.
Robot Jox był całkiem fajny, jak na swoje czasy i budżet.
W przyszłym roku dostaniemy Pacific Rim, i będą w nim wielkie roboty. Chociaż chyba bliżej temu filmowi będzie do Evangeliona niż do Battletecha.


What a view.
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

Wiem że późno ale malowanie mieszkania miałem :-D

Zapraszam jutro na 10.00 na Łódzki Port Gier na kolejne BattleTechowe starcie. Połączę przyjemne z pożytecznym, czyli drugi kontrakt Scrap Raiders z pokazem i nauką gry dla chętnych. Nauczać będę w biegu. Scenariusz i tak ma miejsce podczas inwazji planetarnej, więc i tak wszystkie ręce na pokład. Najlepiej człowiek uczy się w ogniu walki, nie?


Obrazek
Awatar użytkownika
brathac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:02
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: brathac »

W najbliższą niedzielę 09.12.2012 na godz. 11 zapraszam do nowego klubosklepu PRZYSTAŃ! na ulicy Narutowicza 42 w Łodzi na drobną BattleTechową rozwałkę. Będzie to gra demonstracyjna dla graczy z niewielką stycznością z systemem, a zatem podstawowe zasady i maszyny, ale bardziej zaawansowanych i tak zapraszam.


Obrazek
ODPOWIEDZ