gry konsolowe/komputerowe

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No może po za Berserkiem :D
No proszę :) Pytanie tylko którego Berserka, mangi, anime czy gier, a może wszystkich :-p
Cywilizacja 1, X-Com
Oj tak :D I jeszcze Warcraft 1 i 2, to były czasy :mrgreen:
głównie gry wychodzą na konsole ponieważ na PC jest zbyt dużo piratów i nie opłąca się często robić gierki na pieca.
Na konsole też są piraty, ostatnio chyba już nawet PS3 'spiracili' :P

A tak jeszcze w kwestii kompów, jako że w czerwcu tego roku wreszcie doczekałem się zmiany kompa (mój poprzedni pamiętał jeszcze czasy mojej podstawówki) i przez wakacje nadrobiłem parę hitów z ostatnich lat to się wypowiem.

Wiedźmin - szerzej pisałem już w stosownym temacie. Gra jako cRPG średnia (nie słaba ale też nie ma niczego czego by nie było w innych produkcjach tego typu), jednak jako adaptacja prozy ASa genialna :D Strasznie wciąga.

Dead Space - przed rozgrywką widziałem już film więc wiedziałem czego się spodziewać ale mimo to... już dawno tak nie kląłem przy żadnej grze :D Nie dlatego że zła, ale właśnie dlatego że świetna i dałem się ponieść klimatowi co owocowało palpitacjami co parę minut jak skurw...kowańce wyskakiwały w najmniej spodziewanych momentach :P Do tego pomysł żeby uczynić bohatera zwykłym technikiem zamiast typowego marine też był niezły. Polecam zarówno fanom takich gier jak Biohazard (Resident Evil) jak i filmów o Obcym. Z pewnością zagram w dwójkę.

Assasin's Creed - gameplay miodny, cała reszta niestety tak sobie. Straszna schematyczność questów, fabuła szybko zaczyna nudzić, masa debilizmów (chociażby zwykli strażnicy którzy nagle nie wiedzieć czemu są tak dobrzy jak główny bohater i w try miga pojawiają się na szczycie dachu). Ciekawym natomiast pomysłem były mini questy odbywające się w czasach obecnych gdzie wcielamy się w potomka głównego bohatera. Jako że historia nagle się urywa mam nadzieję że pociągną ten wątek w dwójce i głównie z tego powodu w nią zagram (chociaż po materiałach promocyjnych spodziewam się że gra jako całość będzie znacznie lepsza).

Mirrors Edge - gamplay super, może nie tak miodny jak w Assasynie ale zdecydowanie bardziej realistyczny co też ma swój urok. Fabuła niezła choć nie jakaś super nowatorska, wizja świata natomiast nie przypadła mi do gustu. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem że totalitarne państwa w niedalekiej przyszłości to mrok, syf, brud i ubóstwo a tu z racji ciągłego hasanie po dachach wieżowców mamy wciąż grzejące nas słoneczko i ogólnie wszystko jakieś takie sielankowe (może gdyby misje działy się w nocy czy coś to było by fajniej). Krążą słuchy o sequelu, być może zagram.

Fable - sympatyczna przygodóweczka z elementami RPG. Niby nic wielkiego, ot taki Diablo tylko ciut bardziej rozbudowane ale jednak wciągnęło mnie. Jeśli dwójka wyjdzie na kompa (albo X360 spadnie mi z nieba) to z pewnością zagram mimo iż nasłuchałem się że to nic innego jak nieco ładniejszy klon pierwowzoru.

Dawn of War II - nasłuchałem się jaki to słaby ten sequel przy czym głównym zarzutem było całkowite zrezygnowanie z rozbudowy bazy. Mnie się jednak podobało takie rozwiązanie bo gra była bliższa bitewnemu pierwowzorowi w którego 'bawiłem się' parę lat temu a do tego sama rozgrywka też całkiem przyjemna, można snajperami likwidować pojedyncze cele, rozwalać budynki i mury ładunkami wybuchowymi i robić masę innych fajnych rzeczy. Jedyny zarzut to chyba to że wszystkie misje rozgrywają się według schematu 'przejdź z punktu A do punktu B zabijając po drodze wszystko co się rusza po czym zabij głównego dowódcę' :P To też przywodzi na myśl bitewniaka jednak szkoda że trochę bardziej się nie wysilili bo jednak co innego gra stołowa a co innego gra komputerowa która daje przecież większe możliwości. Liczę na to że szybko pojawi się jakiś dodatek rozbudowujący sposób rozgrywki.

---

Obecnie czekam na Starcrafta II (znowu kuźwa przesunęli premierę argh!!!), Diablo III, Dragon Age: Origins (szumne zapowiedzi o duchowym spadkobiercy sagi Baldur's Gate mogą być przesadzone ale...), The Old Republic (nie przepadam za MMORPG ale KotORy były genialne a jeśli TOR będzie tak dobry jak sugerują dotychczasowe informacje to warto będzie płacić :D ), Dragon Ball Online (a śmiejcie się, mi to lotto :P ) no i oczywiście ww. sequele.
Ostatnio zmieniony piątek 04 wrz 2009, 21:43 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Sony już niedługo wprowadzi różdzkę działającą podobnie jak pad od wii...zobaczymy co z tego wyjdzie. Wii nie dla mnie:P

A co do PSP to czekam niecierpliwie na Eye of Judgment Portable...to będzie coś!


Obrazek
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

HunteR może to pomoże choć nie wiem o co dokładnie chodzi http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=23 12 punkt może ci pomoże.

Co do grania na kompie niestety mój sprzęt już ma z 8 lat więc za dużo na nim nie pogram... właściwie wszystkie nowe gry które chciałbym pograć są dla mnie obce bo nie udźwignie ich mój złomek. Pozostaje konsola w którą gram jak jestem w Raciborzu niestety we Wrocławiu nie stać mnie na zakup konsoli i nie widzę perspektyw żebym się jej szybko dorobił... takie czasy że nie zarabiam kokosów a sprzęt na moją kieszeń jest zwyczajowo za drogi.
Dobrze że mój sprzęt dźwiga fallauty diablo i baldurów. Nie wiem co bym zrobił bez tych gier :D


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

HunteR pisze:Pytanie tylko którego Berserka, mangi, anime
Najpierw było anime, teraz zacząłem katować mangę. :D
Emil pisze:Dobrze że mój sprzęt dźwiga fallauty diablo i baldurów. Nie wiem co bym zrobił bez tych gier :D
To polecam zapoznać się z Outcastem, bardzo nietuzinkowa gra... hmm cRPG? Przygodówka? Gra zrobiona na voxlach, max rozdziałka 512x384, ale wygląda pięknie :)
Ooo właśnie znalazłem patcha umożliwiającego podbicie grafiki do 640x480 :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

HunteR pisze:
Na konsole też są piraty, ostatnio chyba już nawet PS3 'spiracili' :P

Nie spiracili. Nawet jakby spiracili to i tak będę kupował oryginały. Wiadomo,że są piraty na x'a (na wii nie mam pojęcia) ale i tak się sprzedają w dużych ilościach gierki.


A co do Deadspace to świetna gra tylko zawiodłem się co do napięcia...może z 3razy podskoczyłem tylko.


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ajwer pisze:Wiadomo,że są piraty na x'a (na wii nie mam pojęcia) ale i tak się sprzedają w dużych ilościach gierki.
O ile się orientuję to trzeba przerobić konsole odpowiednio żeby móc używać piratów i co ciekawsze mieć odblokowaną obsługę filmów DVD :D Nintendo nie chciało płacić za patent to też ta funkcja jest standardowo wyłączona ale zaimplementowana :) Tyle, że moim zdaniem to szkoda zachodu żeby się w to bawić, no i sprzęt można uszkodzić... Dodatkowym plusem wii jest możliwość odpalania gier z DSa i GameCube - bez żadnych przeróbek, po prostu tak ma :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Ja gram tylko na PCecie. Wiem, że pewnie sporo straciłem, ale jakoś nigdy mnie do konsoli żadnej nie przyciągnęło.

Grałem zarówno w FF7 jak i FF8, grałem w te gry także po latach i muszę przyznać, że FF7 ma swoje wady, narracja czasem ma niższy poziom. Za to FF8 rządzi. Ale ogólnie obie gierki są dobre.

Nie grałem w nic od bardzo dawna.. ostatni dłuższy okres to testowało się różne MMO. Co nie zmienia faktu, że lubię balduropodobne, fallouty.

Z niewymienionych tytułów, to osobiście byłem fanem serii Legacy of Kain, także Princo o Persia się fajnie grało.

Teraz też mi trochę szkoda czasu na granie, w sumie to preferuję nowy typ rozgrywki. Ostatnio przykładowo oglądałem sobie na youtube jak koleś pogrywał sobie w Blood Omen, ma to swoje zalety, bo można poskakać pomiędzy momentami gry.

Ale też czekam na Starcrafta2, o D3 zbytnio nie myślę, bo to pewnie jeszcze trzeba będzie dłuuugo czekać.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

apropo czekania...ja z kolei z niecierpliwością wypatrywałem nowego Duke Nukem, o którym mówi się co jakiś czas od 1998r. Czy się w ogóle kiedykolwiek ukaże?Pewnie nie, ale promyk nadziei jeszcze jest :)
Podobnie jak Art, również wypatruję Starcrafta 2 i nowego Diablo oraz dodatków do Fallouta 3, które ponoć mają się w Polsce ukazać zebrane w jedną paczkę. Poczekamy i zobaczymy co się z tego wykluje.


Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

O Duke'u było jakiś czas temu głośno...miał niby wyjść ale studio zaczęło mieć kłopoty prawne czy CUŚ innego. Chyba się nie doczekamy:/


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Duke co roku dostaje nagrodę dla gry która miała się ukazać ale nie wyszła czy coś w ten deseń :P I raczej wątpię żeby kiedykolwiek wyszła bo twórcy cały czas się bronią że chcą aby ich gra była najlepsza w swojej kategorii w momencie kiedy wyjdzie. A to jest mało realne bo kiedy już są na ukończeniu to zawsze wychodzą jakieś nowości które skłaniają ich do robienia od nowa :-"

Tu macie coś na osłodę :-p

http://www.youtube.com/watch?v=8SY9rlZmfMA&feature=fvw

Co do Diablo III i Starcrafta II, wczoraj doszły mnie słuchy że D3 wyjdzie... dopiero w 2011 bo jedyne co Blizzard zaplanował na przyszły rok to nowy dodatek do WoWa i Starcaft II (biorąc pod uwagę że SC2 to będą trzy gry które oczywiście nie wyjdą jednocześnie to nawet mnie to nie dziwi). Pomijając fakt że ja osobiście bardziej czekam na SC2 niż D3 to jednak tak czy siak lecą w kulki, takie moje zdanie. Potem będzie to samo co z trzecim Warcraftem który wyszedł o te kilka lat za późno przez co ssał (mówię to jako fan dwóch pierwszych odsłon serii).
Nie spiracili.
Takie ploty słyszałem, nic ponadto :wink:
Nawet jakby spiracili to i tak będę kupował oryginały.
No widzisz, na kompa też można kupować oryginały. Jak dla mnie argument 'róbmy gry tylko na konsole bo jak zrobimy na kompa to będą piracić' jest słaby :P
Najpierw było anime, teraz zacząłem katować mangę. :D
Słusznie czynisz albowiem anime w porównaniu do mangi to crap (choć pewnie może się podobać jeśli najpierw się oglądało, ja najpierw czytałem pierwowzór i mi się nie podobało :P ). A żeby nie było że zaczynam zbaczać z głównej dyskusji, z Berserka były dwie gry, na Dreamcasta i PS2. Poniżej zwiastun tej drugiej:

http://www.youtube.com/watch?v=GThVF7k2 ... re=related

Jakbym miał PS2 to była by jedna z pierwszych gier jakie bym sobie załatwił \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

(biorąc pod uwagę że SC2 to będą trzy gry które oczywiście nie wyjdą jednocześnie to nawet mnie to nie dziwi)
Daj spokój toż to jawne w wała cięcie... Zwłaszcza, że tak naprawdę będzie to praktycznie jedynka w 3D...
HunteR pisze: Słusznie czynisz albowiem anime w porównaniu do mangi to crap (choć pewnie może się podobać jeśli najpierw się oglądało, ja najpierw czytałem pierwowzór i mi się nie podobało :P )
Mi się anime bardzo podobało :D Ino to zakończenie było tak wkurzające, że później przez kilka dni szukałem "zaginionego odcinka" w sieci :P
HunteR pisze:A żeby nie było że zaczynam zbaczać z głównej dyskusji, z Berserka były dwie gry, na Dreamcasta i PS2.
Ooo popatrz nawet nie wiedziałem. Szkoda, że nie wypuścili na PC... Trochę mi Gatz przypomina Clouda z tym mieczem :P

EDIT:
Hunter nie musisz mieć PS2 ;) Jest emulator :D Sprawdzałem, Berserk jest kompatybilny i w pełni działa (znaczy się jeżeli wierzyć compatibility liście ;))
http://forums.pcsx2.net/thread-3350.html
Ino teraz musisz sobie grę kupić ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

HunteR pisze:Co do Diablo III i Starcrafta II, wczoraj doszły mnie słuchy że D3 wyjdzie... dopiero w 2011 bo jedyne co Blizzard zaplanował na przyszły rok to nowy dodatek do WoWa i Starcaft II (biorąc pod uwagę że SC2 to będą trzy gry które oczywiście nie wyjdą jednocześnie to nawet mnie to nie dziwi). Pomijając fakt że ja osobiście bardziej czekam na SC2 niż D3 to jednak tak czy siak lecą w kulki, takie moje zdanie. Potem będzie to samo co z trzecim Warcraftem który wyszedł o te kilka lat za późno przez co ssał (mówię to jako fan dwóch pierwszych odsłon serii).
Niech robią ile muszą. Firma się przynajmniej nie musi terminem przejmować. Bo jak za szybko wypuszczą, to potem błędy, wpadki fabularne i ogólnie gorsze etapy gry (bardziej puste), tak było chociażby z KotOR II.

Co do SCII, to faktycznie dziwne że trylogia, ale kto wie co tam będzie. O ile dobrze pamiętam fabułę, to na sekretnym levelu Brood Wara Zeratul odnalazł hodowlę nowej rasy - krzyżówki Zergów i Protossów, więc może ostatecznie trylogia będzie warta zachodu (oby).


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Niestety w przypadku SC2 trylogia polega na tym że chyba chcą więcej zarobić... po prostu każda część to będzie jedna kampania, za każdym razem dla innej rasy więc chcąc poznać całą historię trzeba będzie kupić trzy gry. Jak dla mnie skok na kasę bo zarówno w SC jak i SC:BW mieliśmy po trzy kampanie w jednej grze. No chyba że znowu robią nas w wała i po prostu wciąż jeszcze gry nie ukończyli więc żeby ludzi uspokoić nieco zdecydowali się wypuszczać ją po kawałku. Za chwilę się okaże że D3 wyjdzie w pięciu częściach a w każdej będzie jedna grywalna postać -_-;
Niech robią ile muszą.
Jak gra będzie się co non stop opóźniać to w międzyczasie wyjdą inne podobne tytuły i zarówno SC2 jak i D3 już takie dobre nie będą. Tak było z WC3. Za to drugi KotOR podobał mi się bardziej niż pierwszy :D Tylko zakończenie słabe było, zakończenie w jedynce po ciemnej stronie zrobili genialne a tutaj takie pitu pitu i koniec. Fakt dziury były, niedokończone etapy itp. ale mimo to gra wciągała na tyle że szybko o niedostatkach się zapominało :wink: Przynajmniej ja tak miałem. Liczę jednak na to że TOR będzie jeszcze lepszy mimo że MMO.

SeSim, dziękować :mrgreen: Nawet nie wiedziałem że są jakieś w pełni działające emulatory PS2. Teraz ciekawym czy mój komp to udźwignie :-k

[ Dodano: Sob Wrz 19, 2009 10:39 am ]
Niedawno zacząłem grać w Prototype'a i muszę przyznać że to jedna z bardziej interesujących gier ostatnich lat. Jeśli chodzi o gameplay to takie trochę GTA ale z superbohaterem w roli głównej :D W miarę jak zdobywamy kolejne ulepszenia możemy biegać z super prędkością także po pionowych ścianach, rzucać samochodami, szybować w powietrzu, absorbować innych ludzi czy mutować nasze ciało w broń różnego kalibru. Do tego dochodzi także możliwość korzystania z kilku typów pojazdów (czołgów, helikopterów itp) oraz konwencjonalnej broni (karabiny, rakietnice itp). Całość okraszona jest sporą ilością przemocy a eksplorowanie i rozwalanie miasta jest przyjemne samo w sobie :) Jednak wbrew pozorom gra nie jest tylko pustą rzeźnią, mamy w tle całkiem ciekawą fabułę opowiadaną w świetnie zrealizowanych filmikach. Niemniej jeśli ktoś chce się tylko odstresować i po prostu coś rozwalić nie trzeba się skupiać na fabule, tak więc dla każdego coś miłego :)

Dla zainteresowanych pokazówka z gry -> CLICK


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Oooo, ciekawe. Nie wymaga myślenia tylko rozwałka :D To może być dobry odstresowywacz po ciężkim dniu ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Ha! Otrzymałem kodzik na demko God Of War'a III Waży tylko 2671 mega:) Robi wrażenie. Jak się jutro ściagnie to zdam relację:)

A tak to ostatnio grałem w Uncharted 2 Among Thieves...grafika,scenariusz i polski dubbing powalają na glebę! Dla tej gry warto kupić PS3

Dziś nabyłem Tekken 6...wersja ze scenariuszem ssie...jest beznadziejna, jakby była z poprzedniej generacji konsol:/ ale gameplay z normalnych walk jest śliczny. Zapowiada się wiele wieczorów z kumplami przy tym tytule:)

No i nabyłem PES'a 2010...ale nie powala.


A Wy w co ostatnio pykaliście?


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

a ja dostałem od dziewczyny Dawn Of War II. Zainstalowałem, jednak nie chciało mi się na razie męczyć z odpaleniem konta na MSN i zostawiłem to na jutro... Niemniej jednak szykuje się wyborna uczta...


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja w ostatnim czasie wziąłem na tapetę kilka gierek.

GTA 4 - boskie :mrgreen: Przy GTA:SA długo nie wysiedziałem, za duży świat przy czym słabo zagospodarowany i masa bugów. Czwóreczka to co innego, z nowości doszły fajne rzeczy takie jak telewizja, internet i telefon komórkowy, wszystkie rzeczy działają jak trzeba (telefonem dzwonimy i smsujemy, w necie odbieramy maile i przeglądamy stronki, w telewizji lecą różne programy, reklamy itd). Do tego postawiono na większy realizm, nie ma już tak że wpadamy do budynku pełnego kolesi i wszystkich rozwalamy, tutaj trzeba korzystać z osłon a i celowanie jest ważne bo nawet jak z pistoletu strzelimy w łeb to zabijamy na miejscu. Misje też w większości ciekawe a do tego masa mini gier (bilard, kręgle itd). Polecam każdemu.

F.E.A.R: Project Origin - w poprzednią część nie grałem ale nie miałem jakiś większych trudności żeby załapać o co chodzi bo w sumie nie jest to do końca sequel. Gierka fajna, parę razy nawet podskoczyłem na krześle chociaż Dead Space to to nie jest (nie mówiąc o Silent Hillu). Miło spędziłem przy tym te parę godzin (gra dosyć krótka) ale raczej nie chciałoby mi się kiedyś do tego wracać.

Batman: Arkham Asylum - najlepsza kuźwa gra w jaką grałem od lat :mrgreen: Fabuła, klimat, rozgrywka, walki, masa questów pobocznych i zagadek. Jeszcze nigdy nie miałem takiego impulsu żeby ukończyć grę na 100% (oprócz głównej fabuły mamy jeszcze misje dodatkowe oraz masę sekretów i zagadek do rozwikłania czym możemy się zająć także po przejściu fabuły). Bierzcie w ciemno nawet jak nie lubicie Gacka :-"

Risen - kiedy zadanie zrobienia Gothica 4 zostało powierzone innej firmie, Piranha Bytes wzięła się za nowy projekt a mianowicie Risen. Widać jednak że są bardzo przywiązani do swojej sztandarowej serii bo Risen spokojnie mógłby nazywać się Gothic 4 i nikt by nie zauważył różnicy. Wymieszali tutaj motywy z trylogii Gothica, parę rzeczy nieco rozbudowali. Tak więc jeśli ktoś lubił Gothicki to i przy tej grze pewnie miło spędzi czas jednak wielka szkoda że nie wymyślili nic oryginalniejszego (nawet bohater ten sam chociaż trochę inaczej wygląda).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Zgadzam się co do Batmana. Świetna, klimatyczna gra z mistrzowskim voice actingiem...no i zapowiada się następna część,ale nie będę spoilował:)


Demko God Of War 3 wymiata. Grafika przepiękna! Przeciwników się sieka,aż miło! Slasher pierwsza klasa. Wstyd,że nie grałem w pierwszą i 2gą część...ale za 2tygodnie wychodzi God Of War collection 1&2 na PS3 więc prędzej czy później nadrobię zaległości.


Obrazek
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

GOW I i II przeszedłem kilka razy i niewątpliwie jest to najlepsza seria na Ps2 :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Darken Rahl
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: piątek 02 paź 2009, 15:10
Lokalizacja: Pleszew
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Darken Rahl »

Ja tam na pececie gustuję w strategiach ;) Dość dobre gierki to seria Warlords Battlecry od StrategyStudiousGroup, prymitywna w grafice jednak bardzo ciekawa w rozgrywce strategia Battle For Wesnoth, w inne gierki gram raczej krótko i nigdy do nich nie wracam, czego nie mogę powiedzieć o wyżej wymienionych. Z resztą ostatnio to 3D mi siadło więc ciekawe rpg mogę sobie odpuścić.

PS: Jeszcze Age Of Mythology jest fajoskie, ale płyta mi się zgubiła :/


Czarna ręka chaosu dosięgnie każdego!!!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ciekawe RPG nie wymagają 3D [-X

A ja właśnie skończyłem najnowszego Riddicka i powiem tak, jako osobna gra gorszy od poprzedniej (tamtą mam już od dawna i przeszedłem dwa razy :) ), ale jako kolejne etapy tej samej gry stanowi całkiem fajne uzupełnienie. Jest to jednak kwestia gustu bo Escape from Butcher Bay było raczej skradanką z domieszką strzelanki podczas gdy w Assault on Dark Athena mamy na odwrót. Mnie skradankowy charakter po prostu bardziej przypadł do gustu :wink: Jeśli ktoś jednak woli strzelać niż chować się w ciemnościach wyczekując dogodnego momentu na zadanie śmiertelnego ciosu 8) nowy Riddick przypadnie mu do gustu bo to tak samo jak z filmamowymi przygodami Riddicka. Jednym bardziej podobał się Pitch Black czy Dark Fury, a innym Chronicles of Riddick, tutaj moim zdaniem jest podobnie.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

...a już w przyszłym tygodniu powrót króla FPSów...Modern Warfare 2<ślina>


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

zawsze myślałem, że królem FPSów jest Duke 3d lub Quake I...


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Kaktus+ pisze:Quake I
O tak, jeszcze nic nie miało takiej dynamiki jak Q1. Niepowtarzalna gra.


Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

to są raczej królowie klasyków. Sam jestem wielkim fanem Duke Numem'a:)

Ale to co prezentuje Modern Warfare...to nowa jakość!


Obrazek
ODPOWIEDZ