gry konsolowe/komputerowe

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

gry konsolowe/komputerowe

Post autor: Ajwer »

Brakowało mi takiego tematu, więc zakłądam:p W co grywacie na swoich maszynkach? Co polecacie?

Ja osobiście teraz męczę Batman Arkham Asylum...i jestem zachwycony. Pełno rzeczy do odkrycia...grafika, mroczny klimat...ACH!


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Warhammer 40k, Warhammer 40k i jeszcze więcej Warhammera 40k :)
Generalnie wszystkie gry oznaczone logo Warhammera 40k są u mnie na topie i praktycznie w każdą gram wiele.
Przez ostatnie kilka lat niewiele grałem, dopiero w tym roku kupiłem w miarę wydajnego laptopa i w wolnej chwili coś pomłucę...
Z gier, które ostatnimi czasy (mówię tutaj o w miarę świeżych produkcjach) zapadły mi pamięci, po wszystkich "młotkach" wysunął się Fallout 3, który mnie osobiście zmiażdżył...
Z komentarzami na temat wyższości 1 i 2 proszę się wstrzymać...
Kolejna ciekawa gra, która towarzyszy mojemu rozwojowi intelektualnemu od lat najmłodszych, to Cywilizacja. Grając w 4 powiem, że nie rozczarowałem się, jest tak jak miało być, stary, dobry i wygodny fotel, obity jedynie w nową tapicerkę i dołozony wygodny podnóżek.
Warto też polecić Company Of Heroes i Heroes Of Might And Magic 5. Chociaż w 5 nie grałem, to gorąco polecam odświeżoną wersję Settlers II na 10-lecie.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hmm.... Ja pomijając Pasjansa, ostatnim razem, jakieś pół roku temu, może dłużej (niby w KKW pojawił się w 11/13/08) grałem w Ryuusei no RockMan 3: Red Joker (w USA znane jako Mega Man Star Force 3: Red Joker). Teraz, całkiem niedługo, będę grał w Rockman.EXE Operate Shooting Star (brak póki co US nazwy, prócz tego, iż zamiast RockMan.EXE będzie najprawdopodobniej się nazywać Mega Man Battle Network, jako, iż ta gra jest remakem gry z 03/21/01), która to w Japonii ma być wydana w 11/12/09. Czyli możliwe, iż w moje imieniny, w Święcie Niepodległości będę w nią grał (maxymalnie dzień po release date).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja ostatnio wziąłem się za Final Fantasy VII bo w końcu udało mi się znaleźć stosowne patche do nowszych kart graficznych i XPka -_-; Gra jest naprawdę świetna świat (lubię takie mieszanki futurystyczne z magią itp), postacie, walki (niby turowe a jednak dynamiczne ze względu na limity czasowe), fabuła, klimat - nic dodać nic ująć. Gdybym już musiał wymieniać jakieś minusy to na pewno grafa, da się przyzwyczaić (no i filmiki nieźle im wyszły) ale mając w pamięci ósemkę która wyszła też na PSXa ledwie dwa lata później i wygląda o wiele lepiej to czuć jakiś niedosyt. Po jakimś czasie nudne zaczęło się też robić to że większość bohaterów ma niemal identyczną przeszłość - wszystkim spalili rodzinne wioski, wymordowali przyjaciół a oni sami przyczynili się do jakiejś tragedii, przydałaby się większa różnorodność. Ach i jeszcze jedna rzecz, gra mimo patchy i tak co jakiś czas wywala do windowsa a biorąc pod uwagę że save mamy tylko raz na jakiś czas w określonych punktach może to nieźle napsuć krwi kiedy nagle trzeba wczytać save z przed godziny...

Wcześniej dane mi było pograć w starsze Finale na emulatorkach (1, 2 i 6) oraz ósemkę, i mówiąc szczerze szósteczka niewiele gorsza od siódemki. Ósemka też była dobra ale w trochę innym stylu.

Niedawno zacząłem grać też w Call of Juarez: Więzy Krwi (w poprzednią część nie grałem ale jako że to prequel to nie mam problemów ze zrozumieniem o co chodzi). Jest to kolejny dowód na to że Polacy potrafią. Gra może nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych strzelanek (może poza tym że to western a ostatnio mało takich było) ale jest to solidna gra przy której można spędzić kilka miłych chwil. Ja osobiście czułem się jakbym oglądał western o twardych facetach w starym stylu którzy wpadają do miasta i sami wymordowują wszystkich złych :mrgreen: Dodatkowym plusem jest to że mamy dwóch bohaterów i w większości etapów można wybrać którym gramy. Obaj różnią się nieco sposobem walki oraz dodatkowymi umiejętnościami co zachęca do ponownego przejścia gry tym razem w innej kombinacji.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

HunteR pisze:Ja ostatnio wziąłem się za Final Fantasy VII bo w końcu udało mi się znaleźć stosowne patche do nowszych kart graficznych i XPka -_-;
A może spróbuj pod jakimś emulatorem odpalić wersję z PSX? Konwersja FF7 (i 8) na PC są tak schrzanione, że lepiej nie mówić.

W sumie nie wiem która część FF najlepsza. 7 to naprawdę było coś, ale 6 ani trochę nie ustępowało pod żadnym względem. Bardzo podobała mi się 5-ta część, głównie ze względu na wysoki poziom trudności i fajny patent z profesjami.


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

jakiś czas temu kupiłem na Playstation Store FF7 z 10$...zgrałem sobie na PSP i czar dawnych lat wrócił. jeszcze pozwoliłem sobie na MGS 1 również za 10$. To są jednak prawdziwe klasyki, nieśmiertelne klasyki.


Obrazek
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

MARIO przez emulator.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

HRABIA GENERAŁ LORD pisze:MARIO przez emulator.
Który konkretnie? Marianów wyszło od pytona, a złośliwi powiadają, iż nawet jeszcze więcej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

Super Mario Bros 3 to dla mnie najlepsza część:)


Obrazek
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Nemomon pisze:
HRABIA GENERAŁ LORD pisze:MARIO przez emulator.
Który konkretnie? Marianów wyszło od pytona, a złośliwi powiadają, iż nawet jeszcze więcej.
Super Mario Bros ten w którego grałem na Pegazusach u kolegów (swojego nie miałem) za młodu.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A może spróbuj pod jakimś emulatorem odpalić wersję z PSX?
Teraz to już nie bardzo jest sens, jestem pod koniec pierwszej płyty :p Gra jest świetna ale gdybym w tej chwili miał zaczynać od nowa to by mnie chyba szlag trafił :-" Natomiast co z ósemką jest nie tak? Co prawda grałem w to lata temu więc może wyleciało mi z pamięci ale jakiś trudności czy wywalania do windowsa sobie nie przypominam :-k

Swoją drogą, w szał FF7 wpadłem parę dni temu po obejrzeniu Advent Children Complete (pierwszą wersję widziałem w 2005 czy 2006 roku) :) Film jeszcze lepszy niż był :mrgreen: A jak ma się sprawa z Crisis Core? Bo wizualnie wygląda nieźle a do tego można poznać więcej faktów z przeszłości Zacka jednak słyszałem że gra jest lipna :-s


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

HunteR pisze:Natomiast co z ósemką jest nie tak? Co prawda grałem w to lata temu więc może wyleciało mi z pamięci ale jakiś trudności czy wywalania do windowsa sobie nie przypominam
Ósemka była wybredna w kwestiach sprzętu. Widocznie miałeś szczęście, ale na mojej nVidii grać się nie dało.


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Ja ogólnie znów wróciłem do starych Baldurów jednak już kończę grę złodziejem i znów będzie przerwa.
Co do FF VII to jest wersja pcetowa gdzie nie potrzeba żadnych emulatorów czy czegoś podobnego. Niczym się nie różni od wersji konsolowej. Wypowiadać na temat całej serii FF nie będę się bo uwielbiam każdą serię tej gry no może poza XIII bo nie mam dostępu do ps3 ;(
http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=847


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

FF XIII wyjdzie też na xboxa...jednak ekskluzywnie na PS3 będzie zupełnie inny Final: FF Versus XIII...a już pracują nad FF XIV,który będzie MMO...

Niecierpliwie czekam na FF Versus XIII(ciekawe czy się doczekam)...ciekawiej się zapowiada od XIII.


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

czy poza Emilem ktoś gra w ogóle na PCetach? Bo widzę, że mamy tu klikę konsolową a o grach komputerowych cicho...
Nie neguję konsol, ale nigdy nie byłem ich wielkim zwolennikiem. Niby miałem Playa 1, i na tym moje przygody się skończyły. Zawsze wolałem zwykły komp, z internetem, gdzie można filma obejrzeć, odpalić gg itp. Wiem, że dzisiejsze konsole są dużo bardziej zawansowane technicznie i można wiele rzeczy z nimi zrobić (mój znajomy, wielki przeciwnik konsol powiedział w podobnej sytuacji: "no, np. wyjebać przez okno :)"
jednak dużo podróżuję i dla mnie laptop to najlepsze wyjście, bo również można śmiało pograć. Nie neguję w tym miejscu broń Boże sensu istnienia konsol, bo jak widać zdominowały one światowy rynek gier i to przede wszystkim na nie teraz tworzy się gry...


Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

plus konsoli to to,że masz w 4literach jekiekolwiek wymagania sprzętowe...gra śmiga aż miło. Ja np nie mam ochoty bawić się co pół roku w ulepszanie sprzętu. Jest konsola i mam święty spokój...chociaż jak już pisałem...lubię sobie popykać w warhammera na piecu:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Mi się zdarza grać na kompie, ale coś mało gram, zwłaszcza ostatnio.
Konsolę (PS2) niby ma mój brat, ale komu ją teraz pożyczył to nie mam pojęcia xD
Czasami dla odstresowania walnę sobie jakąś mini gierkę typu Little Fighter 2 czy Gene Rally xD Na nic większego ostatnio się nie zdecydowałem, ale kto wie co przyniesie przyszłość ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja gram tylko na kompie więc Kaktus chyba nieuważnie czytałeś [-X W jednym z poprzednich postów wspominałem też o Call of Juarez właśnie wersji na PieCa :wink:

Emil, ja w FF7 gram w wersję na kompa nie na emulatorze. Sęk w tym że ciągle mi wywala do windowsa.

Co do samych konsol, świetna sprawa zwłaszcza do bijatyk i zręcznościówek jednak strzelanki i strategie robione na konsole to dla mnie dziwactwo. Chyba nie byłbym się w stanie przyzwyczaić do operowania padem zamiast myszką. Sam jednak żadnej konsoli nie mam i wkurza mnie że coraz więcej gier wychodzi obecnie tylko na konsole* a jak już wyjdzie na kompa to nie dość że parę lat po premierze to jeszcze często konwersja jest zrobiona na odwal się. Nie mówiąc już o tym że japońskie gry najczęściej w ogóle nie trafiają na kompy ](*,) Emulatory niestety nie zawsze chcą działać tak jak trzeba.
Wypowiadać na temat całej serii FF nie będę się bo uwielbiam każdą serię tej gry no może poza XIII bo nie mam dostępu do ps3
FF13 (ani zwykły, ani Versus) nie wyszedł jeszcze nawet w Japonii więc może jeszcze się dorobisz tej maszynki :) No a poza tym będzie jeszcze FF13 Agito na PSP :) Ciekaw też jestem jakie wymagania będzie miała 14stka (oprócz jak się domyślam comiesięcznych opłat) bo zwiastun rzuca na kolana i długo nie pozwala się podnieść :D

* Szczytem jak dla mnie było Force Unleashed które wyszło jednocześnie na PS3, PS2, X360, Wii, DS i PSP tylko nie na kompa... teraz dopiero po ponad roku gra trafi też na blaszaki >_<

PS. Ponawiam moje pytanie o Crisis Core'a :P Grał ktoś i mógłby coś więcej o tym naskrobać?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

głównie gry wychodzą na konsole ponieważ na PC jest zbyt dużo piratów i nie opłąca się często robić gierki na pieca.

co do strzelanek...sam jestem przykładem,że idzie opanować pada w FPSach. Moja pierwszą gierką na ps3 był FPS(na początku nie było za dużego wyboru w grach więc stwierdziłem,że Resistance Fall of Man będzie dobra na początek) jak odpaliłem gierkę to byłem przerażony sterowaniem, byłem prawie załąmany:p ale po 2tygodniach doszedłem do wprawy...a teraz nawet w klanie w Killzone'a2 pykam...a niedługo MW2:)

Co do Crisis Core to nie grałem, ale znajomy mi mówił,że jeśli jest się fanem FFVII i ma się PSP to jest obowiązkiem zagrać w ten tytuł.


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kaktus+ pisze:czy poza Emilem ktoś gra w ogóle na PCetach?
Ja! :D Z tym, że ja to grywam na ogół w niszowe gierki (jak znajdę czas...). Ktoś słyszał o takich tytułach jak Outcast? Seria latadeł kosmicznych X? :D Obecnie raz na kilka tygodni odpalam X-BTF i kończę budować swoje kosmiczne imperium :P Najcieplej wspominam jednak stare gry, do których powracam często na emulatorze DOS-BOX ;) Cywilizacja 1, X-Com, Master of Orion... To były gry! Z trochę nowszych staroci, Myth, Fallouty, Planescape! No i oczywiście wszystko co tylko wyszło pod szyldem Star Wars :P Co do konsoli to dla mnie istnieje tylko jedyna słuszna - Wii, względnie jeszcze PSP, jako że to przenośne i można z nią robić naprawdę fajne rzeczy. Miałem przyjemność pykać w Force Uleashed na Wii, niech się schowają Piecety ze swoimi wielordzeniami i gigahercami, PS3 czy Xboxy... Żadna z tych platform nie odda radochy z prawdziwego wymachiwania mieczem i "robienia" MOCY :D

A co do FF VII, podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Hunter. Jeden z najlepszych RPGów w jaki grałem, pomimo tego że generalnie nie jestem jakiś specjalnym fanem japońskiej rozrywki. No może po za Berserkiem :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No może po za Berserkiem :D
No proszę :) Pytanie tylko którego Berserka, mangi, anime czy gier, a może wszystkich :-p
Cywilizacja 1, X-Com
Oj tak :D I jeszcze Warcraft 1 i 2, to były czasy :mrgreen:
głównie gry wychodzą na konsole ponieważ na PC jest zbyt dużo piratów i nie opłąca się często robić gierki na pieca.
Na konsole też są piraty, ostatnio chyba już nawet PS3 'spiracili' :P

A tak jeszcze w kwestii kompów, jako że w czerwcu tego roku wreszcie doczekałem się zmiany kompa (mój poprzedni pamiętał jeszcze czasy mojej podstawówki) i przez wakacje nadrobiłem parę hitów z ostatnich lat to się wypowiem.

Wiedźmin - szerzej pisałem już w stosownym temacie. Gra jako cRPG średnia (nie słaba ale też nie ma niczego czego by nie było w innych produkcjach tego typu), jednak jako adaptacja prozy ASa genialna :D Strasznie wciąga.

Dead Space - przed rozgrywką widziałem już film więc wiedziałem czego się spodziewać ale mimo to... już dawno tak nie kląłem przy żadnej grze :D Nie dlatego że zła, ale właśnie dlatego że świetna i dałem się ponieść klimatowi co owocowało palpitacjami co parę minut jak skurw...kowańce wyskakiwały w najmniej spodziewanych momentach :P Do tego pomysł żeby uczynić bohatera zwykłym technikiem zamiast typowego marine też był niezły. Polecam zarówno fanom takich gier jak Biohazard (Resident Evil) jak i filmów o Obcym. Z pewnością zagram w dwójkę.

Assasin's Creed - gameplay miodny, cała reszta niestety tak sobie. Straszna schematyczność questów, fabuła szybko zaczyna nudzić, masa debilizmów (chociażby zwykli strażnicy którzy nagle nie wiedzieć czemu są tak dobrzy jak główny bohater i w try miga pojawiają się na szczycie dachu). Ciekawym natomiast pomysłem były mini questy odbywające się w czasach obecnych gdzie wcielamy się w potomka głównego bohatera. Jako że historia nagle się urywa mam nadzieję że pociągną ten wątek w dwójce i głównie z tego powodu w nią zagram (chociaż po materiałach promocyjnych spodziewam się że gra jako całość będzie znacznie lepsza).

Mirrors Edge - gamplay super, może nie tak miodny jak w Assasynie ale zdecydowanie bardziej realistyczny co też ma swój urok. Fabuła niezła choć nie jakaś super nowatorska, wizja świata natomiast nie przypadła mi do gustu. Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem że totalitarne państwa w niedalekiej przyszłości to mrok, syf, brud i ubóstwo a tu z racji ciągłego hasanie po dachach wieżowców mamy wciąż grzejące nas słoneczko i ogólnie wszystko jakieś takie sielankowe (może gdyby misje działy się w nocy czy coś to było by fajniej). Krążą słuchy o sequelu, być może zagram.

Fable - sympatyczna przygodóweczka z elementami RPG. Niby nic wielkiego, ot taki Diablo tylko ciut bardziej rozbudowane ale jednak wciągnęło mnie. Jeśli dwójka wyjdzie na kompa (albo X360 spadnie mi z nieba) to z pewnością zagram mimo iż nasłuchałem się że to nic innego jak nieco ładniejszy klon pierwowzoru.

Dawn of War II - nasłuchałem się jaki to słaby ten sequel przy czym głównym zarzutem było całkowite zrezygnowanie z rozbudowy bazy. Mnie się jednak podobało takie rozwiązanie bo gra była bliższa bitewnemu pierwowzorowi w którego 'bawiłem się' parę lat temu a do tego sama rozgrywka też całkiem przyjemna, można snajperami likwidować pojedyncze cele, rozwalać budynki i mury ładunkami wybuchowymi i robić masę innych fajnych rzeczy. Jedyny zarzut to chyba to że wszystkie misje rozgrywają się według schematu 'przejdź z punktu A do punktu B zabijając po drodze wszystko co się rusza po czym zabij głównego dowódcę' :P To też przywodzi na myśl bitewniaka jednak szkoda że trochę bardziej się nie wysilili bo jednak co innego gra stołowa a co innego gra komputerowa która daje przecież większe możliwości. Liczę na to że szybko pojawi się jakiś dodatek rozbudowujący sposób rozgrywki.

---

Obecnie czekam na Starcrafta II (znowu kuźwa przesunęli premierę argh!!!), Diablo III, Dragon Age: Origins (szumne zapowiedzi o duchowym spadkobiercy sagi Baldur's Gate mogą być przesadzone ale...), The Old Republic (nie przepadam za MMORPG ale KotORy były genialne a jeśli TOR będzie tak dobry jak sugerują dotychczasowe informacje to warto będzie płacić :D ), Dragon Ball Online (a śmiejcie się, mi to lotto :P ) no i oczywiście ww. sequele.
Ostatnio zmieniony piątek 04 wrz 2009, 21:43 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

Sony już niedługo wprowadzi różdzkę działającą podobnie jak pad od wii...zobaczymy co z tego wyjdzie. Wii nie dla mnie:P

A co do PSP to czekam niecierpliwie na Eye of Judgment Portable...to będzie coś!


Obrazek
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

HunteR może to pomoże choć nie wiem o co dokładnie chodzi http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=23 12 punkt może ci pomoże.

Co do grania na kompie niestety mój sprzęt już ma z 8 lat więc za dużo na nim nie pogram... właściwie wszystkie nowe gry które chciałbym pograć są dla mnie obce bo nie udźwignie ich mój złomek. Pozostaje konsola w którą gram jak jestem w Raciborzu niestety we Wrocławiu nie stać mnie na zakup konsoli i nie widzę perspektyw żebym się jej szybko dorobił... takie czasy że nie zarabiam kokosów a sprzęt na moją kieszeń jest zwyczajowo za drogi.
Dobrze że mój sprzęt dźwiga fallauty diablo i baldurów. Nie wiem co bym zrobił bez tych gier :D


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

HunteR pisze:Pytanie tylko którego Berserka, mangi, anime
Najpierw było anime, teraz zacząłem katować mangę. :D
Emil pisze:Dobrze że mój sprzęt dźwiga fallauty diablo i baldurów. Nie wiem co bym zrobił bez tych gier :D
To polecam zapoznać się z Outcastem, bardzo nietuzinkowa gra... hmm cRPG? Przygodówka? Gra zrobiona na voxlach, max rozdziałka 512x384, ale wygląda pięknie :)
Ooo właśnie znalazłem patcha umożliwiającego podbicie grafiki do 640x480 :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Ajwer »

HunteR pisze:
Na konsole też są piraty, ostatnio chyba już nawet PS3 'spiracili' :P

Nie spiracili. Nawet jakby spiracili to i tak będę kupował oryginały. Wiadomo,że są piraty na x'a (na wii nie mam pojęcia) ale i tak się sprzedają w dużych ilościach gierki.


A co do Deadspace to świetna gra tylko zawiodłem się co do napięcia...może z 3razy podskoczyłem tylko.


Obrazek
ODPOWIEDZ