gry konsolowe/komputerowe

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Grał ktoś w formułe 1 06 na ps2 ? Jeśli tak to miałbym kilka pytań :)


Sam polecam te wyścigi, bardzo bardzo fajne :)


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja ostatnio pożyczyłem od kumpla najnowszego Stalkera, gierka jest spoko, fajny klimacik z rosyjskimi dialogami i polskim lektorem ale jakoś nie mogę znaleźć w niej tego czegoś co trzymałoby mnie dłużej przy grze :-k Dodam że w poprzednie Stalkery nie grałem.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

ja od brata pożyczyłem Heavy Rain...dopiero po 2 rozdziałach jestem. Gra wygląda świetnie. Sterowanie jest trochę do dupy ale można przymknąć na to oko. Przez najbliższe pare dni zapowiada się ściganie origami killera:)

A dziś kupiłem Battlefield Bad Company 2:) alternatywa dla Modern Warfare 2


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Zazdroszczę trzeciego plejaka :-"

Z innej beczki, słyszeliście o genialnych zabezpieczeniach w jakie będzie zaopatrzony Assassin's Creed 2? Mimo że gramy w single i tak konieczny jest dostęp do neta bo gra musi być cały czas połączona z serwerem Ubisoftu. Co więcej jeśli połączenie się zerwie (nie ważne czy to serwer nawali czy też dostawca sieci) gra się wykrzaczy i nie pogramy dalej. Czy tylko ja uważam to za kolejny przejaw skurczysyństwa? Oczywiście że dzisiaj raczej każdy ma internet w domu ale co jeśli wyjeżdżamy gdzieś gdzie będziemy mieli dostęp do kompa ale nie do neta? Albo bardziej prawdopodobna sytuacja że coś się stanie z naszym netem (różnie to bywa, osiedlówki i radiówki często się krzaczą a i inni dostawcy miewają problemy) i powiedzmy tydzień nie będziemy mieli dostępu do neta w domu? PA-RA-NO-JA!

To kolejny debilizm bo akcjach typu możliwość zainstalowania gry tylko trzy razy itp. (takie zabezpieczenia miał chociażby Spore i nowy Riddick).

Erestor, słyszałem coś o złamaniu bety ale jakoś nie chciało mi się z tym bawić :P Więc mówisz że pierwsze wrażenia raczej słabe? Kurde Diablo 3 patrząc niektórych fotkach też już nie będzie tym samym Diablem co było, jakaś tęcza i sielanka na zielonych pastwiskach :roll: A wszystko przez popularność WoWa bo widać ludzie łykają tą konwencję.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

HunteR pisze:Kurde Diablo 3 patrząc niektórych fotkach też już nie będzie tym samym Diablem co było, jakaś tęcza i sielanka na zielonych pastwiskach :roll:
Jak sobie przypomnę screeny Diablo II jakieś 2 lata przed premierą (mniej więcej wtedy wystartowała kampania reklamowa) to młócąc wtedy ostro w Diablo I, również myślałem że to jakiś uber kosmos, przekolorowany shit... Okazało się, że wyszedł najlepszy h"n's w historii :P
Dlatego tutaj jest ostrożny ze wszelkimi komentarzami, gdyż screeny a to co ostatecznie ujrzymy na monitorach to 2 zupełnie różne kwestie.

Ostatnio odkryłem nowy narkotyk... Otóż dawno temu, gdy byłem jeszcze na studiach :P, z powodu sesji, następczego picia wódki i częstych utrat świadomości jakoś ta gra mi uciekła. Teraz za 29 ziko kupiłem sobie w Empiku Colonization :mrgreen:
Podszedłem nieco sceptycznie do gry ale jako wielki fan Cywilizacji, nie mogłem przejść obojętnie. Okazało się, przez ten tydzień mam zaległości ze wszystkim!! Nie doczytuję postów na forum, w pracy zaległości, w widzeniu z dziewczyną również, seriale i książki również się spiętrzyły...
... a ja tylko gram 8)


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Hunter, jak jesteś przeciw piraceniu to polecam ściągnąć sobie klienta i obejrzeć parę game replays, nie wymaga to ingerencji w kod gry.
A jeśli chodzi o moje wrażenia to te kolory jeszcze bym przeżył, ale strasznie mnie w tym stylu denerwuje fakt, że wszystko jest takie... pozaokrąglane, normalnie żadnych ostrych krawędzi :/ Dodatkowo, zagrałem w Betę 5 razy i już mi się później nie chciało więcej... albo coś jest nie tak z gameplayem albo ja już jestem za stary na takie coś :)
Oczywiście nie wszystko jest złe, jednostki sa bardzo fajne i o wiele bardziej zróżnicowane niż w SC 1 i gra jest jeszcze bardziej dynamiczna (wiem,. trudno to sobie wyobrazić, ale to fakt :))
Czekając na SC 2 zależało mi właściwie tylko na 3 rzeczach, które mogłyby być poprawione:
1. Zwiększone pole widzenia - jest tylko minimalnie większe :/
2. Rozumne i nieprzewidywalny AI (jestem maniakiem tworzenia własnych plansz bogatych w surowce, w które gra się po kilka godzin, więc bardzo mi na tym zależy) - trudno określić AI w SC 2 bo mało grałem no i to dopiero Beta
3. Kampania w SC 1 była jak dla mnie przecudowna (wyłączając misje bez bazy bo tych nienawidziłem, ale to z powodu osobistych preferencji) - brak informacji na razie.

SC 1 mam oryginał, ale jak SC 2 ma kosztować 190zł x 3 = 570zł to Blizz może zapomnieć o tym, że ją kupie. A później się narzeka na piractwo. Nie jestem sknera i stać mnie na nowe gry (kupiłem Diablo 2 z dodatkami za ponad 200zł), ale prawie sześc stów to już przesada.

Mnie ostatnio wciągnęła Eufloria - gorąco polecam. Banalnie prosta mechanika, ale dostarcza zabawy na wiele godzin.
A jak ktoś lubi kombinować no to polecam World of Goo, po prostu cudowna gierka :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Erestor, nie chodziło mi o piracenie, po prostu jestem leniwy a samo ściągnięcie bety nie umożliwia grania, trzeba było jeszcze jakieś inne cuda porobić :-"
Co do cen, podejrzewam że pozostałe dwie kampanie będą tańsze niż podstawka (która oprócz kampanii Terran oferować ma też mini kampanię Protossów oraz wszystkie rasy do grania na battle necie) ale i tak 190zł za podstawkę to bardzo dużo jak dla mnie nawet jeśli dodatki miałyby kosztować 70-80zł. Do premiery jednak jeszcze trochę czasu więc póki co nie można tego brać za pewnik ale z drugiej strony patrząc na to jakie sobie krzyczą ceny za dodatki do WoWa wcale bym się nie zdziwił gdyby nowy Starcraft był drogi.

Kaktus, to takie starocie jeszcze sprzedają? Ja w Kolonizację grałem w podstawówce :mrgreen: No chyba że to jakaś nowa wersja czy coś w ten deseń.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: maczopikczo »

Erestor pisze:A jak ktoś lubi kombinować no to polecam World of Goo, po prostu cudowna gierka
Jest pełna wersja w ostatnim CD Action. Mnie też zachwyciła. Prościutki pomysł, a jakie wykonanie! I mózg sobie można połamać w kilku miejscach, i muzyki posłuchać naprawdę miłej dla ucha.


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

a oto polski zwiastun God of War III z nikim innym jak Bogusiem Lindą w roli Kratosa:)


http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7 ... f_War.html


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

HunteR pisze:Kaktus, to takie starocie jeszcze sprzedają? Ja w Kolonizację grałem w podstawówce :mrgreen: No chyba że to jakaś nowa wersja czy coś w ten deseń.
Sid Mayer's Civilization 4: Colonization :)

Stara Colonization na silniku Cywilizacji 4. Na prawdę rewelacja.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ajwer pisze:a oto polski zwiastun God of War III z nikim innym jak Bogusiem Lindą w roli Kratosa:)


http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7 ... f_War.html

Brzmi to nieźle, kurde rzucam chyba FIFE 10 i Formule 1 06 i w końcu muszę przebrnąć przez GOW I i II na Very Hardzie :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

brzmi baaaaardzo NIEŹLE:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A ja, jako ten handheldowiec, zaproponuję wam także gry na myślenie, np. serię Golden Sun, niedługo nawet wyjdzie kolejna część 3 - tym razem na NDS-a - albo też bardzo dobra seria Hideo Kojimy (tego od MGS, zresztą Solid Snake ma tam swoje, dosyć długie cameo) - Boktai - Bokura no Taiyou (z japońskiego "Nasze Słońce"). Wyszły tego trzy części na GBA (z czego trzecia tylko w Japonii, bo "Amerykanie są $#*^!!" i nie lubią gier, w których trza myśleć, a nie rozpierdzielać wszystkiego dookoła) oraz jedna na NDS-a.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Metal Gear Solid to wiadomo o co chodzi:) ale reszty nie czaję:/ japońskie produkcje poza MGS, naparzankami i FF są dla mnie ciężkostrawne.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Kwestia gustu :wink: Mnie w japońskich grach bolą tylko dwie rzeczy, po pierwsze większość wychodzi tylko na konsole co uniemożliwia mi granie, po drugie praktycznie wszystkie japońskie gry idą do nas z USA przez co są zdubbingowane i nie ma szans zmienić na język japoński >_<

Z innej beczki, niedawno zacząłem grać w Bioshocka, wcześniej jakoś się nie złożyło. Pierwsze wrażenie po dopaleniu gry było takie sobie ale wystarczyło że chwilę pograłem i dałem się porwać tej historii :D Świetny klimacik, przeciwnicy, fabuła, rozgrywka, na prawdę kawał dobrej gry. Jak skończę to z pewnością wezmę się za część drugą :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Teraz wychodzi Yakuza 3 w j. japońskim, tylko napisy angielskie są...ale znowu tylko na ps3:P

Bioshock 1 jest lepszy, mroczniejszy klimat. 2ka to już nie to samo. Owszem, nadal jest ładnie, pięknie...ale brak tego dreszczyku emocji.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

To skoro jeszcze jesteśmy przy MGS, a dokładniej, to MGS4, to w nim znajduje się małe nawiązanie do Boktai poprzez Solar Gun (główna broń Django (w Lunar Knights, czyli angielskiej wersji Bokura no Taiyou DS - Aarona)) w Boktai. Aby załadować baterię, trza krzyknąć Taiyou (Sunlight) podczas dnia. Oczywiście broń ta miała wiele form, również półlegendarną - Dark Gun, używany przez brata Django - Sabatę (w Lunar Knights - Luciana). Swego czasu też małą kartę na to zrobiłem:

Obrazek




Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

A ja mam MGS3 Snake Eater i jakoś nie korcie mnie aby skończyć tą grę. Utknąłem w jakiejś bazie gdzie pod czołgami się czołgałem.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ajwer, wiem że jest Yakuza 3 po japońsku i bodaj jeszcze prequel do serii oraz kilka innych gier (chociażby najnowsza nawalanka z Naruto :) ) ale to jednak tylko mały procent no i jednak wciąż tylko konsole.

A Bioshocka właśnie skończyłem, na prawdę świetna gra. Fabuła, klimat, miasto Rapture, masa możliwości rozwoju bohatera a jednocześnie czuć że to ostra strzelanka w której idziemy przed siebie rozwalając stworki a nie jakaś hybryda z cyklu adventure shooter (nie żebym takich gier nie lubił ale jednak dobrze czasem sobie po prostu postrzelać). Jednym słowem super, kto jeszcze nie grał ten powinien nadrobić czym prędzej :wink: Co do dwójki, się zagra się zobaczy, jednak nawet jeśli gra nie oferuje już takiego klimatu i fabuły miło będzie mimo wszystko wrócić do Rapture. Podoba mi się też pomysł zmiany bohatera na Tatuśka, zakładam że dzięki temu rozgrywka będzie nieco w innym stylu a to zawsze coś nowego.

Z innej beczki, jeśli ktoś jeszcze nie widział jak prezentuje się drugi Starcraft w polskiej wersji może nadrobić zaległości tutaj -> CLICK
Nie jest to jeszcze zbyt wiele, parę pojedynczych tekstów z rozgrywki a nie np. przerywniki filmowe. Ogólnie głosy póki co nie powalają, nie są też jednak tragiczne. Gorzej z nazewnictwem, niektóre jednostki mają iście 'kosmiczne' nazwy typu Rekieterzy i parę innych oO Tym bardziej jest to dziwne że część nazw jest w języku polskim a część została w oryginale (jak Marine czy Hydralisk). Osobiście wolałbym żeby mimo dubbingu nazwy zostały wszystkie w oryginale ale skoro już zdecydowali się tłumaczyć/stosować zamienniki to powinni być konsekwentni.

I kolejna zmiana tematu, trailer Brink -> CLICK
Zapowiada się nieźle, spora dawka akcji i klimacik postapo \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Już jutro premiera God of War III.

Oto premierowy trailer, który wgniótł mnie w fotel:D

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7 ... ratos.html


poleje się morze posoki.

Zdam relację!


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Tak... to jest gra dla której chciałbym mieć PS3 :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

GOW I i II na Ps2 tez jest genialne , polecam :)


Obrazek
Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: maczopikczo »

A ja dzisiaj włączyłem sobie od nowa STALKERA Cień Czarnobyla, ale z modem Complete 2009, i muszę powiedzieć, że po tym modowym zabiegu gra znów nabrała rumieńców. Wszystkie błędy zostały naprostowane - nie tylko grafika, ale i AI przeciwników, i dodano opcje skradankowe... Hohohoho. Ktoś odwalił kawał świetnej roboty.


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
Ajwer [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

A więc jestem po pierwszych godzinach z grą:P Gram na hardzie więc nie jest lekko. Zabawa zaczyna się 'inwazją' Kratosa z tytanami na Olimp, więc jest epicko! Już praktycznie na samym starcie czeka nas pojedynek na wspinającej się Gai z Lewiatenam i Posejdonem. Boguś Linda rewelacyjnie sprawdza się w roli Kratosa. Reszta lektorów też nie odstaje.

Oprawa graficzna stoi na najwyższym poziomie, chociaż Uncharted 2 jest moim zdaniem ładniejsze. Opad szczęki gwarantowany:D

Dotarłem do Hadesu...dziś po zajęciach dalej pogram


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

ja miałem w zwyczaju opuszczać zajęcia gdy młócenie na kompie przysparzało takich miodnych doznać... :)
Zajęcia zawsze można było odrobić, zaliczyć. Natomiast przerwana rozgrywka to bardziej nie przyjemna sprawa :P


ODPOWIEDZ