Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)
Zapraszamy na Zjazd do Kielc w sierpniu!
(Więcej informacji tutaj)

gry konsolowe/komputerowe

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Postautor: HunteR » wtorek 16 lip 2013, 10:30

Toż pytam czy da się grać na klawiaturze, a ty że jak najbardziej na padzie xD
[tu był obrazek, ale zepsuli forum]

Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Postautor: Krzysiek » wtorek 16 lip 2013, 11:11

HunteR pisze:Toż pytam czy da się grać na klawiaturze, a ty że jak najbardziej na padzie xD

Jeśli masz wprawę w graniu na klawiaturze to powinno się dać. Niektóre rzeczy powinny być nawet łatwiejsze niż na padzie jeśli dobrze zmapujesz klawisze.

Awatar użytkownika
Nemomon
#Administrator: Nemomon

Re: gry konsolowe/komputerowe

Postautor: Nemomon » niedziela 11 cze 2017, 13:26

Odkopię temat.

Właśnie się dowiedziałem, iż na 3DSa wyjdzie remake gry na NDSa - Radiant Historia. Jest to jedna z najlepszych gier, w które kiedykolwiek grałem, i zaprawdę polecam wam ją spróbować. Zwłaszcza, że i fabuła gry jest naprawdę bardzo wciągająca i interesująca.

http://gematsu.com/2017/03/radiant-hist ... creenshots

(ale zgadzam się z opiniami, iż Stocke w porównaniu do swojej starej wersji wygląda jak jakaż pi*da).
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Awatar użytkownika
Mak
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

Postautor: Mak » czwartek 29 cze 2017, 19:21

Ja lubię sobie czasem pograć na PC, ale jestem betonem i gram głównie w starocie (najchętniej w RPG, RTS i przygodówki). No i mam słabość do dark fantasy.

- Planescape Torment
- Baldur's Gate
- Diablo (oczywiście tylko części 1 i 2)
- Heroes of Might and Magic III
- Blood Omen: Legacy of Kain (tylko część 1 - mało znana klimaciarska perełka)
- Fallout (oczywiście tylko części 1 i 2)
- Hexen

Z kilkoma wyjątkami, nowe gry zupełnie do mnie nie trafiają... Prawie wszystkie wydają mi się na jedno kopyto, a do tego z zasady projektowane są z myślą o wielu portach jednocześnie, co - wybaczcie - potrafi grę uczynić prostacką. Przykład? Tak zwane quick-time eventy w Wiedźminie 2 - momenty polegające na bezmyślnym wciskaniu jakiegoś klawisza po 15 razy w dokładnie wskazanym momencie =D> Założę się, że na platformach w rodzaju Steam są za to jeszcze dodatkowo jakieś "acziwmęty" :mrgreen: Skonsolowacenie rynku gier skutecznie odstrasza mnie od sięgania po nowe tytuły.

Powiem też w co nie gram. Jak łatwo się domyślić po powyższym, nie gram na konsoli. Po drugie, i tutaj bardziej do rzeczy: nie gram w Talisman Digital Edition ani żadne inne cyfrowe wersje gier planszowych. Moim zdaniem mija się to z celem (choć można te gry dobrze wykorzystać do rozwiania niejasności niektórych zasad). Gry planszowe są czarujące właśnie ze względu na spotkanie przy stole, na toczące się kości, kontakt z tym całym bajzlem, rozstawianie, sprzątanie, żarcie, dyskusje... Wszystko to, czego jednak brakuje podczas grania online, nawet z dobrymi znajomymi. Również jeżeli rozgrywka odbywa się przy jednym kompie, w systemie zmianowym - mam wrażenie, że taka gra ogranicza się zwyczajnie do czekania na swoją turę kliknięcia. Podobnie nie gram w planszówki, kiedy nie ma do tego warunków. Nic na siłę! Uważam, że dużo fajniej jest zagrać od czasu do czasu, nawet rzadko, ale za to dobrze to wszystko zorganizować - wygospodarować dużo wolnego czasu, miejsce, spokój, porządny stół, jakieś przekąski i napoje. Naprawdę podziwiam wariatów, którzy potrafią rozstawiać Magię i Miecz w przedziale PKP :roll: ale nie dałbym się namówić na taką partyjkę.
Ostatnio zmieniony sobota 01 lip 2017, 13:21 przez Mak, łącznie zmieniany 2 razy.
www:

Obrazek

Awatar użytkownika
Nemomon

Postautor: Nemomon » czwartek 29 cze 2017, 20:54

Hej,

Mala uwaga - koloru czerwonego moze uzywac jedynie Administracja, dlatego edytowalem Twoj post i zmienilem kolor na zielony.

Generalnie sie z Toba zgadzam i nie zgadzam. Tez wole stare gry, ale glownie dlatego, iz nie lubie 3D (bo ono dla mnie wciaz jest pixelowate), ale tez dlatego, iz w takich grach wiekszosc budzetu idzie na grafike i na modele 3D, a na grywalnosc, innowacje i bugsfree z reguly kasy juz nie ma.

Z drugiej strony uwazam, iz jednak lepiej jest zagrac w planszowke, nawet w pociagu, jak nie zagrac, bo nastepna okazja moze juz sie nie zdarzyc. Ludzie sa zabiegani, nie maja czasu dla swojego psa, nie mowiac juz o zonie i dzieciach ze jak uda im sie wynalezc te 5 min na gre, to powinno sie z tego skorzystac.
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Wróć do „Inne Gry”