Fallout na zasadach Magii i Miecza

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

maczopikczo pisze:brudy na napisach na ramce - na +, chociaż jeszcze warto by nad nimi popracować, żeby upodobnić je do tych z żółtych pasków
Dopracowanie tych napisów to żaden problem, ale wymaga to najpierw przerobienia warstwy tekstowej na zwykłą graficzną - wtedy można czynić cuda :P Na zwykłej tekstowej będzie trudniej, a chcę, żeby robienie postaci polegało wyłącznie na edycji warstw tekstowych i dodaniu grafiki, bez dodatkowych edycji graficznych :P Zobaczę co w mojej mocy :)
Dzięki za miłe słowa :)
the MackaN, mogę wysłać Ci PSD z warstwami po mojemu - nawet w Twoim rozmiare karty ;) Tylko czy gimp sobie tym wszystkim poradzi? xD Jak coś to daj znać:)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Testy są przeprowadzanie, ale tylko jako mechaniki różne symulacje, a nie sama gra. Prowadzona jest też analiza matematyczna wszelkich zmiennych pojawiających się w projektowanej grze, a także dodatkowo wszelkich wartości, danych itp. jakie pojawiały się w MiMie i zostaną podobnie wykorzystane.

Teraz mam problem innego rodzaju.
Mianowicie mam koncepcję na postać, która przetrwa wszystko, każde trudne warunki w jakich się znajdzie, bo w tym się specjalizuje. Postać wzorowana na autentycznym człowieku o imieniu Les Stroud. Profesja którą się para Les, ma angielski odpowiednik (to zresztą nazwa jego programu) czyli Survivorman. Owy wyraz nie ma odpowiednika w języku polskim, niestety. Dlatego zastanawiałem się, czy by nie stworzyć takiego nowego polskiego słowa na "człowieka, który przetrwa wszystko". Tak jak to Necromancer jest na polski tłumaczony jako Nekromanta (a przynajmniej w dzisiejszych czasach powinien być), tak ja chciałem stworzyć polskie określenie Survivorman i wena tchnęła mnie to stworzenia słowa Surwiwalista. Co o nim myślicie? Czy Surwiwalista dobrze brzmi?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Myślę że może pasować do gry no i na pewno brzmi to lepiej niż 'przetrwalnik' czy coś w tym stylu :P Chociaż może w podręczniku do Neuroshimy znalazłoby się coś ciekawego, na pewno warto zajrzeć (jak nie przy tej postaci to może przydać się przy innych). Pełno tam zabawnych sformułowań i niecodziennych nazw. Poza tym widzę że przy grafikach postaci już się wzorujesz na Neuro :)

Jeśli zaś chodzi o karty, może zrobić podobnie jak w Falloutcie? Tj. zielony ekranik z wypisanymi statsami, skillami itp + portret postaci zamiast całej sylwetki?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: maczopikczo »

the MackaN pisze:Testy są przeprowadzanie, ale tylko jako mechaniki różne symulacje, a nie sama gra. Prowadzona jest też analiza matematyczna wszelkich zmiennych pojawiających się w projektowanej grze, a także dodatkowo wszelkich wartości, danych itp. jakie pojawiały się w MiMie i zostaną podobnie wykorzystane.
Czyli testujesz to, co najważniejsze. :) Reszta, np. szczegółowe opisy i wygląd kart, to tylko kosmetyka (albo smarowanie tortu kremem) i warto ją zrobić dobrze, ale rzeczywiście na końcu.

Jeśli zaś chodzi o kącik językowy, to Surwiwalista moim zdaniem brzmi całkiem przyzwoicie, chociaż to prawda, że takie słowo nie istnieje, ale samo "survival" jest już na tyle zakorzenione w języku polskim, że chyba każdy skuma, o co chodzi. Zastanawiam się tylko, czy trzeba zmieniać litery na "w", czy lepiej zostawić z angielska: Survivalista. W polskich tekstach wyraz survival jako zapożyczenie z angielskiego pisze się do dzisiaj przez dwa "v", więc na chłopski rozum tego Poszukiwacza też powinno się tak pisać. Może za parę lat to się zmieni, jeśli survivalista wejdzie na stałe do języka - tak jak necromancer stał się nekromantą. Dzisiaj jednak pierwsze skojarzenie przy zmianie na "w" to "surłajłalista" :twisted: (łałałiła). Podsumowując - jak dla mnie, nazwa jak najbardziej OK, tyle że przez dwa "v".


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

No właśnie, nie byłem pewny jak powinno się postąpić z v. Nie mogłem skojarzyć w danym momencie żadnego zagranicznego i przyswojonego do słownika języka polskiego słowa z obco wyglądającymi literami...


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

A może lepsze będzie swojskie Obieżyświat lub jeśli kogoś razi Globtroter? Survivalista jakoś kojarzy się z sufrażystką lub żurnalistą.


Awatar użytkownika
maczopikczo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 95
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:25
Lokalizacja: Poznaniec
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: maczopikczo »

the MackaN pisze:Nie mogłem skojarzyć w danym momencie żadnego zagranicznego i przyswojonego do słownika języka polskiego słowa z obco wyglądającymi literami...
Pierwsze, jakie przychodzą mi do głowy, to exodus, jury, fromage, rendez-vous, vis-a-vis, savoir-vivre, snack, breakdance, playboy, blues, cool, biznesmen (czasami - również poprawnie - w oryginalnej pisowni: businessman, a już na pewno businesswoman), wspomniany już survival (chociaż raczej jako sport lub sposób spędzania wolnego czasu, niż umiejętność przetrwania) i wiele innych. Jest ich całkiem dużo, tylko przestaliśmy je zauważać. Teoretycznie, w języku literackim (np. w tłumaczeniach książek) lepiej unikać wszelkich makaronizmów, anglicyzmów i innych -zmów, ale myślę, że w grze fantasy (kolejne zapożyczenie, które pisze się przez "s", a czyta przez "z") można sobie pozwolić na pewne fanaberie językowe. Przecież to i tak wymyślony świat, więc jeśli ktoś chce w nim wskrzesić nekromantę, to go wskrzesza, a jeśli chce stworzyć survivalistę, to też ma do tego pełne prawo.


Nauka poszła w pas
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Tak, żeby nie było, że nic się nie dzieje, wrzucam nowe dwa ugrafikowane pola planszy, wiem że, tam coś skrobie powoli Rogo, ale ja też w chwilach, kiedy nie chce mi się projektować kart, a mam wolne, to bawię się z Gimpie z Nową Planszą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

the MackaN pisze:Jak powstaje Plansza.jpg
Plansza powstaje bardzo ładna :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

No muszę powiedzieć że te dwa kwadraty są naprawdę dobrej jakości... byle tak dalej :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Bardzo fajne =D> Można liczyć na jakieś polskie akcenty na pustkowiach typu wrak tramwaju albo warszawy (samochodu oczywiście, nie wrak miasta :P)?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

HunteR pisze:albo warszawy (samochodu oczywiście, nie wrak miasta :P )?
Regionalny żart powiada, że gdyby jakiś atak terrorystyczny zniszczył PKiN (Pałac Kultury i Nauki), to nasi włodarze powiedzieliby, że i tak było to w planach w ramach dekomunizacji, więc terroryści tylko nam pomogli.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Popróbuj tworzyć obszary jak na tym schematycznym obrazku. Tak naprawdę dalekie tła w oryginale rysowane są pod kątem, a tylko pierwszy plan jak wrak samochodu zawiera się w pionowych liniach oddzielających obszary.

Widać jeszcze resztki kaktusa i innych krzaczorów częściowo tylko odcięte stempelkiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

I znowu zastój w temacie, a jak ma się sam projekt? Ktoś coś jeszcze przy tym dłubie czy całkiem poszedł w odstawkę?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ja przy tym dłubię. Ale idzie wolno. Bo dłubię w masie rzeczy na raz w tym roku. Poza dłubaniem w PIPie. Uczę się swobodnie poruszać w projektowaniu i tworzeniu gier w Javie na PC Maci i inne takie... Wykonuję zlecenia programistyczne, odwiedzam różne plany filmowe, pracuję nad kolejnym projektem filmowym amatorskim własnym, a wolnych chwilach staram się jeszcze znaleźć czas na set do MiMa oraz konwersję pomysłu Roga (nieprzedstawianego tu nigdy chyba, więc nie zdradzam co to za pomył), do Talismanu. Do tego dochodzą chęci wyjścia do teatru, spotkania się ze znajomymi oraz przeczytaniu jakieś ciekawej książki. Ponadto nie mam dobrej weny na karty do PIPa, dlatego projekt stoi, ale w zapomnienie nie odszedł i na liście TO DO dalej czeka zakolejkowany.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

the MackaN pisze:Poza dłubaniem w PIPie
No to akurat bardzo przyjemne zajęcie :P

Nie mogłem się powstrzymać :D


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

:D Dzieci nie czytajcie :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Jak wyglądają postępy?


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Podstawka jest prawie na ukończeniu, w międzyczasie planowany pierwszy dodatek. Myślę, że w grudniu, w mikołajki, będzie gotowa wersja do druku najpóźniej. Jak będą jakieś zgrzyty i aspekty, które się w praniu nie spodobają, to wtedy pomyślę o reedycji podstawki, nim doszlifuję dodatek... Ale powinno się spodobać. Mi się podoba i testy wykazały, że jest grywalne i równie emocjonujące co MiM, po mimo skomplikowania niektórych aspektów i większej ilości żetonów. A wszystko dzięki temu, że przez cały czas PO CICHU czytam sobie o różnych dodatkach autorskich do MiM TMiM i MM. Zarówno tych starych, jak i nowych. Mimo, że nie komentuję, to wiedzcie, że z wszystkich was czerpię inspirację i przyglądam się w milczeniu waszym, niekiedy naprawdę błyskotliwym, pomysłom i testuję je w praniu. Ale już przeniesione do realiów PiP na robocze karty w kratkę, wycięte nożyczkami i rozpisane ołówkiem. Nie wszystko co mi się podoba, znajdzie od razu swoje zastosowanie w podstawce, ale zainspirowaliście mnie do dodatków, co najmniej 4 i pod ich kontem przygotowuję teraz finalną wersją podstawki.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

A to skrytotwórca jeden :D Czekamy do Mikołajek więc :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

W tym roku wywieszę większą skarpetę żeby się zmieściło xP
Nie wszystko co mi się podoba, znajdzie od razu swoje zastosowanie w podstawce, ale zainspirowaliście mnie do dodatków, co najmniej 4
Patent z TMiMa żeby plansze otaczały główną myślę że by przypasował i tutaj :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Odnośnie żetonów. Mam cichą nadzieję, że zrobiłeś je nieco większe niż te z MiMa, gdyż uważam to za największy mankament... Czasami trafić sobie dużym paluchem w ten tyci żetonik zakrawa na cud... :roll:
Stąd stosuję pionki z TMiMa, które o niebo lepiej się sprawdzają. W planach mam wydrukowanie większych żetonów.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Owszem, pionki z TMiMa to świetne, nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Jednakże na początku, przyznam się szczerze bez bicia, to rozwiązanie nie szczególnie mi się podobało, ale w końcu, gdy przekonałem się do pionków, pograłem z nimi trochę w TMiM'a, stwierdziłem, że są bardzo poręczne.

Z wiadomych przyczyn, w wersji do druku, pionków w PIPie nie będzie, ale żetony da się załatwić większe :)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

the MackaN pisze:Z wiadomych przyczyn, w wersji do druku, pionków w PIPie nie będzie, ale żetony da się załatwić większe :)
Będę niezmiernie wdzięczny, gdyż jak sam zauważyłeś, te tyci żetoniki są problematyczne. Wiadomo, że nie mogą również być zbyt wielkie, jednak gdyby żeton miał wymiary 1cm x 1 cm byłby uber poręczny.

Taka prośba. Skoro tak podgrzałeś atmosferę zbliżającą się premierą, dołóż jeszcze szuflę do pieca i zaprezentuj 1 dowolny arkusz poszukiwaczy bądź kart. Ot takie mikołajki pod koniec października ;)


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Na początku listopada, rzucę kostką i dostaniecie 1 arkusz z 6 biorących w losowaniu, czyli:
a) Postacie arkusz 1
b) Ekwipunek arkusz 2
c) Myśli arkusz 1
d) Pustkowia arkusz 6
e) Martwa Strefa arkusz 1
f) Umiejętności arkusz 2

No chyba, że zobaczę, że większością ustalicie, co chcecie zobaczyć jako przedsmak nadchodzącej apokalipsy... :)
Dodam, że są jeszcze rodzaje kart, których nie wymieniłem i będą nie małym zaskoczeniem.

PS: Może w ogóle to przed samą premierą pomyślę o jakiś konkursie, w którym nagrodą będzie WYDRUKOWANA i gotowa do grania Podstawka PIP. Ale to jeszcze zobaczę... :)


ODPOWIEDZ