Wiedźmin - gra karciana

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Wiedźmin - gra karciana

Post autor: mriswith »

Myślałem, że ta karcianka wydawana przez Kuźnię Gier będzie czymś w rodzaju Dungeoneer, tylko o wiele gorszym, bo stworzonym przy okazji gry komputerowej, jako nowy sposób by zedrzeć z ludzi kasę. Miło zostałem zaskoczony czytając zasady gry (pod tym linkiem http://www.kuzniagier.pl/szczegoly.php? ... edm=606841)
Zasady wydają się ciekawe, może nie jestem dostatecznie obeznany, ale jak dla mnie jest tam kilka nowatorskich rozwiązań, w interesujący sposób połączonych ze sprawdzonymi już pomysłami. Jakkolwiek nie da się ukryć powiązania z grą komputerową (zresztą autorzy wcale tego nie ukrywają czego dają wyraz w losowaniu rozpoczynającej grę:jest to osoba ktora ostatnio grala w Wiedzmina na komputerze lub czytala ostatnio Sage o Wiedźminie :) ... lub losowa osoba; grafiki są z gry - moim zdaniem najslabszy punkt gry, ale nie odrzucają) to rozgrywka może być całkiem ciekawa.


Ra666
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 paź 2007, 10:26
Lokalizacja: ?!?
Płeć:

Post autor: Ra666 »

Czy można liczyć na krótką recenzję w stylu - "Talisman 4 ed. po rozpakowaniu" ?

Miałem zamiar kupic ale słyszałem jedynie głosy o słabym wykonaniu kart.


Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Ja właśnie też proszę o taką recenzję :) to co napisałem jest napisane jedynie po przeczytaniu instrukcji, a wolałbym by wypowiedział się ktoś kto w to to grał.


moonman
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 23 lut 2006, 12:55
Lokalizacja: pomorskie
Płeć:

Post autor: moonman »

ja właśnie niedawno nabyłem i grałem - także mogę się wypowiedzieć:
omijać ten tytuł szerokim łukiem! Za te pieniądze można kupić naprawdę porządną karciankę (np. Cytadelę). Karty klimatyczne, ładnie wykonane. Jedynie deckboxy beznadziejne.
Gra sprawia wrażenie jakby była robiona na siłę. Myślę, że Kuźnia - która robiła karciankę dwuosobową dodawaną do edycji kolekcjonerskiej, postanowiła zarobić - i rozszerzyła ją do 4 graczy. Nie polecam! Chyba, że wyłącznie dla fanów komputerowego Wiedźmina.

BTW: to nie jest gra przygodowa tylko licytacyjna.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Obrazek
Obrazek

Ostatnio się wciągnąłem w wiedźmińskiego Gwinta z W3. Dołączono dwie fizyczne talie (razem 154 karty) do dodatku Serce z Kamienia (79 zł). W sumie cena spoko nawet jak za samą karciankę, która jest dość prosta, ale bardzo przyjemna. Spędziłem przy niej już kilka popołudni, nie licząc tego, że grywam w nią sporo w świecie gry, gdzie dochodzi aspekt kolekcjonerski (min. questy których celem jest zdobycie jakiejś karty, czy rozgrywki z karczmarzami albo turnieje "o wysokie stawki").

Polecam. Fajna sprawa.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Również polecam.
W wersji kolekcjonerskiej na XBox One były jeszcze talie Nilfgardu i Królestw Północy. Co razem z taliami Scoiatel i Potworów (z dodatku) daje już jakieś urozmaicenie.
Niestety fizycznych kart jeszcze nie posiadam (mam wersję PC a dodatek kupiłem jako Season Pass w formie elektronicznej, do którego nic nie dawali) ale jak co to poluję na nie (szczególnie te z XBoxa)!


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ja tam jednak liczę, że Nilfgaard i Północ dołączą jednak do kolejnego dodatku zapowiedzianego na pierwszy kwartał 2016. W sumie by wypadało.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Scoiatel i Potwory już posiadam (od dzisiaj, kupiłem za 35zł + przesyłka) a co do Nilfgaardu i K.Północy to czytałem gdzieś wypowiedź człowieka z CDProject RED, że prawdopodobnie te pojawią się właśnie z przyszłym dużym dodatkiem (Krew i Wino). W tej samej wypowiedzi stwierdził, że nie jest to pewne na 100%, ale poważnie to rozmyślają. Oby umowa z M$ (dot. kolekcjonerki na XBox'a) tego nie zablokowała.

Ps. Gieferg, masz wersję EN czy PL?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Po zdjęciach widac ze ENG. Ja właśnie swoja dostałem zaraz zobaczę w jakiej wersji jest.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Zdjęcia nie są moje tylko z netu. Oczywiście mam PL.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Kobieta ma trafiła z prezentem, tylko że ją niestety wcześniej ubiegłem i w taki oto sposób posiadam po dwie talie Scoiatel i Potworów :) Dodatkowo, talie które dostałem są laminowane i w fajny drewnianym pudełku przyozdobionym jak widać na załączonych zdjęciach :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Gieferg »

Dadzą dwie pozostałe talie z dodatkiem "Krew i wino" zacieram rączki :)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: abubu »

Śledziłem wątek u REDów, ponieważ też bardzo liczyłem właśnie na te talie. Aktualnie już mam zamówiony dodatek i tylko pozostało czekać na premierę i dostawę.
W samej grze dodają jeszcze talię Skelige, ciekaw jestem gdzie i kiedy będzie dostępna w papierowej postaci ... pewnie jakieś wydanie GOTY (Game of the Year) albo inne kolekcjonerskie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Mały Nemo »



Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: abubu »

Talia Nilfgaard oraz Królestwa Północy już w moim posiadaniu i już laminowane.

W wersji elektronicznej, co ciekawe, nie dali talii Nilfgaard. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to "przypakowane" odpowiednik talii Królestw Północy (4 szpiegów + 4 medyków, co daje bardzo dobre "combo").
Gry-online pisze:Na start studio CD Projekt RED przygotuje cztery podstawowe talie: Skellige, Królestwa Północy, Scoia’tael i Potwory. Absencja zestawu nilfgaardzkiego nie będzie wieczna. Deweloperzy zdradzili na pokazie gry, że trwają prace nad implementacją kart reprezentujących znienawidzone przez wielu cesarstwo. Można śmiało założyć, że pojawią się one w formie dodatku już po premierze karcianki.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=11297&STR=2


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Centrifugal
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: środa 01 cze 2016, 16:39
Płeć:
Wiek: 38

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Centrifugal »

Gdzie takie karty można dostać? Są jakieś oficjalne czy tylko "domowej roboty"?


Awatar uzytkownikaWiadomość od Nemo:
Podpis, to nie tablica ogłoszeniowa.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: abubu »

A dokładnie o których kartach piszesz? Jeżeli Nifgaard i Królestwa Północy to były w formie "fizycznej" wraz z dodatkiem edycją specjalną Wiedźmina 3 na XBOX One a później na wszystkie platformy z dodatkiem Krew i Wino do Wiedźmina 3. Talie Scoiatel i Potworów były wraz z dodatkiem Serce z Kamienia również na wszystkie platformy. Jeżeli chodzi o talię Skelige, to na razie istnieje tylko w formie elektronicznej w samej grze Wiedźmin 3. Będzie ona również w samodzielnej elektronicznej wersji Gwinta wydanej przez CD Projekt RED (zapowiedziane niedawno na targach E3).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
grecjaho
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 23:58

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: grecjaho »

Nifgaard i Królestwa Północy kupiłam jako dodatek i świetnie się gra! Aż sama byłam zaskoczona. Gramy sobie co wieczór z chłopakiem.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Artownik »

Mi się udało nabyć karty z wszystkich trzech wersji kolekcjonerskich. Choć te z X-Boxa trochę kosztowały :D

Widziałem w necie kiedyś chodziły PSDeki do wydruku. Tak czy inaczej zbliża się Gwint w wersji elektronicznej. :)

Jako pierwszą ciekawostkę dodam, że Nilfgaard i Królestwa Północy zostały chyba połączone w jedną frakcję (albo jedna z nich odpadła).

Jako drugą fakt, że nasz kolega z forum HunteR jest na oficjalnym forum CD Projekt RED modem.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: abubu »

Artownik pisze:Mi się udało nabyć karty z wszystkich trzech wersji kolekcjonerskich. Choć te z X-Boxa trochę kosztowały :D
Ja na szczęście poczekałem na "Krew i Wino".

Co do edycji elektronicznej, to poza "pozbyciem się" talii Nilfgaard (przynajmniej na razie) to praktycznie każda karta została przerobiona (przykładowo Avallah, szpieg, nie ma już 0 siły bitewnej, tylko coś kolo 9-14 ... nie pamiętam już). Sporo kart ma 2 funkcje (do wyboru przy wyłożeniu na stół) co zwiększa możliwości taktyczne. Zakres działania przywódców również został zmieniony. Zapowiada się gra bardziej rozbudowana.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Artownik »

Zgadza się. Martwi mnie, że będą tylko cztery frakcje. Grywam co nieco w takiego Hearthstone'a i plusem tej gry jest aż dziewięć "frakcji". Także nawet przy wybiciu się danego typu talii z frakcji w HSie jest tego więcej.
Fakt, że są jeszcze przywódcy w Gwincie, oby oni zapewnili odpowiedni poziom różnorodności talii.

Martwią mnie też bardzo precyzyjne karty, jak efekty pogodowe zerujące siłę jednostek w rzędzie. Są co prawda trzy różne rzędy, ale mimo wszystko tak potężne uniwersalne karty nie wydają się być dla gry zbyt dobre.

Cóż... ostatecznie po prostu zobaczymy jak wyjdzie :)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Wiedźmin - gra karciana

Post autor: Krzysiek »

Miałem przez chwilę dysonans poznawczy bo część wątku mówi o jednej grze, a część o zupełnie innej.
Moze warto by dla Gwinta wydzielić osobny temat?


ODPOWIEDZ