Troja

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Troja

Post autor: czeski_ »

Przymierzam się do kupienia wyżej wymienionej gry. Czy ktoś grał/widział/cokolwiek wie na temat tej gry ?

Graficznie jest niezła i opienie w Rebelu też zbiera dobre.

http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/4555/Troja.html

W sumie droga nie jest ale chciałbym jakieś słowa otuchy.


Awatar użytkownika
WindyIndy
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bagna
Wioska
Wyspa Gadów
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 11:19
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: WindyIndy »

Ojoj - klimaty Grecko - mitologiczne :D jak ja takie lubie. Graficznie wygląda na 5+ I do tego dosyś tania. Ciekawe jak grywalność. BTW trochę nie na temat ale w tych samych klimatach - widzieliście może trailer filmu - 300? Film o Spartanach na podstawie komiksu Franka Millera. Myślę że będzie co oglądać \:D/


Obrazek
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Tak trailer widziałem, ogladałem wzdłuż i wszerz jakieś 300 razy :D Znam go na pamiec i juz sie doczekac nie moze. Niestety na zachodzie wejdzie dopiero we wrzesniu, czyli mysle ze w 2010 ujrzymy go w Polsce :]

Gra wygląda naprawde solidnie. Poobserwuje allegro - jeśli ktoś będzie sprzedawał za grosze to może się skusze ;) Niestety doświadczeń nie mam. A opinie użytkowników (na tej stronce którą dałeś) wydają mi się wystarczająco wiarygodne. Mądrze piszą :]


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Troję mam, więc mogę nieco o niej powiedzieć.

Jak sam zauważyłeś/wyczytałeś grafiki są bardzo ładne i klimatyczne.
Grywalność zależy od nastawienia graczy, które wiąże się z wcześniejszą znajomością jakichkolwiek karcianek. Gra ma to do siebie, że ma kilka typów Kart i na początku ciężko niektórym to wytłumaczyć dokładnie, ale np. jeśli grałeś w Magic'a to spokojnie to zrozumiesz. Także ogarnięcie tego to kwestia 1-3 partii zależnie od osoby.

Krążą zarzuty, że talia prawie 100 kart po kilkunastu partiach się nudzi i mogłoby się wydawać, że trafianie wciąż tych samych kart nieco przeszkadza w ciekawej rozgrywce. Gra wychodzi tu naprzeciw z oryginalnym pomysłem ciągnięcia kart losu. Każda z kart ma na dole narysowaną malutką kostkę z odpowiednią ilością oczek (koń trojański ma 7 :D). Po prostu podczas walk zwykłą kostkę zastąpiono w/w kartami losu, czyli ciągnięciem 2 (lub czasem więcej) kart z góry talii dodawanie wartości z kostki i odkładanie ich na stos zużytych. Ma to taki efekt, że gracze nie dostają zawsze tego samego zestawu kart.

Ocena:
Grafika - 5+
Grywalność - 4
Chęć na kolejne partie po poprzedniej - 3

Ocena ogólna - mocne 4.

Podsumowując: za 40 złotych mamy całkiem przyzwoitą karciankę, która jeśli nie urzeknie grywalnością, to na pewno grafiką. Karcianka jest niekolekcjonerska, ponadto nie ma dodatków więc 40 złotych to wszystko co na nią wydasz (nie liczę kosztu piw wypitych podczas rozgrywek ;)).


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Odnośnie umieszczenia tego wątku - "Troja" to nie strategia.

Co do jakości - wg wielu opinii, które widziałem gra jest dobra, choc były jakieś tam braki w kartach i zasady były z początku niedopracowane, ale po wydaniu dosc szybko to uzupełniono. Gdybyś więc miał problemy to rozejrzyj się za upgrade'm.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Karty są OK, tylko instrukcja załączona przez producenta jest niedociągnięta. Jest dostępna jednak w necie poprawiona wersja w PDFie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ODPOWIEDZ