Gry karciane - Dyskusja Ogólna

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Gry karciane - Dyskusja Ogólna

Post autor: czeski_ »

Nie znalazłem takiego wątku więc zakładam nowy.
Sam kolekcjonuje Doom Troopera i Thorgala, posiadam też talie do Dark Eden. Gram soczyście tylko w Doom Troopera, bo do innych nie znalazłem graczy.

Ktoś z was zajmuje się tym hobby ? Wiem, że Pretorian (sam kupowałem od niego karty ;-) )
Chętnie kupię jakieś karty - zwłaszcza do Thorgala.

Co w ogóle myslicie o karciankach ?
Ostatnio zmieniony czwartek 12 maja 2011, 14:33 przez czeski_, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Grałem w Dark Eden. Generalnie dla mnie to za droga zabawa. Dobre karty (przynajmniej tak jak kiedyś było) były strasznie drogie. Darowałem sobie bo to było bez sensu.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Ja kiedys bawilem sie w Thorgala, nawet mam jeszcze te karty , zbieralem bo uwielbiam serie komiksow o Thorgal'u. Zaprzestalem bo utwierdzilo mnie doswiadczenie z wtedy ze tzw. kolekcjonerskie karcianki to czysta nie sprawiedliwosc, im wiecej kupisz tym wieksze masz szanse ... to nie to czego szukalem.


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

Karcianki:
1) Prosty i łatwy sposób na kilka(dziesiąt) minut, czasem naprawdę fajnej, zabawy.
2) Świetny sposób na wieczór z kolegami i wódką ;)
3) NAJLEPSZY sposób na wtopienie całkiem sporych kwot. Nie ma chyba innej pasji (z tych bardziej popularnych), która w podobny sposób (zdradliwy ;) pochłaniałaby tak finanse.

Grałem w:
Magica - choć nigdy mi ta gra nie "przypasowała"
DoomTroopera - w to swego czasu grałem dość ostro - na poziomie turniejow wojewódzkich/krajowych. W tej chwili, obok mim, jest to jeden z lepszych sposobów na spędzenie wieczoru w domu przy flaszce. W zasadzie gra nie byłaby taka zła, gdyby nie chyba najbardziej "dziurawe" zasady ze wszystkich karcianek no i fakt, że każdy kolejny dodatek rozwalał większość kart z poprzednich dodatków.
Kult - Bardzo fajna gra, szkoda, że się nie przyjęła. Rozważam dodrukowanie kilkudziesięciu kart i wprowadzenie tej karcianki "do mojego życia" ;) na podobnej zasadzie, co DT.
DarkEden - Ta gra nigdy mi się nie podobała, ale za to podobała się mojej byłej dziewczynie - więc graliśmy dość sporo. Nawet dorabialiśmy jakieś swoje karty.
Middle Earth: The Wizards - świetna karcianka (mój nr 2) w świetnym klimacie. Nie była wcale tak skomplikowana, jak to się powszechnie uważało. Super zasady, super grywalność.
Young Jedi - Star Wars dla najmłodszych. W to grywałem głównie z młodym siostrzeńcem. W zasadzie też nadawałaby się na "pijackie wieczory", gdyby nie fakt, że to karcianka dla dwóch osób :(
Jedi Knights - mało znana w Polsce karcianka firmy Decipher. Ilustracje - raytracingi (w większości beznadziejne). Zasady to połączenie Young Jedi i SWCCG - w zasadzie słabizna, ale dla maniaków StarWars... ;)
Star Wars: TCG - Tragedia. Wizards of the Coast przejęli prawa na wydawanie StarWarsowych karcianek i... zabili temat. Gra bardzo łatwa, praktycznie bez możliwości pokombinowania. Nudna
Star Wars: CCG - Swego czasu nr 2 na świecie (po MTG), a dla mnie nr 1. Świetne zasady (bardzo spójne i dopracowane), świetne karty, ogromna liczba kombinacji, NIESAMOWITA grywalność no i dodatkowo świat Star Wars (głównie klasyczna trylogia). Zdecydowanie polecam. Gra się świetnie, zarówno "wypasionymi" kartami (akcje typu 5 Darth Vaderów w talii), jak i taliami złożonymi z najtańszych i najmizerniejszych kart. Wady - gra dla dwóch osób. No i najważniejsza - firma utraciła prawa i nie wychodzą nowe dodatki :(

oprócz powyższych, było jeszcze kilka innych, o których nawet w tej chwili nie pamiętam.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Moje doświadczenie ograniczają się do Thorgala i Magic'ów. Thorgal , taki sobie, przeciętny jak dla mnie. Magic GT nawet nawet. Całkiem sympatycznie spędzonych kilka wieczorów. Aczkolwiek I tak wole planszówki ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Kiedyś 3 lata Magica. Teraz patrząc w przeszłość cieszę się, że zrezygnowałem, bo jak napisaliście drogi to sport.

Z DoomTrooperem miałem kiedyś kontakt, ale niedługo. Podobnie z Pokemonami (może i tematyka dziecinna, ale jako karcianka całkiem pozytywna).

To jeśli mowa o kolekcjonerskich, jeśli o niekolekcjonerskich też, to ostatnio nabyłem Troję. Całkiem przyjemna gra. Polecam dla tych którzy nie chcą wydawać na grę dużo, a chcą przy niej "parę" wieczorów przyjemnie spędzić.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Grałem w całkiem sporą liczbę karcianek, począwszy od Doom Trooper'a, przez inne produkty Target Games - Dark Eden, Kult, potem trochę WOTC (w sumie tylko dla sprawdzenia mechaniki, bo ich gry nie mają klimatu) - MtG, Pokemon, Star Wars, poczytałem trochę o Duel Masters - żadna z gier nie spodobała mi się pod względem mechaniki. Jedynie SW miało w sobie jakiś element nowości i coś co odróżniało tą grę od innych karcianek WOTC - wykorzystanie kości.
Do tego grywam jeszcze czasem w Monty Python & Holy Grail - naprawdę fajna gra, z najlepiej wyważonymi kartami i świetnym klimatem :) Do tego kupa dobrego humoru i zawsze wyrównane szanse ;)
Podstawa to jednak DT - myślę, że wiele się nie pomylę, jeżeli powiem, że mam największą kolekcję w Polsce ;) Gra się świetnie, klimat świetny, dziury w zasadach połatane \:D/


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A ja polecam karciankę pt Saloon :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Nikt nie wspomniał o Machnie. W sumie to też karcianka :D Ostatnio grałem - boska ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Uczęszczam na zloty planszówkowców co 2 tygodnie (chwała jednej osobie, która to zapoczątkowała) i miałem 1 okazję gry w Machinę, ale skusiłem się na inne pozycje. :) Na początku przyszłego roku na pewno zagram w Machinę.

Co do karcianek to oczywiście nie można zapomnieć o jednym z największych mistrzów niekolekcjonerskich jakim jest Cytadela. Kto grał potwierdzi. Kto nie, musi zagrać.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

W szczecinie macie zloty planszówkowiczów? Aaale Wam faaajnie... ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
czeski_ [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Właśnie dzisiaj otrzymałem 10 boosterków Thorgal :mrgreen:
w sumie 80 kart, w tym 10 rare, 20 uncommon i reszta.
Otwieranie takiego boostera to kosmos - piękne uczucie...


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

MAXtoon pisze:W szczecinie macie zloty planszówkowiczów? Aaale Wam faaajnie...
Chociaż to mamy w tej dziurze. :) Właściwie nie dziura bo miasto duże, ale nic nie ma. Podejrzewam, że żyje w Szczecinie jakaś rodzina Kononowicza. :D


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ODPOWIEDZ