Strona 1 z 1

[Smoki] Poszukiwacz Walki

: środa 01 lip 2020, 17:36
autor: Znudzony życiem
Tym razem mam tylko jedno pytanie, dotyczące gry z Przyjacielem - Poszukiwaczem Walki. Opis karty:

"Jeśli poruszasz się przez obszar, na którym znajduje się jeden lub więcej Wrogów, możesz zakończyć na nim swój ruch, zamiast poruszać się dokładnie o tyle obszarów, ile uzyskałeś w rzucie za ruch"

Czy oznacza to jednocześnie, że muszę spotykać Wrogów, znajdujących się na tym obszarze? Dotyczy to np. sytuacji, w której na danym obszarze, oprócz (silnego) Wroga, znajduje się także Smocza Łuska, którą wolałbym rozpatrzyć, zamiast dostać łomot od Ducha o mocy 10.

Re: [Smoki] Poszukiwacz Walki

: środa 01 lip 2020, 18:04
autor: Bludgeon
Znudzony życiem pisze: środa 01 lip 2020, 17:36 Czy oznacza to jednocześnie, że muszę spotykać Wrogów, znajdujących się na tym obszarze? Dotyczy to np. sytuacji, w której na danym obszarze, oprócz (silnego) Wroga, znajduje się także Smocza Łuska, którą wolałbym rozpatrzyć, zamiast dostać łomot od Ducha o mocy 10.
Nie, tekst karty nie zmusza do spotkania Wrogów. Więc jeśli z innych zasad wynika że nie badasz obszaru albo nie spotykasz wrogów to nie robisz tego. Możesz np użyć tego Przyjaciela żeby zatrzymać się na obszarze z Wrogami i innym Poszukiwaczem, a następnie zaatakować tego Poszukiwacza.