Strona 1 z 1

Las - Karty przygód

: wtorek 30 cze 2020, 16:28
autor: Zoltaan
Mam problem dotyczący rozszerzenia las, mianowicie są tam karty przygód i co trzeba z nimi zrobić, władować do zwykłej tali przygód? Bo jest na nich napisane np. żeby dobrać i położyć kartę lasu a one przecież nie mogą zostać użyte nie w lesie. Z góry dzięki za odpowiedz.

Re: Las - Karty przygód

: wtorek 30 cze 2020, 16:53
autor: Bludgeon
Zoltaan pisze: wtorek 30 cze 2020, 16:28 Mam problem dotyczący rozszerzenia las, mianowicie są tam karty przygód i co trzeba z nimi zrobić, władować do zwykłej tali przygód?
Wtasuj do tej talii do której pasują rewersem.
Zoltaan pisze: wtorek 30 cze 2020, 16:28 Bo jest na nich napisane np. żeby dobrać i położyć kartę lasu a one przecież nie mogą zostać użyte nie w lesie. Z góry dzięki za odpowiedz.
No, są używane na planszy głównej i robią to co napisałeś czyli dobierają karty lasu.

Re: Las - Karty przygód

: wtorek 30 cze 2020, 17:10
autor: Zoltaan
Dzięki za odpowiedz

Re: Las - Karty przygód

: piątek 03 lip 2020, 14:32
autor: Zoltaan
Wylosowalem kartę aby odrzucić ścieżkę, aby napewno trzeba to wtasowac w normalna talie kart przygód? Jak mam odrzucić ścieżkę nie będąc w lesie

Re: Las - Karty przygód

: piątek 03 lip 2020, 15:41
autor: Pablo
Zoltaan pisze: piątek 03 lip 2020, 14:32 Wylosowalem kartę aby odrzucić ścieżkę, aby na pewno trzeba to wtasowac w normalna talie kart przygód? Jak mam odrzucić ścieżkę nie będąc w lesie
Jeśli karty mają taki sam rewers jak karty Przygód odpowiadające planszy podstawowej to tak, należy je dodać do "głównej talii Przygód".

Widocznie jakiś efekt gry umożliwia posiadanie karty Ścieżki będąc poza Lasem.

PS W górnym lewym rogu kart Przygód, tych odpowiadających planszy głównej bywają symbole wymagalności innego dodatku. Innymi słowy jak masz np. kartę Przygody z symbolem Lasu w górnym lewym rogu, a akurat nie grasz z Lasem to odrzucasz tę kartę bez rozpatrywania i w jej miejsce losujesz nową.

Re: Las - Karty przygód

: piątek 03 lip 2020, 15:41
autor: Lathspell
Nie posiadam Lasu, ale - tak, aby na pewno trzeba to wtasować w normalną talię kart Przygód. Adekwatna sytuacja ma miejsce w przypadku kart Gór, gdzie po wylosowaniu Awangardy Orlego Gniazda musimy umieścić na wierzchu talii Przygód trzy karty Gór.
Tutaj masz wyciąg z instrukcji Gór:

Awangarda Orlego Gniazda to Zdarzenie, które nakazuje Poszukiwaczowi wylosować 3 wierzchnie karty z talii Gór i umieścić je na wierzchu talii Przygód. Ta karta może pojawić się zarówno w talii Gór, jak i talii Przygód. Bez względu na Krainę, w której zostanie wylosowana, gracze zawsze muszą wylosować 3 wierzchnie karty z talii Gór i umieścić je na wierzchu talii Przygód z gry podstawowej. To Zdarzenie sprawia, że Poszukiwacze w Zewnętrznej i Środkowej Krainie będą musieli się zmierzyć z wyzwaniami Gór, pomimo tego, że nie wybrali się nawet na planszę Gór!

Tak samo jest z Lasem.