Strona 1 z 1

LAS - Królowa Pająków

: piątek 30 gru 2016, 19:10
autor: calthia
Witam,

Proszę o pomoc, bo kompletnie nie wiem o co chodzi w zdolności Królowej Pająków z dodatku lasu.
Wszystko jest jasne do ostatniej części, która brzmi:
"Za każdym razem, kiedy jakiś Poszukiwacz znajduje się na obszarze z żetonem Pajęczaka rzuca kośćmi, możesz umieścić ten żeton na swojej karcie Poszukiwacza, aby dodać lub odjąć 1 od wyniku tego rzutu (do minimum 1)."

Ktoś ma ten dodatek i wie o co chodzi? ;)

Z góry dziękuję za pomoc

Re: LAS - Królowa Pająków

: piątek 30 gru 2016, 19:32
autor: Mały Nemo
Hej,

Królowa Pająków posiada żetony Pająków, które mają dwie strony. Na jednej stronie jest Pajęczyna, a na drugiej Pajęczak. Kiedy któryś Poszukiwacz zakończy ruch na żetonie ze stroną Pajęczyny ku górze, żeton ten jest odwracany na drugą stronę, na stronę Pajęczaka. Gdy ktoś wejdzie na obszar z żetonem Pająka ze stroną Pajęczaka na górze, Królowa Pająków może zabrać ten żeton dla siebie (do ponownego użycia), by zmodyfikować rzut kością dokonywany przez tego Poszukiwacza.

Re: LAS - Królowa Pająków

: piątek 30 gru 2016, 19:55
autor: calthia
Dziękuję, ale nadal nie rozumiem ;) Jakiś przykład może? ;) Jeżeli Poszukiwacz trafi na pole z pająkiem, to Królowa zabiera go dla siebie i na czym polega modyfikowanie rzutu kością? Ta kwestia jest dla mnie zagadką :)

Re: LAS - Królowa Pająków

: piątek 30 gru 2016, 20:00
autor: Mały Nemo
Modyfikacja rzutu polega na dodaniu lub odjęciu 1 od wyniku rzutu. Na przykład wyrzuciłaś 5, Królowa Pająków może zdecydować, że wynikiem będzie albo 4, albo 6.

Re: LAS - Królowa Pająków

: niedziela 01 sty 2017, 20:51
autor: Berni
Uzupełnię jeszcze to co Nemo napisał.
Królowa MOŻE (ale nie musi) modyfikować takie rzuty :) Czyli może zrobić źle przeciwnikowi ale jak sama będzie na takim polu to swój rzut może polepszyć.
Prosty przykład - gdy modlisz się w Świątyni to Królowa może obniżyć twój wynik o 1, a jeżeli to ona by się modliła to może swój wynik podnieść o jeden :)