Strona 1 z 1

Interakcje z polami

: poniedziałek 30 lis 2015, 10:21
autor: feleron
Witam od niedawna zacząłem grac w TMiM i mam następujące pytanie jeśli na terenie miasta znajdują się przedmioty przeciwnika zamienionego w żabę bądź w świątyni znajduje się widmo nasza tura przebiega na podniesieniu przedmiotów albo walki z widmem? Po zabraniu przedmiotów bądź wygranej z widmem kończy się nasza tura i nie musimy rzucać kośćmi w mieście albo w świątyni? Z góry dziękuje za odpowiedz :mrgreen:

: poniedziałek 30 lis 2015, 10:46
autor: abubu
Wkraczając na jakieś "pole" (tj. obszar) masz dwie opcje:
1. Spotkanie z Poszukiwaczem
2. Badanie obszaru

ad1. Jeżeli na danym obszarze znajduje się inny Poszukiwacz, możesz wejść z nim w interakcję (stoczyć walkę lub użyć zdolności specjalnej). W takim przypadku nie badasz obszaru.

ad2. Wycinek z instrukcji:
Spotkanie wynikające z obszaru – inne obszary
Jeśli gracz zdecyduje, że jego Poszukiwacz nie napotka innego Poszukiwacza przebywającego na tym samym obszarze, musi zastosować się do polecenia zawartego na danym obszarze.
Jednakże, zanim to zrobi, musi pokonać (patrz „Walka z istotami” na stronie 10) lub wymknąć się (patrz „Wymykanie się” na stronie 15) wszystkim Wrogom przebywającym się na tym obszarze. Później musi odwiedzić wszystkie znajdujące się tam Miejsca i wszystkich Nieznajomych, może też zabrać spoczywające tam złoto, Przedmioty i Przyjaciół.
Czyli najpierw walczymy z Wrogami (jeżeli takowi są), później odwiedzamy Miejsca/Nieznajomych/itp a na końcu opcjonalnie podnosimy Przedmioty/Przyjaciół/złoto.

W instrukcji akapit wcześniej jest wyjaśnienie postępowania na obszarach gdzie dobiera się karty.

: poniedziałek 30 lis 2015, 11:27
autor: Mały Nemo
Dodam do tego, co Abubu napisał (mimo, iż jest to zawarte w tym akapicie z instrukcji, ale niezbyt dobrze zaznaczone), iż po badaniu kart Poszukiwacz wciąż musi badać obszar. Czyli jak wejdziesz na obszar Miasta i zgarniesz wszystkie karty pozostawione przez żabę, to sam wciąż musisz wybrać którąś z postaci z Miasta do badania i jak wybierzesz czarodziejkę, to sam również możesz zostać zamienionym w ropuchę.

: poniedziałek 30 lis 2015, 12:44
autor: abubu
ale niezbyt dobrze zaznaczone
A mi się wydaje, że całkiem dobrze zaznaczone. Jednak dla czytelności wytłuściłem wyrazy "musi" oraz "może" :)

: poniedziałek 30 lis 2015, 17:37
autor: Bludgeon
Nemomon pisze:Dodam do tego, co Abubu napisał (mimo, iż jest to zawarte w tym akapicie z instrukcji, ale niezbyt dobrze zaznaczone), iż po badaniu kart Poszukiwacz wciąż musi badać obszar.
Chyba że przegra lub zremisuje walkę, straci turę, lub zostanie przeniesiony na inny obszar.

: poniedziałek 30 lis 2015, 19:45
autor: abubu
Bludgeon pisze:
Nemomon pisze:Dodam do tego, co Abubu napisał (mimo, iż jest to zawarte w tym akapicie z instrukcji, ale niezbyt dobrze zaznaczone), iż po badaniu kart Poszukiwacz wciąż musi badać obszar.
Chyba że przegra lub zremisuje walkę, straci turę, lub zostanie przeniesiony na inny obszar.
... i oczywiście to jest również zawarte w instrukcji w sekcjach "Walka" oraz "Utrata tury" (o ile dobrze pamiętam nazwy) :)