Zadania Czarownika

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
velone [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Zadania Czarownika

Post autor: velone »

Zakupiłem ostatnio Panią Jeziora głównie ze względu na nagrody za zadania Czarownika. Świetna sprawa tym bardziej, że tych nagród nikt Ci nie może zabrać, a i Czarownika się chętnie odwiedza i gra stała się duuużo ciekawsza.
Dodatkowo ze Żniwiarza mam 12 kart zadań Czarownika, które wg instrukcji można wybierać sobie dowolnie i bardzo mi sie to podoba gdyż jest to jedna z niewielu rzeczy w TMiM'ie, która pozwala na jakąś decyzyjność. Zastanawiam się nad dokupieniem Królowej Lodu ze względu na dodatkowe 24 karty zadań Czarownika ale w tym dodatku zadania powinny być już losowane, a nie dobierane dowolnie i tutaj moje pytanie.
Jak grać po połączeniu obydwu dodatków - w sumie będziemy mieli 36 kart zadań ale czy dobierać je dowolnie jak w Żniwiarzu, czy losować jak w Królowej?
Wiem, że mogę grać po "swojemu" ale wg Was jak będzie poprawniej?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 22078
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 14

Post autor: Mały Nemo »

Cześć,

Grasz, jak chcesz!

Jak chcesz grać, iż samemu się wybiera zadanie, to możesz tak grać. Jak chcesz losowe zadanie, to również możesz tak grać. Osobiście polecam grać z losowymi kartami zadań z możliwością wymiany zadań na wierzchnie zadanie z talii zadań.

Możesz też zagrać z moim autorskim wariantem z gry aMAZEing Labyrinth - przed grą każdy z graczy losuje po 8 zadań czarownika i układa je zakrytą kupką w swojej strefie gry. Każdy gracz może znać tylko swoje zadanie (nie zna zadań przeciwników) i jedynie wierzchnie zadanie. Po wykonaniu zadania odkrywa je i spogląda na kolejne zakryte wierzchnie zadanie. Ponieważ zadania są zakryte, gracz nie musi ich wykonywać przy najbliższej możliwej okazji. Gracz, który wejdzie na KW z kompletem wykonanych zadań wygrywa grę.


Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek
Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!

velone [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: velone »

... i o to chodziło :twisted: Dzięki za podpowiedź - losowanie zadań z możliwością jednej podmiany zadania, które "nie podeszło" wydaje mi się świetnym pomysłem. Teraz tak zagram i zobaczę jak wyjdzie =D>


ODPOWIEDZ