Strona 1 z 1

Korona Władzy - oryginalne zakończenie

: niedziela 15 gru 2013, 18:48
autor: Attan
Mam pytanie co do zasad gry w następującej sytuacji:
Jeden Poszukiwacz dotarł do Korony Władzy i co ruch rzuca zaklęcie Rozkazu. W międzyczasie udaje mi się dojść do tego Poszukiwacza więc dochodzi do starcia.
Co jeśli wygram i zamiast życia, postanowie odebrać mu przedmiot i tym przedmiotem będzie talizman? Wg zasad musiałby on opuścić obszar...

PS> właśnie zorientowałem się że temat jest w złym dziale więc prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu :))

: niedziela 15 gru 2013, 18:59
autor: Mały Nemo
Nie musi opuścić obszaru, bowiem Talizman potrzebny jest, by wejść na obszar Doliny Ognia (Płomiennej Doliny), a nie na obszar Korony Władzy. Skoro już się na KW znajduje, to równie dobrze może ten Talizman zamienić w złoto alchemikiem.

Ja np. mam zwyczaj porzucania Talizmanu na obszarze Płomiennej Doliny, więc jest to 1 Talizman w grze mniej do zdobycia, a stamtąd nikt go już nie zabierze.

: niedziela 15 gru 2013, 19:07
autor: Attan
To ma sens :), nikt go nie zabierza ponieważ dla każdego który tam dotarł jest już bezużyteczny... teoretycznie jedynym profitem może być za niego sztuka złota u alchemika... (ale to juz takie moje gdybanie :P)

: niedziela 15 gru 2013, 19:12
autor: Mały Nemo
Attan pisze:nikt go nie zabierza ponieważ dla każdego który tam dotarł jest już bezużyteczny...
Poniekąd się zgadza. Nikt tam nie, jeżeli sam nie posiada Talizmanu, a jak już posiada, to drugi mu nie jest potrzebny. A dzięki temu jestem odporny na Zaklęcia Zawładnięcie czy podobne, dzięki czemu mój przeciwnik mógłby mi zabrać Talizman dla siebie (zamiast np. szukać jakiegoś u Czarnoksiężnika).

Na KW złoto de facto nie jest potrzebne, chyba że masz kartę, która tym złotem się żywi, np. Najemnik. W innym przypadku więcej zamieszania w zamianę niźli jest ona warta.

: niedziela 15 gru 2013, 19:59
autor: Bludgeon
Nemomon pisze:Na KW złoto de facto nie jest potrzebne, chyba że masz kartę, która tym złotem się żywi, np. Najemnik.
Lub jesteś alchemikiem a.k.a. najlepszą postacią w grze.

: niedziela 15 gru 2013, 22:54
autor: abubu
Bludgeon pisze:Lub jesteś alchemikiem a.k.a. najlepszą postacią w grze.
i tutaj się zgadzam