Strona 1 z 1

Poszukiwacz, wróg i przepaść wszystko naraz

: środa 05 wrz 2012, 10:27
autor: rik11
1)Gdy wejde na obszar na którym stoi wróg i poszukiwacz? bo chce zaatakować poszukiwacza, czy musze najpierw zabić wroga, czy może po zabiciu wroga już nie moge go zaatakować? Drzewko działań na końcu instrukcji nie odpowiada na to pytanie.
2)czy gdy nad przepaścią jest poszukiwacz to najpierw moge go zaatakować a potem rzucać na przepaść, czy może w_ogóle nie musze wtedy rzucać na przepaść? Gdy jest karta wędrowca(który nas przenosi ) na przepaści to czy wtedy nie rzucam kostką na przepaść?

: środa 05 wrz 2012, 11:00
autor: Rogo
W pierwszym i drugim pytaniu: wybierasz czy badasz obszar (i leżące na nim karty) czy spotykasz się z Poszukiwaczem. Jeśli spotykasz się z Poszukiwaczem, to nie badasz leżących na obszarze kart (w tym Wrogów) ani nie wykonujesz instrukcji obszaru (nawet Przepaści). I w drugą stronę - jak badasz obszar, to nie możesz spotkać się z Poszukiwaczem.

Spotkanie Poszukiwacza to zaatakowanie go lub użycie na nim odpowiedniej specjalnej zdolności.

: środa 05 wrz 2012, 17:14
autor: rik11
czyli np. jak czarodziejka mi ukradnie przyjaciół to już nie może z obszaru wziąć dwóch kart. Fajnie to zmienia troche sposób rozrywki na lepsze.

: środa 05 wrz 2012, 19:33
autor: Rogo
Polecam poczytać instrukcję. Ten (na stronie 8 i 9) oraz wiele innych aspektów gry jest tam opisanych. I domyślam się, że już to czytałeś oraz domyślam się, że tak długiej instrukcji może się nie chcieć drugi raz czytać, ale wiele rzeczy umyka, więc przeczytać jeszcze co najmniej raz warto ;)

: czwartek 06 wrz 2012, 09:17
autor: rik11
Tak zrobię. Dziękuje za pomoc