Strona 1 z 1

Gladiator

: sobota 13 mar 2010, 09:25
autor: Kufir
Witam.
Nie wiem czy to dobre miejsce ale chciałem jeszcze poruszyć sprawę Poszukiwacza Gladiatora.

Otóż:
Q: Czy niechcianych przyjaciół, takich jak Wiedźma, Duch Zemsty itp. Możemy stracić w Przepaści, Celi i innych okolicznościach ?


A: Nie możesz ich stracić z własnej woli. Czyli nie możesz się zdecydować, że stracisz ich w Wieży Wampira, czy też w Celi. Ale w Przepaści mają oni szansę spaść, podobnie jak mogą się oni zamienić w wilkołaka.

Czyli idąc dalej tym tokiem, należało by też powiedzieć iż Gladiator nie może korzystać że swojej specjalnej zdolności aby trenować tzw. niechcianych Przyjaciół.

: sobota 13 mar 2010, 11:25
autor: Mały Nemo
Czemu? Może. Jeżeli przegra walkę z Poszukiwaczem i jakiś Przyjaciel ma zginąć, to wtedy strata Przyjaciela nie jest naszym wolnym wyborem, tylko tracimy go na wskutek czynników zewnętrznych. A dobrze wiemy, że wrogi Poszukiwacz nie zabije nam Czarownicy ;)

Jestem świeżo po formacie, to nie mogę jeszcze zajrzeć do FAQa, bo jeszcze Acrobat Readera nie zainstalowałem, ale z tego, co pamiętam, to tam ta kwestia nie była poruszana. Za to było to wałkowane na forum FFG i moja powyższa interpretacja właśnie pochodzi orientacyjnie z niej.

: sobota 13 mar 2010, 11:57
autor: Kufir
Skoro nie możemy się jakiegoś niechcianego przyjaciela pozbyć w własnej woli, to dlaczego niby ten "Przyjaciel" miałby poddawać się naszemu treningowi aby później wspomagać nas w walce?

: wtorek 16 mar 2010, 13:38
autor: Qxa
Proste.

On też chce przeżyć w razie ataku, więc podpatruje zdolności gladiatora przez co sam się trenuje i pomaga mu w walce aby go i samego siebie nie stracić.

: środa 17 mar 2010, 21:38
autor: Astropata
Albo co jest prostszą odpowiedzią - takie są zasady, a szukanie logicznych wyjaśnień w TMiMie nie za często się sprawdza ;]

: poniedziałek 21 sty 2013, 20:52
autor: Dalapon
Witam!

Ostatnio miałem scysję na temat specjalnej zdolności Gladiatora tj.

Jak wiemy Gladiator szkoli swoich Przyjaciół by dodawali do jego siły, jeden punkt swojej przyjacielskiej:)

A czy np., jak już jakiś Przyjaciel np. Jednorożec dodaje już takowy to w tej sytuacji gdy jest szkolony przez Gladiusia dodaje 2 pkt. siły, czy tylko ten jeden przypisany na karcie Jednorożca?

Tyczy się to także innych Przyjaciół, którzy dodają cechę siły.

Ja gram, że tak, ale inni sądzą inaczej.

: poniedziałek 21 sty 2013, 22:32
autor: Mały Nemo
Cześć,

dobrze grasz. Gladiator może trenować każdego Przyjaciela, by dawał mu 1 punkt do Siły. Nie ma znaczenia, czy ten Przyjaciel sam z siebie coś dodaje, czy nie. Więc taki Jednorożec doda 2 punkty Siły. Gladiator może też trenować Przyjaciół, którzy generalnie są niedobrymi przyjaciółmi, jak Wiedźma, Poltergeist czy Błazen.

: poniedziałek 21 sty 2013, 23:46
autor: Łosiu
To widzę kompletnie zmodyfikowany w stosunku do MiM, tam było dokładnie odwrotnie ;) Nie wolno trenować Przyjaciół, którzy już coś wnoszą lub walczą zamiast Ciebie, ponadto Wiedźma i Poltergeist też byli nie do trenowania ;)

: poniedziałek 21 sty 2013, 23:54
autor: Mały Nemo
Zgadza się - w MiM ta zdolność była niemal nieprzydatna, bowiem tylko kilku, dosłownie, Przyjaciół dało się wytrenować. ;)