Bez podstawki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Budowniczy Mostów [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Bez podstawki

Post autor: Budowniczy Mostów » sobota 02 mar 2019, 03:17

Lamm pisze:
poniedziałek 07 sty 2019, 08:19
Fajnie! Gracie bez podstawki? Budowniczy napisz coś na ten temat. 😲
Po pierwsze korzystamy z planszy, która umożliwia losowanie kart Przygód, czyli z Bezdroży. Mając ją za fundament, można dołożyć cokolwiek innego - gra już się będzie spinać.

Rozpatrując karty może się zdarzyć, że odnoszą się one do obszarów, których nie ma na planszy. Jeśli polecenie na karcie każe umieścić ją na obszarze, którego nie ma na planszy, to kartę pozostawiamy na obszarze, na którym została wylosowana. Jeśli polecenie na karcie wywołuje akcję na obszarze, którego nie ma na planszy, nic się nie dzieje. Aby pustych akcji było jak najmniej, na Bezdrożach jest kilka obszarów, które celowo noszą nazwy nawiązujące do obszarów z planszy głównej i pozwalają wykonywać polecenia kart: Świątynia (Świątynia), Ruiny (Ruiny) Dolina (Ukryta Dolina), Miasto Termitów (Miasto), Przepaść (Przepaść), Las tropikalny (Las) itp. Jest też szereg obszarów, gdzie umieszcza się karty Terenu. Można tam uzupełnić „braki” wedle woli, choć ja osobiście lubię zdawać się na przypadek i losuję tam karty Terenu. Tym bardziej, że niedawno powstał co najmniej jeden duży dodatek z nimi (Nowy Wspaniały Świat) i jest z czego wybierać.
Co obszaru startowego, najczęściej wyznaczamy sobie wspólny i stamtąd się rozchodzimy.
Co do zakończenia gry, nasze podstawowe warianty to:
  • dotarcie do obszaru Bezimiennej Krypty z jednoczesnym spełnieniem określonych warunków (posiadanie Talismanu i/lub liczby punktów Życia „nie mniejszej niż”)
  • wypełnienie określonej liczby Zadań Czarownika (zadania są wspólne dla wszystkich, kto pierwszy wypełni wszystkie, ten lepszy)
To z grubsza tyle.

Na zakończenie wklejam zdjęcie z bardzo sympatycznej rozgrywki, gdzie na stole znalazły się:
  • Bezdroża (wtedy jeszcze w fazie testowej)
  • planszetka Osady Portowej z dodatku Bezkresne Morze
  • Zapomniane Krainy
Ustaliliśmy, że przez Osadę Portową, gdzie był obszar startowy dla wszystkich Poszukiwaczy, można przejść z Bezdroży do Elfickiego Labiryntu w Zapomnianych Krainach, zaś opuszczając Zapomniane Krainy kierujemy się odpowiednio z Zapomnianej Kuźni na Skalną półkę, a z Wioski Starszych na Srebrny Wodospad. Wygrywa, kto pierwszy dotrze do Bezimiennej Krypty. I tyle ustaleń :)
Obrazek
Rozgrywka miała miejsce dość dawno, 24 czerwca ubiegłego roku, a mimo to, gdy pisałem niniejszego posta, przypomniałem sobie o niej i wyszukałem zdjęcie. Znak, że musiało być to pozytywne doświadczenie :)

ODPOWIEDZ