Strona 1 z 2

Drukowanie Kart

: niedziela 09 paź 2011, 00:44
autor: LUBEK
Witam otóż mam pytanie : chciałbym wydrukować sobie autorskie karty poszukiwaczy i przygód ale nie wiem jak ustawić by wydruk był dwustronnie równomierny tzn (by nie było przesunięcia ) czy jest może jakiś program do którego wrzucam przód i tył a on automatycznie dopasowuje mi awers i rewers karty ? chodzi mi też o ułożenie kart w kolejności z różnych części i do różnych dodatków gdzie kolor ma znaczenie byłbym bardzo wdzięczny o pomoc w rozwiązaniu i o link :) dziękuje wszystkim serdecznie

: niedziela 09 paź 2011, 00:46
autor: Mały Nemo
Nie wiem jak inni, ale ja drukuję na partyzanta. Dosłownie. Częstokroć moje karty mają 75% wielkości oryginalnych kart. Rewersów w ogóle nie drukuję, bo szkoda tuszu i nerwów sklejać, czy też ustawiać, by wsio w miarę równo były.

: niedziela 09 paź 2011, 00:47
autor: 937
Ja się dokładam do pytania, ale chciałbym jeszcze wiedzieć czy papier na jakim są oryginalne karty jest jakimś specjalnym papierem czy jedynie jest ważna grubość kartki? Jeżeli tylko grubość to można ją poznać?

: niedziela 09 paź 2011, 00:48
autor: Mały Nemo
Jest to specjalny, chiński papier. Aczkolwiek nie posiadamy danych, jaki to papier.

: niedziela 09 paź 2011, 00:50
autor: 937
Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?

: niedziela 09 paź 2011, 00:55
autor: Mały Nemo
937 pisze:Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?
A grywałeś Ty może w starego MiMa? :mrgreen: Tam Poszukiwacze byli czerwoni lub żółci, byli z twardego lub miękkiego papieru i nikt nie narzekał, iż każdy wiedział kto jakiego Poszukiwacza wylosował xD.

: niedziela 09 paź 2011, 00:59
autor: 937
Właśnie jedyne w co kiedyś grywałem to był Magiczny Miecz i nie pamiętam, żeby jakoś były poznaczone karty :) Zawsze było uczciwe losowanie.

: niedziela 09 paź 2011, 01:04
autor: Mały Nemo
No, to jesteś rozgrzeszony :P. Bo karty Przygód były identyczne, nie potrzeba było karty czasami losować, by wiedzieć czym jest xD :P.

: niedziela 09 paź 2011, 01:07
autor: 937
To ładnie :) myślę, że teraz jak gram ze znajomymi to by mi to przeszkadzało, gdyby jakiś poszukiwacz był oznaczony to bym wiedział, żeby go nie brać albo właśnie go szukać.

: niedziela 09 paź 2011, 01:19
autor: Erestor
937 pisze:To ładnie :) myślę, że teraz jak gram ze znajomymi to by mi to przeszkadzało, gdyby jakiś poszukiwacz był oznaczony to bym wiedział, żeby go nie brać albo właśnie go szukać.
To najlepiej wydrukuj z 20 nowych Poszukiwaczy, to i tak nie będzie wiadomo jakiego się wylosuje :) Albo niech zamykają oczy :P

: niedziela 09 paź 2011, 01:22
autor: Mały Nemo
Gdybyś grał w starego MiMa, byś się przyzwyczaił, że karty mają inne kolory albo gramaturę i nie zwracałbyś na to uwagi. I wtedy też również drukowałbyś na partyzanta, wiedząc że jak ma karta zostać wylosowana, to zostanie. U mnie w grach tak chamsko jawne niektóre karty były, każdy gracz wiedział, że na wierzchu talii Przygód znajduje się karta, która w najlepszym przypadku pozbawi Poszukiwacza 1 punktu Życia, a w gorszych czegoś jeszcze, ale mimo to nikt nie kombinował, ażeby przejść się na obszar, gdzie kart się nie ciągnie, czy coś. Wiedząc co go czeka, szedł na obszar "draw a card" i ponosił tego konsekwencje ;).

: niedziela 09 paź 2011, 16:06
autor: LUBEK
Rozumiem że nikt nie zna żadnego programiku do korekcji kart rozmiarów i stron ? co do papieru to mam prawie problem z głowy bo będę drukować w centrum druku na pewno coś tam znajdą podobnego ale problem mam jednak z ustawieniem kart chciałbym zrobić jedna MEGA pake Talizmana ze wszystkim co tylko wyszło plus autorskie dodatki i karty

: środa 12 paź 2011, 10:31
autor: bleble630
937 pisze:Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?
Witaj
Ja rozwiązałem ten problem w całkiem dobry sposób i sprawdza się super, a mianowicie, są 2 wyjścia z tej sytuacji:

1. Losujesz postać z zamkniętymi oczyma.
2. Ten sposób ja stosuje i jest extra... :D a mianowicie kup sobie kość trzydziestościenną lub dwudziestościenną, zależnie od tego ile masz poszukiwaczy. Wskazane są okrągłe sumy, jak 20, 30. Jeżeli masz 30 poszukiwaczy, układasz ich kolumnami i numerujesz sobie od lewej górnej ma numer 1 a skończywszy na prawej dolnej 30, a potem rzucasz kostką K30 i już masz rozwiązany problem z losowaniem... :)

PS jeżeli masz np. 40 poszukiwaczy, to np. dzielisz na 2 partie po 20 poszukiwaczy, w każdej partii rzucasz jedną kością K20 i z tych dwóch wylosowanych, rzucasz jedną kością K6, 1-3 poszukiwacz nr. 1 itd. chyba już rozumiesz schematykę rozwiązania... ;)

: środa 12 paź 2011, 16:52
autor: 937
Rozumiem :) i pierwszy i drugi sposób na pewno będzie w 100% sprawiedliwy. Ale rozumiecie, fajnie jest mieć wszystkie karty ładnie wyglądające i chociaż w pewnym stopniu podobne do siebie, nie wyróżniające się, chociażby karty przygód.

: czwartek 29 gru 2011, 00:59
autor: wook
937 pisze:Rozumiem :) i pierwszy i drugi sposób na pewno będzie w 100% sprawiedliwy. Ale rozumiecie, fajnie jest mieć wszystkie karty ładnie wyglądające i chociaż w pewnym stopniu podobne do siebie, nie wyróżniające się, chociażby karty przygód.
w 100% się zgadzam :) szukam takiego papieru już długo i nawet zbliżony ciężko znaleźć. Jakby ktoś kiedyś znalazł chociażby taki papier na jakim są drukowane karty to proszę o cynk.

: piątek 07 wrz 2012, 00:39
autor: Valdi
Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.

: piątek 07 wrz 2012, 00:50
autor: Mały Nemo
Moje karty są definitywnie mniejsze od oryginalnych, nie drukuję obwolut. Wycinam prostokąt i wrzucam do koszulki z oryginalną kartą.

: piątek 07 wrz 2012, 00:52
autor: Valdi
ok.. ale szukam rozwiązania dość dokładniejszego

: piątek 07 wrz 2012, 02:55
autor: nakago
Valdi pisze:Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.
jak zrobię zdjęcia to się pochwalę do jakiego poziomu doszedłem :twisted:

: piątek 07 wrz 2012, 07:47
autor: ernin
Ja drukuję na drukarce laserowej awersy i reversy oddzielnie na zwykłej kartce wycinam według własnego szablonu bez zaokrągleń nic nie sklejam po prostu wkładam w koszulki od ffg. Karty daje się bez problemu tasować. Jak będę po remoncie postaram się dać zdjęcie porównujące. Lub Ci przyniosę pokazać kiedyś.

: piątek 07 wrz 2012, 10:10
autor: wowarz
Też z chęcią spojrzę na zdjęcia, jak wyglądają Wasze drukowane dodatki autorskie ;-)

: piątek 07 wrz 2012, 11:10
autor: Valdi
Obawiam sie że same zdjęcia mogą mało mówić, ale jak możecie to zróbcie je na podstawie porównania (połóżcie obok innej oryginalnej karty) ale dobrze by było z jakąś informacją tj Nemomon napisał że są mniejsze z narożnikami. itp.

: piątek 07 wrz 2012, 12:17
autor: Callel
Co do Pasowania awersu i rewersu - wystarczy dobry program graficzny (Corel, Photoshop itp.), znajomość drukarki na której się drukuje (wtedy zawsze na tej samej drukujemy) i sporo cierpliwości z dopasowaniem jednej i drugiej strony ;) - ja tak to rozwiązuję u siebie.

: piątek 07 wrz 2012, 14:57
autor: wowarz
Innymi słowy metoda prób i błędów, tyle że na początkowym etapie pochłaniająca sporo zasobów ''drukarkowych'' i potrafiąca doprowadzić do furii - robota dla cierpliwych ;-)

: piątek 07 wrz 2012, 15:03
autor: Mały Nemo
nakago pisze:
Valdi pisze:Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.
jak zrobię zdjęcia to się pochwalę do jakiego poziomu doszedłem :twisted:
To akurat prawda, widziałem te karty na zjeździe. Dosłownie, gdyby nie to, że na TMiMie się znam, to bym powiedział, iż Nakago karty to oryginalne karty.