Strona 1 z 1

Jaskinia-plansza

: środa 27 wrz 2006, 14:29
autor: Padre
Czy do Magi i Miecza były dwa rodzaje planszy do jaskini tą którą mam nie powala jakością grafiki , łagodnie mówiąc jest bardzo oszczędna a te wystawiane i skanowane są inne dość ozdobne.

: środa 27 wrz 2006, 14:47
autor: Valdi
Tak W MiM Jaskinia tak jak wszystkie dodatki (może prócz Miasta) i podstawka miały dwa rodzaje plasz.

Zapewne masz drugą edycje jaskini taką szaro niebieską s niby kamienistymi (oile dobrze pamiętam ) polami, w pierwszej ed Jaskinia Była prawie taka sama jak jaskinia z Magicznego Miecza.

: środa 27 wrz 2006, 17:34
autor: HunteR
:shock: Nie wiedziałem że jest jakaś inna wersja planszy do Jaskini. Mógłby ktoś zapodać kawałek chociaż żeby sobie zobaczyć jak to wyglądało?

: środa 27 wrz 2006, 18:10
autor: Valdi
Prosze cie bardzo Hunter, ale pozwolisz ze linki z allegro zapodam bo niemam czasu skanować.

1ed
http://www.allegro.pl/item129455850_zes ... atki_.html
2ed
http://www.allegro.pl/item120960605_100 ... D_bcm.html

: środa 27 wrz 2006, 18:22
autor: HunteR
Dzięki :wink:
A plansza jakaś taka dzwina, ja mam tą z obszarami w formie "kółeczek" i nie narzekam 8) Czyli tamta była w pierwszej edycji MiMa? Tej w której podstawka miała planszę w postaci puzzli?

: środa 27 wrz 2006, 19:01
autor: ito
Nie miałem zielonego pojęcia, że były dwie wersje planszy do Jaskini :shock: Ja mam wersję z "polami-kółeczkami" . Po przyjrzeniu się tej drugiej wersji stwierdzam, że "kółeczka" są ładniejsze i bardziej estetyczne - te drugie kojarzą mi się z jakimiś chmurkami :)

: środa 27 wrz 2006, 19:15
autor: chmiel
Szara werjsa jaskini ogolnie mowiac "ssie" nie wiem kto wymyslil taki wyglad ale nie zabardzo sie postaral

: środa 27 wrz 2006, 19:52
autor: Gieferg
tak przy okazji - ja kiedyś miałem jaskinię (1ed) w której poszukiwacze mieli dwie wersje kolorystyczne (na każdej stronie pionka inny) np błekitny wędrujący pustelnik, czy wampir w czerwono-żółtej szacie (nieźle wyglądał). teraz mam (znaczy brat ma :roll: ) też 1ed z planszą z kółeczkami (tamtj wcześniej na oczy nie widziałem, i jak dla mnie jest beznadziejna) ale poszukiwacze już mają wszedzie ten sam kolor.

: środa 27 wrz 2006, 19:54
autor: SeSim
Hmmm również chętnie zobaczyłbym tą inną wersje (inną, patrz taką bez "kółek" ;)).

: czwartek 28 wrz 2006, 11:02
autor: Valdi
Hmm nierozumiem SeSim wyżej podałem dwa linki do wdóch różnych plansz można zobaczyć

: czwartek 28 wrz 2006, 11:59
autor: SeSim
Ups :oops: sorki :) Ostanio jestem bardziej zakręcony niż zwykle z powodu notorycznego nawału pracy... ;)

: czwartek 28 wrz 2006, 14:16
autor: Plaskomordy Pl
Ciekawa sprawa?
A mo¿e inne dodatki te¿ maj± kilka wersji plansz ??

: czwartek 28 wrz 2006, 15:08
autor: chmiel
Plansza podstawowa ma dwie wersje: pierwsza jest zrobina z tektury i jest składana z puzli a druga jest cała.

: czwartek 28 wrz 2006, 15:16
autor: Plaskomordy Pl
To wiem bo obie mam :D
Ale chodzi mi o dodatki ( z wyjatkiem jaskini i dodatków autorskich)

: czwartek 28 wrz 2006, 18:39
autor: Gieferg
Kosmiczna Otchłań też miała dwie. Wcześniej miałem na tekturce w kształcie czarnego jaja 8) , teraz mój brat ma już nei na tekturce i plansza jest A3 czarne jajo też jest ale na zółtym tle, zmiana w tym przypadku na gorsze niestety :?

: czwartek 28 wrz 2006, 22:25
autor: Valdi
heh widze że są problemy z czytaniem postów u niektórych (i to nie tylko u ciebie SeSim) czyżby wszystki udzielał sie Notoryczny brak czasu?

Jak pisałem wcześcniej
Tak W MiM Jaskinia tak jak wszystkie dodatki (może prócz Miasta) i podstawka miały dwa rodzaje plasz.
tak więc
Jaskinia już opisana, tak samo Otchłań Gieferg ma racje są to dwie wersje. i chyba 1 to ta z żółtym prostokontem 2 to wycięte jajo.

Podziemia były wydane w pierwszej edycji (bez pudełka, jednak plansza różniła sie tylko grubością, ale grafika ta sama.) druga edycja jest już wszystkim znana.

Plansza główna wiadomo...

Miasto hmm nieznam może były tam zmiany ale nienapotkałem jeszcze sie na to.[/code]

: czwartek 28 wrz 2006, 23:32
autor: Gieferg
Jaskinia już opisana, tak samo Otchłań Gieferg ma racje są to dwie wersje. i chyba 1 to ta z żółtym prostokontem 2 to wycięte jajo.
to wycięte jajo było na grubszym papierze i miałem to pod koniec lat 80-tych albo na samym początku 90-tych więc sądzę że to 1ed.

: piątek 29 wrz 2006, 08:17
autor: Valdi
No ja (mój brat) ją kupował zaraz po tym jak sie ukazała a że miał 1 ed Magi i Miecza więc myśle że mogła to być 1 ed... zresztą nieważne która to edycja ważne że sfera wypuszczała wszystko na dwa razy.

: niedziela 08 paź 2006, 01:52
autor: wilczy
Powymądrzam się:

Jaskinia:
Panowie, jest tak jak opisaliście, dwie wersje planszy ale na odwrót. To znaczy: ta bardziej spartańska i z "bąbelkami" to pierwsza edycja, a ta ze "złoceniami" to druga edycja która chwilę później stała się jedyną edycją dla Jaskini z MM. Obie plansze mimo różnic w kolorystyce mają tą samą "topografię" oraz funkcjonalność.

WKO, czyli "otchłań"
Tu było przynajmniej trzy wersje. Pierwsza owalna wycięta, tekturowa, a następne już z "rogami" przy czym widziałem te rogi w kolorach żółtym oraz białym.

Podziemia:
Pierwsza edycja była jednoczesnie "pudełkiem" ponieważ sprzedawana była w folii jako obwoluta zestawu. W dodatku taka paczka była spinana na górze zszywaczem jak w zeszytach bywały, i to przez papier obwoluty-planszy, i z tego powodu istnieją "oryginalne dziurki" :-)
Wszystkie wydania tej planszy miały tą samą grafikę oraz te same wymiary, jednak pierwsza edycja posiadała ok 3 cm obrzeże (arkusz tektury był większy) i spotkałem się z obrzeżem w kolorze czarnym oraz (znacznie rzadziej) białym. Acha jeszcze drobiazg: plansza jako obwoluta jest ozdobiona na grzbiecie grafiką z pudełka "Podziemi" jednak bez złoceń, za to w pełnym rozmiarze (pudełko nieco przycięło potworowi skrzydło).

: niedziela 08 paź 2006, 12:57
autor: Valdi
Musze sie przyznać do błędu. Wilczy oczywiście masz racje.
Jaskinie mogłem pomylić wersjami niestety nieposziadam bombelkowej, i niebyłem pewien która pierwsza która druga.
Co do WKO (fajny skrót) to owszem też widziałem te różne brzegi (białe żółte) ale myślałem że to błędy przy ustawieniach skanów. (posiadam wyciętą)
Podziemia no staram sie kupić już od jakiegoś czasu 1ed ale są takie ceny że tak sobie od kupć niechemi sie wydawać za wiele do kolekcji.