Strona 1 z 1

GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

: środa 29 gru 2004, 22:37
autor: H@kowy
Coś typu Dreszcz,Odkrywcy nowych światów, chodzi mi tylko o samą instrukcje w sumie w grach paragrafowych nic więcej nie ma oprócz instrukcji no wyjątkiem jest Odkrywcy nowych światów..
Skąd moge sciagnać takie gry?

: czwartek 30 gru 2004, 05:24
autor: ambar0
Były na serwerze Fallena... zanim padł. Nie udało mi się ich ściągnąć. Pogoń Fallena, aby postawił znowu FTPa, to i paragrafówki będą :D

: niedziela 02 sty 2005, 19:42
autor: Juri

: piątek 24 lut 2006, 23:31
autor: Elemele
ambar0, wiesz coś o ftp'ie fallena? Ma zamiar go wznowić? A może na Twoje FTP mógłby wrzucić gry?

: sobota 25 lut 2006, 10:34
autor: skwaru
Elemele pisze:ambar0, wiesz coś o ftp'ie fallena? Ma zamiar go wznowić? A może na Twoje FTP mógłby wrzucić gry?
Niewiem czy zauważyłeś ale poast ambar0-a jest z 2004 roku i ambar0-a już dośc długo na forum niema

: sobota 25 lut 2006, 10:52
autor: Elemele
Ups, teraz zauważyłem, a czy ktoś wie co z tym ftp'em fallena? Może dałoby się jakoś od niego wziąść jakieś gierki?

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

: sobota 25 lut 2006, 12:25
autor: catspawn
H@kowy pisze:Coś typu Dreszcz,Odkrywcy nowych światów, chodzi mi tylko o samą instrukcje w sumie w grach paragrafowych nic więcej nie ma oprócz instrukcji no wyjątkiem jest Odkrywcy nowych światów..
Skąd moge sciagnać takie gry?
ja mam parę paragrafówek mogę podesłać na maila

: sobota 25 lut 2006, 14:42
autor: Elemele
catspawn, a może dałoby się to umieścić na FTP ambar0? Jeśli jest z nim jakiś kontakt.

Ale i tak podam Ci na pm'ie mojego maila :)

: sobota 25 lut 2006, 15:29
autor: Juri
Catspawn, a co posiadasz ?? PL czy ANG ??

: sobota 06 paź 2007, 21:58
autor: mriswith
Wie ktoś może skąd można pobrać jakieś paragrafówki na komórkę? Fajna sprawa, nie mniejsza zabawa niż na komputerze czy kartce, bo gra niezależna graficznie. Znalazłem jedynie jedną - Roke. Byłoby w co pograć na wykladach :P

: niedziela 30 gru 2007, 16:03
autor: Azgheros
Gry paragrafowe (jakby ktoś był zainteresowany) można pobrać tutaj: Gry paragrafowe
W każdym razie kiedyś to była świetna zabawa (szkoda tylko, że w naszym kraju tak nie wiele pozycji wyszło). Teraz w dobie komputerów to już nie to samo :(

: wtorek 01 sty 2008, 22:53
autor: Recoil
Witam
Zapraszam na nowo powstałe forum o grach paragrafowych (i nie tylko):
http://www.paragrafowegranie.fora.pl/

PS. W związku z dziurą na rynku dotyczącą właśnie gier paragrafowych wielu ludzi tworzy własne gry w domowych zaciszach. Ja sam napisałem dość rozbudowaną grę fantasy (więcej info na ten temat na podanym wyżej forum), której wersję DEMO mogę udostępnić. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres r.michal@op.pl

Pozdrawiam

: piątek 11 sty 2008, 07:13
autor: Azgheros
Słyszałem, że wiele lat temu, pisali ludziska zawzięcie gry paragrafowe - ale niestety cóż z tego, jak ich nie ma? A czy teraz piszą? Chciałbym bardzo - ale jakoś autorów paragrafówek znaleźć nie mogę - bo chętnie umieściłbym na swojej stronie kolejne paragrafówki (fantasolo, gamebook, gry książkowe - jak zwał tak zwał - ale o to samo chodzi).

: środa 03 lis 2010, 12:06
autor: KrowaQ
Aż dziw, że nie ma wymienionej najstarszej strony o gamebookach w sieci:

http://gryparagrafowe.webpark.pl/

Od 2008 roku pod nową administracją stroną sukcesywnie się rozwija a gry autorskie regularnie napływają.

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

: czwartek 14 maja 2020, 11:07
autor: Adeptus
Przepraszam za odkop, ale tak się składa, że ja tworzę gry paragrafowe. Na początek wrzucam trzy tytuły do ściągnięcia.Pierwsza - "Kręte drogi" - jest niezbyt oryginalna i niezbyt rozbudowana (na zasadzie "pierwsze koty za płoty"). Gracz wciela się w rycerza Zakonu Światłości, któremu przyjdzie się mierzyć z wielce mrocznym zagrożeniem... albo do niego dołączyć.
wersja PDF: http://www.mediafire.com/?3u57crvdz9cj5y6

Druga - "Wielka Wojna Sukcesyjna - jest odrobinę (ale tylko odrobinę) bardziej oryginalna i rozbudowana. Założenie jest dosyć sztampowe, choć w "interaktywnej fikcji" chyba nie było jeszcze użyte. Miejscem akcji jest niegdyś potężne Imperium (jak wspominałem, sztampa). Ostatni cesarz umarł, nie pozostawiając męskiego potomka, w związku z czym imperialni możnowładcy rozpoczęli krwawy spór o koronę. Do konfliktu mieszają się też inne potężne frakcje, takie jak Imperialny Senat czy Kościół Hierarchistyczny, a także stłamszeni wyznawcy starych, pogańskich bogów pragnący wykorzystać wojenny chaos, by wyjść z podziemia i na nowo wznieść sztandar swojej wiary. Co gorsza, ościenne mocarstwa są gotowe wkroczyć z interwencją, by ugrać coś dla siebie. Alter ego gracza jest dawnym żołnierzem, który po zakończeniu służby osiadł na wsi, aby pędzić żywot spokojnego kmiecia. Ale pewnego dnia wojna domowa wkracza do jego osady i bohater zostaje wplątany w wir wydarzeń.
Z początku gracz kieruje jedynie własną osobą i niewielką grupą towarzyszy broni, ale w miarę rozwoju historii może uzyskać większy wpływ na wydarzenia rozgrywające się w Imperium. Czytelnik będzie dowodził oddziałami i armiami, piął się w hierarchii, zawierał sojusze i zdradzał swoich mocodawców, knuł spiski lub dokonywał bohaterskich czynów. Od jego wyborów będzie zależało to, czy jego frakcja zwycięży w wojnie, czy pomoże zasiąść na tronie komuś innemu, czy też sam zdobędzie władzę nad Imperium, czy doprowadzi państwo do rozkwitu, czy upadku, czy utwierdzi cesarską władzę, czy przekształci kraj w republikę, czy ugnie kolana przed Kościołem, czy poprowadzi wyznawców starych bogów do zemsty - i tak dalej, i tak dalej. Przewidziane są też wątki romantyczne (choć muszę przyznać, że wyszły mi wyjątkowo sztywno i kiczowato), choćby dlatego, że mariaże też są narzędziem polityki.
Gra liczy 813 paragrafów, ale ze względu na bardzo duże rozgałęzienie fabuły, jednorazowe ukończenie gry zamyka się w liczbie 8-13 wyborów, choć w ten sposób czytelnik ujrzy jedynie niewielki fragment wszystkich możliwości. Paragrafy są dosyć długie, większość z nich zajmuje ok. strony A4.

http://www.mediafire.com/file/aeoz3nm70 ... 8.pdf/file


Trzecia - "Sprawy rodzinne". Ten wytwór osadzony jest w tym samym świecie, co "Wielka Wojna Sukcesyjna" , aczkolwiek istnieje kilka istotnych różnic.
- Tematyka - "Sprawy rodzinne" skupiają się na losach pretora (urzędnika wymiaru sprawiedliwości) działającego w Mieście Tronowym, stolicy Imperium. Bohater będzie musiał stawić czoła psychopatycznemu mordercy, odpowiednio postępować ze zwierzchnikami... a także własną rodziną.
- Forma - tym razem poszedłem bardziej w stronę "interaktywnego opowiadania". Oznacza to po pierwsze, że paragrafy są znacznie dłuższe niż w "Wielkiej Wojnie Sukcesyjnej" (co niestety odbiło się na trochę mniejszej ilości paragrafów - jest ich tylko 41). Po drugie - paragrafówka nie jest pisana w drugiej, lecz w trzeciej osobie, a bohaterem nie jest bezimienny awatar gracza, tylko skonkretyzowana postać. Znowuż - jest to rozwiązanie nietypowe i rozumiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. Jeden z testerów stwierdził wręcz "Przykro mi to stwierdzić, nie jest to gra paragrafowa" (dlatego też dałem podtytuł "Opowiadanie interaktywne" zamiast "Gra paragrafowa".

PDF: http://www.mediafire.com/file/oriu85bkf ... 2.pdf/file


Jeśli ktoś ma jakieś uwagi nt powyższych wytworów, chętnie je poznam.

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

: czwartek 14 maja 2020, 23:04
autor: dexterix01
Adeptus pisze:
czwartek 14 maja 2020, 11:07
Pierwsza - "Kręte drogi"
Beloq czy Belog, a może to 2 różne postacie?
Tyle wyłapałem po 2 stronach, nie jestem jakimś wielkim fanem, ale jak będę miał chwilę to sobie poczytam. Zapowiada się na ciekawą opowieść.

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

: piątek 15 maja 2020, 09:23
autor: Adeptus
Beloq, widocznie gdzieś jest błąd, dzięki. Jak skończysz, daj znać o swoich odczuciach. Ale akurat "Kręte Drogi" są króciutkie i niezbyt rozbudowane, to raczej rozgrzewka.